Forum svitluny

Hledat:
Svitluny.cz    Všechna fóra    Fórum výklad snů    Fórum povídání o lásce

Fórum povídání o lásce

Líbil by se Klub zlomených duší? Diskusní fórum o šrámech na dušičce? Každý může poradit, každý se může svěřit, každý může pohladit. Zkušeností máme všichni spoustu. Tak zněla anketní otázka.

Po kladném ohlase na tuto otázku otvírám veřejné povídání a jelikož by bylo smutné, kdybychom si tu povídali jen o šrámech na dušičce, tak jsem jej nazvala povídání o lásce, protože láska má mnoho podob, je všeobjímající a nemusí jít jen o lásku mileneckou, ale i o mateřskou. O lásku k vlastnímu tělu, lásku k životu i lásku kosmickou. Láska má tisíce podob, láska je krásná a nádherná, tak si pojďme o ní povídat a ne jen o ni. Můžeme si zde povídat o všem co nás trápí i dělá radost.

Vložit příspěvek

Standa 2.9.2007 20:46:49

novy

Ahoj Janičko, když jsou partnerské problémy, tak jdou děti stranou ve všech směrech přeci s ním nežiješ jen kvůli dítěti. Když se k tobě chová takhle myslíš, že to má vůbec cenu, žít s takovým hrubiánem smajlik.
Zamysli se nad tím co pro něj znamenáš a tím, že na tebe křičí chce jen zakrýt pravdu a to že se jí BOJÍ.

Martík 3.9.2007 07:02:17
martikcertik (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Jani, vůbec se neboj toho, že syn bude trpět. Více bude trpět, když vedle sebe bude mít nešťastnou maminku, než když bude sám s maminkou, která bude spokojená. Navíc je hodně malý, ani si to nebude pamatovat. Bude pak záležet na tvém partnerovi, jak se k situaci postaví. Já prožila něco podobného, naštěstí jsme si nestihli pořídit to mimčo. Vrátila jsem se k mamce, začala jsem se věnovat sama sobě a věřím, že potkám super partnera. Je mi 26 a na malé vesnici není zrovna jednoduché, že jsem se vrátila zpět a jsem sama, ale víš co, ať si lidé říkají co chtějí, naše životy jsou naše právo a jen naše věc. Není dobré, že se takto trápíš. Na tvém místě bych posbírala poslední zbytky sil a odstěhovala se. Akce vyvolá reakci a podle ní bych žila dál. Tohle přece není konec světa a je spousta mladých mužů, kteří touží po lásce a vůbec jim nevadí malé dítě. Takovéto velké trápení se ti dříve či pozdějí odrazí na zdraví a přece nechceš být nemocná, když máš pro koho žít. Máš úžasného syna, který tě bude v životě potřebovat silnou a spokojenou. I za cenu, že budete bez tatínka TYRANA. Buď silná a rozhodně dej vědět, jak se to vyvíjí. Klidně i na mail smajlik

monika 15.9.2007 20:54:43

novy

Jani,beruško
snad toho vola nemiluješ?Uteč od něho co nejdříve.Nikdy se nezmění, je to prostě vůl.Podle toho jak píšeš si myslím, že jsi fajn kočka ale asi naivní.Tvoje dítko bude daleko vće trpět když s n´m budeš.Ty děti to cítí.Věř mi vím o čem mluvím.
Ten tvůj partner si tě vůbec neváží dělá s tebe vola. A ty doma čekáš až se vrátí z nějakého výletu a pěkně mu vypereš. Určitě na tebe někde čeká někdo kdo tě bude milovat.A je lepši být sama než s takovým blbounem obecným. Ahoj, držím ti palce a nenech se ponižovat

Irisek 1.9.2007 18:40:52
pusinka (tečka) Ostrava (tečka) 16

novy

Děkuju za radu. Víte, Roman, je zamilovaný do své nej kamaradky ale ona má kluka a ona,Martina (znám ji) chce Romana jen jako nej kamarada. Že nechce zničit přátelství mezi nimi. Nedávno mi Roman řekl že ví,že jednou za čas se ke mě bude ještě vrítat a že mě bude prosit at se kněmu vráti. Já toho kluka nechápu. Co on vlastně chce?? To si neuvědomuje že mi tím vším ubližuje?? smajlik ..Byli jsme spolu i venku...Jako vždy jsme se pohádaly. On říka že mě nechce ztratit. že pro něho hodně znamenám a že mě má moc rád. Říkal, že nechce aby někdo pykal za jeho chyby. Že rači bude navždy sám,ale aspon nebude nikomu ubližovat. Tak proč mi říka taková slova? smajlik Děkuji za radu.

Reagovat

svitluny 2.9.2007 20:28:10

novy

Zajímavý postoj a pohled - nebude nikomu ubližovat, ale táhne to na obě strany - říká, že jednou bude žebrat o Tvou přízeň, ale přitom opak je pravdou, říkáš, že kamarádka o něj,jako o partnera nestojí, jak to víš? Nejsou to jen Tvé fantazie, aby jsi ospravedlňovala svou touhu po něm? Kdyby Tě tak miloval, jak píšeš, tak je dávno s Tebou a nedělá dle Tvých očí třetího v jiném vztahu......Zkus se na to kouknout takhle střízlivě....bez růžových brýlí. Zda Ti opravdu tohle trápení stojí za to.

Pokud mu neukážeš svou hrdost, svou hodnotu a cenu, pokud si bude stále jistý, že stačí zapískat a Ty přiběhneš, tak se jeho chování k Tobě nezmění a Ty se budeš jenom trápit.

Jana 1.9.2007 18:37:39
jana (tečka) cardova (zavináč) rf-hobby (tečka) cz

novy

Dobrý den, jsem velice nešťastná, nemám vůbec radost ze života, mám krásného syna, kterému budou zítra 6. měsíců, je pro mě ten nejdůležitější člověk v životě, bohužel táta s kterým jsme ho zplodili, je mu 35, mě je 27. Myslela jsem, že bude už rozumný a bude míti jiný pohled na svět, proto jsem asi myslela, že on bude ten pravý tatínek. Má ho hrozně rád, ale moc se jemu, ale i mě nevěnuje. Je vlastně každou volnou chvíli s kamarády, teď je zrovna na víkendové akci pivních slavností v Žatci. Jsme víceméně pořád sami s malým doma. Našla jsem taky pár věcí, které nasvědčují tomu, že má bokovky, ale ubezpečuje mě, že to není v jeho povaze aby mě podváděl, prý jen potřebuje hodně svobody. Každyý čtvrtek pivo do rána a pak o víkendech motorku, střílení, snowboard. Ano ať má své koníčky, ale ať nás také někam bere, připadám si jako když jen bydlíme s ním, já mu dělám hospodyni a to je vše. Po porodu vymizel i sex, spíme spolu jednou za týden, přitom jsme si vždy tak moc vyhovovali a byl hodně náruživý, poslední dobou nejeví zájem, když říká, že nikoho nemá, co si mám o tom myslet? Prosím poraďte?
Děkuji Jana

Reagovat

Standa 1.9.2007 21:36:32

novy

Hezký večer Jani, něco se v něm zlomilo myslíš, že najednou jeho láska vymizí jen tak, něco se muselo stát, on si myslí, že ty máš teď miminko a nepotřebuješ jeho, proto jedná i možná takhle myslí si, že ho už moc nepotřebuješ, zkus mu někdy nabídnout jestli můžeš jet s ním, jak bude reagovat. Jestli mu vlastně na tobě ještě záleží chce to si o tom všem promluvit, přeci nechceš žít celý život takhle si mlaďounká. Zkus mu i ty naznačit, že by na jeden večer pohlídal malého a ty si vyrazíš s kamarádysmajlik Musíš žít on chtěl snad také dítě a ne jen ty. Mám kamarády, kteří to takhle se svou holkou dělají mají jí na to, aby mu vyprala a uvařila snad nechceš být jedna z nich Jani, občas si své role vyměňtesmajlik Hlavně si s ním promluv, je to mnohem lepší než se uzavírat a přemýšlet co si asi myslí smajlik

Irisek 31.8.2007 11:40:48
pusinka (tečka) Ostrava (tečka) 16

novy

Snad mi poradíte. Je mi sice teprve 17 let,a asi toho ještě prožiju hodně..ale nikdy nezapomenu na to co se mi stalo. Roman se se mnou rozesel. Vlastne mu muzu byt vdecna. Hodne jsem se trapila a hadali jsme se.Ale i tak mi hodně ubližil. Zamiloval se do sve nej kamaradky kterou již už měl rad prede mnou! Prvni 3mesice byli uzasne a zbytek byl pekny ale ne uz tak. I presto ze ji miloval tak se mnou spal a choval se jako by nic. Ja ho mam stale porad rada ale snazim se z toho nejak dostat. Chceme byt dobrymi prateli..ale ,mam strach...za se znovu zamiluju... smajlik Ale i ja chci snim byt dobra kamaradka. Co dělat?? Predem dekuji za odpoved smajlik

Reagovat

svitluny 31.8.2007 16:52:21

novy

Irisku, tam, kde čekáš lásku, těžko můžeš nabízet přátelství a jak sama píšeš trápí Tě to. Roman je nejspíše hoch nevyzrálý, co hledá sám sebe a tak střídá i partnerky, ale Tebe to trápí, ráda by jsi byla jen s ním, ale je tu i jeho současná slečna, že. Takže máš dvě možnosti - buď se smířit s tím, že si druhá a dále se trápit a nebo zavřít dveře, přerušit i kamarádské styky a hledat dál. Přátelství pak můžeš navázat, až se znovu zaláskuješ a své srdce obsadíš novou známostí, ale potom najednou zjistíš, že stýkat se s Romanem, když máš novu lásku je vlastně jen pro Tebe ztráta času. Věř tomu, že pokud dokážeš zavřít jedny dveře, tak spousta nových se začne otvírat, ale dokud ty jedny nedovřeš, tak se budeš jen trápit a tak přehlížet lásky, se kterými Ti může být daleko lépe, než s Romanem, kde zatím hraješ pouze druhé housle a trápiš se tak.

Bany 29.8.2007 18:24:53

novy

Možná Vy mi poradíte jak ze začarovaného kruhu... Jsem zamilovaná do muže,se kterým pracuji.Bohužel nešťastně.Je ženatý a má syna(14).Vztah se ženou mu neklape.Jeho žena je od něj o 6 let starší a je stále nemocná.Vzájemně si jdou vstříc ve výchově svého syna.Během jejich manželství měl vztah s jednou dívkou,která úmyslně vysadila prášky a otěhotněla.Teď má tedy s jinou druhé dítě(5)let.Je stále se svou ženou.Má rád společnost žen,ale nespí s nimi.Sblížili jsme se spolu,ale k sexu nedošlo,říká,že se toho bojí.Se ženou nechce nic mít.Já jsem naše sblížení brala vážně,ale ukázalo se,že on ne.Měsíc jsme na sebe nešáhli,protože jsem nechtěla,ale moc ho miluji a vím,že ani jemu nejsem jedno a něco ke mně cítí,ale neodváží se mi nic říc.Změnil se ve svém chování ke mně,je vážnější,hodnější a mám dojem,že si mne i více váží jako člověka.Nejsem ten typ,který by boural rodinu,ale moc se trápím.Mám 4leté dítě a jsem na ně sama.Když už nemůžeme být spolu,chtěla bych se té lásky k němu zbavit a nevím jak,už jsem přemýšlela,že odejdu ze zaměstnání,abych ho neviděla.I jemu chybí láska a myslím,že sám neví co si počít.Prosím poraďte.

Reagovat

svitluny 29.8.2007 19:11:38

novy

Radím jedno - zkus si s ním promluvit, láska je důležitá pro každého a oba se jen trápíte, takže rozmluva je zde nutná. Sama píšeš s manželkou nespí - i když, jak to víš? Jsou to jen slova a pravdu znají jen oni dva. Jednou už se spálil, takže dneska se bojí, ani se nedivím, ale bez lásky se žije hodně těžko to víš stejně, jako to ví i on. Po jedné stránce říkáš - nechci bourat vztah, ale na druhé straně po něm toužíš. Záleží co hledáš, zda lásku, i když budete každý zvlášť a tu lásku si dávat ve chvílích volna, vzájemně se nabíjet a být spolu štastni a tak žít svůj život dál a nebo hledáš partnera, který bude hnedle s Tebou, v tom případě musíš do nezadaných, ale ani zde není jistota, že budete spolu šťastní. Asi bych si vybrala první možnost - užívala si lásky a vzájemného štěstí a čas by ukázal, jak to bude dál, zda spolu zůstanete a nebo jste byli jen dva poutníci na cestě života, kterým bylo jistý čas spolu dobře a pak se jejich cesty rozdělily. Před láskou neutečeš, jen se budeš trápit dál....

Brouček 31.8.2007 15:22:39
V (tečka) Sukopova (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Moc dobře vím,co je to být zamilovaná do někoho, koho nemůžeme mít.Prožívám něco obdobného jen s tím rozdílem,že to není můj kolega z práce a navíc i já jsem vdaná smajlik.Rozbít dvě rodiny nejde (kvůli bydlení apod.), také nejsem ten typ, ale už dospívám do stádia, že je mi pěkně jen když si na něj vzpomenu a vím,že je na světě člověk,se kterým mi bylo fajn smajlik Takže hlavu vzhůru, nějak to dopadne!

Evča 26.8.2007 19:33:50

novy

Máte pravdu v tom, že člověk časem zapomíná na to ošklivé a zůstane mu v paměti jen to hezké. Byl to můj první kluk, proto asi budu mít pro něj pořád slabost.Ale je asi fakt, že vracet se k němu by nemělo smysl. Jste moc hodné,pomohlo mi, že mi napsaly své názory. Potřebovala jsem otevřít oči. Děkuju Evča smajlik

Reagovat

Evča 25.8.2007 13:02:28

novy

Ina: děkuju za odpověď. Máš asi pravdu. Je jasné, že se nezmění, to ani člověk nemůže chtít. Je to začarovanej kruh. Asi to budu muset přestat řešit, protože se stejně nikam nedohrabu. ALe díky, jsi moc hodná a kamarádku pozdravuj a přeju jí, aby našla partnera podle svých představ. Evča smajlik

Reagovat

svitluny 26.8.2007 19:16:48

novy

Jen ještě jeden dodatek - časem si můžeme toho druhého začít idealizovat a zapomínat, co nám udělal špatného a vzpomínat jen na to dobré, ale uvědom si, že nějaký důvod k tomu prvnímu rozchodu byl.... a jde jen o to, zda šlo jen o malichernost a nebo o něco vážného, co se může objevit znovu. smajlik

Ina 26.8.2007 19:19:48

novy

problém je v tom že ona pořád miluje toho zmetka. no uvidíme co z toho vyleze...

svitluny 26.8.2007 19:20:37

novy

INA - karmický vztah - něco si Ti dva musí dořešit.

Evča 24.8.2007 12:29:38

novy

Dobrý den,

mám možná trochu netradiční dotaz. Poslední 3 týdny jsem na základě opakujících se snů začala myslet na svého bývalého kluka, se kterým jsem byla čtyři roky. Je to už 5 let, co nejsme spolu. Já už mám nový vztah. Dlouho se mě snažil vrátit zpátky a jednou, krátce po rozchodu jsme se na čas dohromady dali, ale skončilo to. Poté mi asi 3 roky posílal smsky. Z ničeho nic se mi začlo o něm zdát. A k tomu se přidala touha ho vidět, nevím ale jestli je to dobrý nápad. Byl to takový typ kluka, kterému když podáš prst, vezme ti celou ruku.Prosím moc o radu. Jsem z toho už zoufalá smajlik

Reagovat

Ina 24.8.2007 23:15:42

novy

Evi, přiznám se, nikdy jsem neměla tak dlouhý vzath jako ty, ale kamrádce se stalo něco podobného. Když byla s nim byla nejštastnější jakou jsem ji kdy viděla, pak najendou ji napsal že má jinou. Rozešli se a ona okamžitě našla nový vztah. S bývalým zůstali přátelé. Nový partner působil příjemně i na mě, moc jsem ji to přála. Jenže na ni bylo stále vidět, že miluje toho bývalého. Také se mi sveřila, že si ji o něm denně zdá. To bylo už rok po rozchodu. I přesto s přítelem byla štastná. Po čase ji ale bývalý začal volat. Ona to nebrala, ale jednou neodolala. Sešli se a jak to asi dopadlo? Sex. On měl holku, ona mělo stále kluka......Scházeli se dlouho. Rozešli se s partnery. Dali se znovu oficiálně dohromady. Pak ale přišly problémy, znovu ty samé problémy, kvůli kterým se rozešli prve a ted zase. Prostě nikdo se nezmění a hlavně CO JE SLEPOVANÉ, NIKDY DLOUHO NEVYDRŽÍ...

svitluny 26.8.2007 18:51:43

novy

Evi, toužíš po něm, vrací se Ti do snů - ještě jej nemáš v sobě dořešeného a pořád ho máš v srdíčku a proto nejsi schopna zcela milovat svého současného přítele, Ina má pravdu, že vztah, co jednou skončil, tak skončil z nějakého důvodu a ty důvody se objeví znovu, i když každý člověk časem zraje a může se i měnit a růst po všech stránkách a také dospět a to jsi mohla jak Ty, tak Tvůj expřítel, co se Ti o něm zdá. Potřebuješ to vyřešit, možná bych setkání doporučila a možná, že jak jej uvidíš, jak s ním promluvíš, tak si uvědomíš, že ho již vlastně nechceš a nebo naopak, že bylo chybou se opouštět. Každopádně Tvůj současný přítel není v Tvém srdci usazen tak hluboko, jako Tvůj ex... jinak by se Ti ex nevracel zpět do snů.

jarmilka 24.8.2007 10:43:16
jarmila

novy

Děkuji za odpověd, ted bych pokračovala, když to není hřích tak jak mám dál pokračovat s tím sympatickým pánem když je ženaty a dělá vše proto aby se jeho paní nedozvěděla že ji byl nevěrný mám ukončit vstah nebo pokračovat prosím poradte děkuji za odpověd

Reagovat

svitluny 26.8.2007 18:45:49

novy

Každé manželství nemusí být šťastné a dneska už jich spousta končí rozvodem, jen záleží na tom, jak Tě vidí ten sympatický ženatý muž, zda jsi pro něj jen rozptyl a útěk před každodenním stereotypem a nebo Tě dokáže mít opravdu rád. Protože pokud se pro něj staneš jen takovou na odskočení od rodinné nudy, tak se utrápíš, ale pokud mu už manželství nefunguje, což se klidně může stát, tak v něm můžeš najít Ty sama svého příjemného partnera. Podívej, Ty jsi volná, ale on je zadaný. Ty po lásce toužíš, jen je otázkou, zda je Ti ji on opravdu schopen dát a to v takové míře, jakou ji budeš chtít.

Martík 29.8.2007 13:10:54
martikcertik (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Jarmilko, myslím si, že když dělá vše pro utajení vašeho vztahu, tak jsi pro něj jen rozptýlení a ne láska. Pokud toužíš po lásce, raději nechej tento vztah vyšumět a najdi si někoho nezadaného, kdo by ti mohl dát tolik lásky, kolik jen uneseš. Určitě se to podaří, chce ale udělat si pořádek ve svých pocitech, rozhodnout se pro novou lásku a začít si ji přivolávat (já to udělala podle knihy Spřízněné duše a teď čekám na výsledek, který by se měl dostavit snad letos na podzim). smajlik Co se hříchu týká, ty jsi se žádného nedopustila, nebyla jsi nikomu nevěrná, to ten tvůj přítel. Je věcí tvého svědomí, jestli bys byla schopná udržovat takovýto vztah, pokud má přítel s manželkou děti, pokud ne, je to přece schůdnější. Přeji ti hodně štěstí smajlik M

jarmilka 23.8.2007 15:06:23
jarmilka

novy

jsem vdova už tři roky, a vyspala jsem se s jedným sympatickým pánem ptám se je to hřích nebo ne

Reagovat

svitluny 23.8.2007 21:10:54

novy

Není to hřích.

svitluny 23.8.2007 21:11:54

novy

Každý je lásky hoden stejně jako Ty. smajlik

ihris 15.8.2007 15:54:08

novy

dobrý den. prosím poradte mi.má kamoška je velka fanynka fotbalu.a začala si psat s jednim klukem.a ona nevi jestli je dobrý napád mu stale psat,sice ji odepisuje.ale ona si přeje at on napiše.co myslite měla by ho ona někam pozvat nebo ne.má rád přirodu a ona taky.ale měla strach tu napsat. smajlik

Reagovat

svitluny 15.8.2007 17:46:48

novy

No pokud si kamarádka přeje, aby on psal jako první, tak ať vyčká, zda se ji ozve sám a zkusí mu sama od sebe nepsat a pak také zjistí, zda ji jen odepisuje a nebo mu na ni záleží a její psaní mu bude chybět, ale pokud bude vždy psát ona jako první, tak se to nedozví a od tohoto se mohou začít později odvíjet i jejich osobní schůzky, klidně se mu může zmínit, že ji láká příroda, že by si vyšla i na procházku a tak si trošku oťukne, jak se k těmto jejím úvahám bude stavět on.

Marie 3.8.2007 15:00:16

novy

Dobrý den.Mám takový problém.Nevím zda mi na něj dokážete odpovědět,protože každý to má třeba jinak.Jsem se svým přítelem necelý rok a nechce se se mnou moc často milovat.Poslední dobou je to jednou za týden,protože jsem si o to přestala říkat já.A přítel tedy sám od sebe až tak za ten týden.Občas po čtyřech dnech,ale teď už ani ne.Příde mi to málo.Je mi přes dvacet,přítel je starší,ale vím,že věkem to není.Dost mě to trápí,protože si nedokážu představit co bude za pár let.Každopádně si zas říkám,že to tř.neni tak důležitý a že bych měla myslet na jiný jeho kvality,jako tř.že bude snad dobrým otcem mých dětí.Že je hodný.Dnes je asi těžké najít hodného partnera.Nebo myslíte,že si to moc beru?Děkuji

Reagovat

svitluny 3.8.2007 17:23:40

novy

Přeji hezký den,
nevím, o kolik je Tvůj přítel starší, ale frekvence milování 1x za 4 dny není zas tak špatné skóre a jak sama píšeš, ne milováním je člověk živ, ale ve vztahu je stejně důležité, jako vše ostatní a pokud už máš dneska pocit, že o milování musíš škemrat, tak nevím, jak to bude mezi vámi za takových 10 i více let. smajlik

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
© Rejtmon