Forum svitluny

Hledat:
Svitluny.cz    Všechna fóra    Fórum výklad snů    Fórum povídání o lásce

Fórum povídání o lásce

Líbil by se Klub zlomených duší? Diskusní fórum o šrámech na dušičce? Každý může poradit, každý se může svěřit, každý může pohladit. Zkušeností máme všichni spoustu. Tak zněla anketní otázka.

Po kladném ohlase na tuto otázku otvírám veřejné povídání a jelikož by bylo smutné, kdybychom si tu povídali jen o šrámech na dušičce, tak jsem jej nazvala povídání o lásce, protože láska má mnoho podob, je všeobjímající a nemusí jít jen o lásku mileneckou, ale i o mateřskou. O lásku k vlastnímu tělu, lásku k životu i lásku kosmickou. Láska má tisíce podob, láska je krásná a nádherná, tak si pojďme o ní povídat a ne jen o ni. Můžeme si zde povídat o všem co nás trápí i dělá radost.

Vložit příspěvek

hanka 4.3.2008 05:37:54
hanka0202 (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Můj bývalý manžel mi připravil horké chvilky se soudní exekucí.Mám kamaráda, známého, přítele (nevím jak přestě vystihnot náš vztah) který bydlí 60 km od mého bydliště, a aby mě trošku z toho šoku dostal sedl do auta a přijel na čaj.Dvě hodiny příjemného povídání. Celou oc se mi vkrádal do snů ne jako kamarád, ale jako velmi něžný muž a milenec.Co s tím?
Hanka

Reagovat

svitluny 4.3.2008 10:11:58

novy

Sen mohl poukazovat na to, že kamarád, taky rád a že s přátelství může vzniknout i krásný a něžný vztah. smajlik

ANDY 27.2.2008 13:19:05

novy

Ahojky, porad se mi zda o tom, ze me muj kluk podvadi....on takovy neni, ze by to udelal, aspon doufam, ale casto se mi to zda, treba, zwe ho nacapu, jak spi s jinou, bezim s brekem pryc a on ani za mnou neprijde, nenecha se rusit a pokracuje dal smajlik smajlik

Reagovat

svitluny 27.2.2008 15:55:10

novy

Sny mohou poukazovat na to, že se podvědomě podvedení bojíš a pokud to byly vize budoucnosti, tak pak nejsi jeho poslední láska a jak se zamiluje jinde, bude mu jedno, zda ho načapáš a nebo ne...může to být vize vzdálená i několik týdnů, měsíců či let...

julia 21.2.2008 13:46:24
niceday7 (zavináč) pokec (tečka) sk

novy

no trocho som tusila ze sa napise ako odpoved toto..ide o to ze ja vobec nechcem mat z neho sluzku...to ako to bolo v jeho rodine- u nich sa mama starala o vsetko ale taktiez bola aj bez prace ale u nas je to ine...uz nezijeme v dome ked zena musi robit vsetko a chlap sedi doma...ja vobec z neho nechcem mat sluhu...iba obaja robime tu istu pracu na jednom pracovisku...viem ako je vytazeny on a on vie ako som vytazena ja...a nechcem prist z prace domov a ja byt sluzka- ved toto by malo byt rozdelene nie? a rozpravali sme sa uz o tom tolkokrat....uz som skusala aj ja s nim rozpravat aj mu nic nehovorit a nic nezabralo....ja chapme ze postavenie zeny v spolocnosti je este stale v "inom rezime" ale ja fakt nemam silu chodit po dvanastkach domov, upratovat cely byt, vybavovat vecy na uradoch(kedze moj drahy nema vlohy na taketo institucie)a este k tomu aj vytvarat harmoniu...ako ju mozem vytvarat niekde inde ked ju nemam sama v sebe?ja chapem ze to vsetko bolo myslene dobre a ja som to zle opisala len uz som sa s nim rozpravala ze by mi stacilo ze sa o nieco snazi...keby to vidim....velmi by mi to pomohlo...niekedy sa uvedomi- umyje riad povysava sam od seba a potom zase pride 3tyzdnova odmlka..a pritom ked ho v tej dobe pochvalim poviem ze takto to je super a ze si toho vazim tak vyzera ze aj jeho to potesilo...ale potom sa to opat vrati spat.....ja ho naozaj nesmierne lubim...vo vsetkom inom si vyhovujeme ale toto....nechcem sa toho co sme vybudovali vzdat kvoli "upratovaniu" ale zaroven aj nechcem byt ta co v sebe bude mat nahromadenu zlu energiu....DAKUJEM ZA POMOC

Reagovat

svitluny 21.2.2008 14:01:09

novy

Tak Ti poradím jedno, sedni si s partnerem, pěkně v klidu a bez emoci, třeba si otevře lahvinku vína, zapalte svíčku, ať je atmosféra příjemná a pak vezmi tužku a papír a pěkně si rozepište co budete doma dělat. Co bude jeho povinnosti, co budou Tvé povinnosti a tohle hezky vezmi a pak vylep na ledničku, ať je to viditelné a toho se prostě držte. Například jeden myje nádobí, druhý vysává, kdo bude vynášet koš, kdo uklidí WC či koupelnu a tak si to rozdělte včetně obchůzky úřadů a zkuste se dle toho řídit. Řád a pořádek i v povinnostech doma ještě nikomu neublížil, ale také počítej s tím, že to nemusí jít tak snadno, protože opravdu si modely z dětství přenášíme i do partnerského života a pokud on byl zvykly na určité postavení ženy a muže v domácnosti dle určitého modelu, tak se bude hodně těžko přeučovat na jiný, ať se nám to líbí, nebo ne, mnohé si neseme dál z původní rodiny a pak už je vše o kompromisu a domluvě, zda je či není schopen se jeden druhému přizpůsobit, či se tolerovat...

x.charme.x 20.2.2008 18:52:10
x (tečka) charme (tečka) x (zavináč) atlas (tečka) cz

novy

Dnešek byl pro mě poněkud drsný,a proto sem se rozhodla vám svěřit.

S kamarádkou běžně chodíme přes město pěšky a to do svého zaměstnání. Občas - prákrát do týdne - nás sveze můj přítel. A co se dnes nestalo ???? Jako každé prac., ráno jsem si zašla do marketu nakoupit. Bylo 7:35, tak že jsem měla deset minut k dobru než přijede přítel, vyzvedne nás a doveze na konec města. Kamarádka čekala před obchodem, protože si chtěla zapálit cigaretu. Z legrace jsem ji řekla, aby při nejhorším řekla mému příteli, že na mě má počkat. Bylo 7:40 a já stála ve frontě u kasy. Ta se zasekla ! Jak naschvál. O chvíli později..:Kamarádka mi napsala, že přítel již přijel,a že čeká. V 7:50 jsem z obchodu vyšla ato svižnou chůzí: můj drahý mi projel před nosem !!!!!!!! Tak že si zavolala taxi a jela. Dojdu do práce a tam má kamarádka na mě vyjede, že příteli říkala,aby počkal, a že čekal. Nakonec se rozjel a když mě uviděla a řekla mu 2x, že už jdu, odpověděl ji jen, že na mě čekal.
Jsem naštvaná, sice jeto hloupůstka - dětinská -, ale naštvala me! S přítelem jsem se neviděla. Mám vztek a raději jsem mu řekla, že nemám čas. Jenom že zítra se ptkáme s jistotou na kurzu.Co dělat????? Nerozebírat dnešní příhodu? Vrátit se k ní a říct, že udělal chybu??????

Reagovat

x.charme.x 20.2.2008 20:35:25

novy

Uklidnila jsem se. Uvědomila si,že nemá vůči mě v tomto směru žádnou povinnost. Že jsem se jen unáhlila. Mějte se báječně a užijte si zatmění měsíce. smajlik

svitluny 21.2.2008 10:10:43

novy

Na jednu stránku je sice hezké, že sis uvědomila, že to není přítelova povinnost Tě někam vozit, ale na druhou stranu, pokud jste se tak dohodli a navíc Tě přítel už viděl jít a schválně odjel, i když byl kamarádkou upozorňován, že jdeš, není nic jiného, než sobectví a hulváctví z jeho strany, asi bych to nenechala bez povšimnutí a reagovala na to v tom směru, že Tě to mrzí, jak se k Tobě zachoval...že Ty jsi se neopozdila schválně oproti jemu, který Ti schválně ujel...

x.charme.x 21.2.2008 14:21:37

novy

Dnes jsme si o tom promluvili. Řekl mi, že jsem průserářka. Já byla vážná a dá se říct, že i on. To, že mi ujel okomnetoval tím, že měl kratší pauzu díky nám, a nemohl tedy déle čekat. Neomluvil se mi. Naštvala jsem se o něco víc a řekla mu, že jsme si kvit ! Odmítal to připustit: prý kvůli nám přišel o jídlo, měl kratší volno. A já zase musela jít pěšky. Stojím si za svým. Změnil téma a začal mě provokovat. Vážně jak malý ! Jsem si myslela, že dospělý kluk se umí chovat jako muž a ne jako nějaké dítě .......

Standa 21.2.2008 21:49:05

novy

Budu trošku opřímnější. Když jsem tenhle příspěvek četl nestačil jsem kulit oči co si dokáže tvůj přítel dovolit. Podle mě je to co udělal z odpuštěním primitivní prasárna, kterou by si neměl k tobě vůbec dovolit. smajlik Být tebou bych to nenechával bez povšimnutí. Potřeboval by si uvědomit, že si žena a ne cvičená opička. Měl by se stydět a to pořádně! smajlik

Bedy 17.2.2008 14:41:34

novy

Dobry den,minuly tyden jsem se seznamila s 15letym klukem,na prvni pohled jsme si padli do oka a stravili spolu krasny tyden,ale problem je,ze od sebe bydlime kolem 100km daleko.Me je 17,ale mame problem s rodici,protoze jsme stale pod jejich dozorem a nelibi se jim,ze by nas meli za sebou takovou dalku poustet.Chtela jsem se zeptat,jestli nevite jak tu dalku prekonat,miluju ho jako jeste nikoho,bydli v Krkonosich,takze ani s dopravou to neni nelruzovejsi,kdyby mel nekdo radu byla bych moc vdecna!!!

Reagovat

svitluny 17.2.2008 20:18:25

novy

Jak se říká, láska hory přenáší, velkou láska se udrží, slabá se odvane. Oba jste mladí, hodně mladí, ale to neznamená, že se nedokážete mít rádi. Rodiče mají o Tebe strach, což je pochopitelné, záleží na tom, jaký máš s nimi vztah a jakou důvěru k Tobě mají, aby Tě čas od času za hochem pustili. Jde to i když to nebude nijak často i cestování leze do peněz. Ale je zde internet, mobily, takže spojení komunikace je dobré a zbytek - musíš se snažit, aby Tě rodiče pochopili a občas na rande pustili, ale opravdu počítej, že to může trvat i měsíc než se uvidíte, pauzy budou velké, že se nebudete vídat každý týden.

julia 16.2.2008 15:31:16
niceday7 (zavináč) pokec (tečka) sk

novy

Dobry den chcela by som sa opytat co ma robit...mam priatela sme spolu dva roky a ..nejako sme sa dostali do slepej ulicky...problem je v tom ze obaja mame pracu ktora nas vytazuje- sme v zaharanici a ja potrebujem citit v nom oporu...napriklad sa casto hadame o uptratovani.podla mna je hlupost uznavat stale aj v tejto dobe nazor ze vsetko ma robit zena a muz nic...on mi pomaha- ked mu poviem...a to je asi nas najvacsi problem...vsetko mu musim povedat..akoby sam nevidel ze nieco treba spravit a ked sa aj do niecoho pusti musim to nanovo robit ja lebo ani neni vidiet ze nieco robil..mne zomrel otec ked som mala 12...brat ked som mala 18 a jemu mama ked mal 16...rozdiel vsak bol v tom ze mi sme museli vediet vybit veci...zariadovali sme s mamou vsetko urady pohreb...mama nas "hodila" do toho za co som jej teraz vdacna lebo si mnoho veci viem sama vybavit al on...o jeho sa vsetci starali nic nemusel chodil k babke na obed a vsetkytieto veci...chapem ze nemal vzor "chlapa" cize nema s kadial vediet tieto veci ale...mna nebavi ho stale tahat za rucicku a vsetko mu vysvetlovat..obaja mame 23 ...lubim ho..naozaj som s nim rada lebo ma chape taku akak som ale...pomaly zacina dochdzat trpezlivost...aj ja potrebujem vediet ze keby nieco tak sa o mna dokaze postarat...a tento pocit zatial nemam...uz neviem ako dalej....prosim o pomoc....dakujem krasny den prajem

Reagovat

svitluny 18.2.2008 09:20:14

novy

Nemáš jistotu, že kdyby se něco stalo, že se o Tebe nedokáže postarat a z čeho tak soudíš? Možná by ses divila, co by s ním krizová situace udělala a nevím, zda to, že neměl doma jak píšeš vzor chlapa z něj zapomnělo udělat služku. Třeba zrovna v jeho rodině byly funkce rozdělené i to, co dělá matka a co dělal otec, že muži jsou více fyzicky nadanější, tak dokážou udělat práce hrubšího zrna, ženy jsou jemnější a jsou stvořeny, aby doma dělaly harmonii, pohodu, lásku a ve finále rodily a vychovávaly děti. Muž je ten, kdo se stará po finanční stránce a žena ta, co vytváří domov. Věř tomu. že můžeš potkat partnera z úplné rodiny, který si nedokáže namazat ani chleba, protože tohle přece dělá žena, ale to neznamená, že by sis s přítelem o tom neměla promluvit. Jsi asi hodně emancipovaná, vše si dokážeš zařídit a možná také tak náročná, že i když on má snahu Ti pomoci, tak ho jen zkritizuješ a uděláš to znovu a on si tím pádem může připadat, jak je sám nemožný a Ty dokonalá, tak proč by se snažil, proč by měl vyvíjet iniciativu, když ve finále se Ti to stejně nebude líbit. Zkus změnit přístup, zkus si s ním promluvit a to, že čeká, až mu řekneš na to není nic zlého. Prostě je zvyklý, že pomůže, když je požádán. Zkus přehodnotit ne jen jeho, ale také své priority a zamyslet se i nad svým chováním a ne pouze kritizovat jeho chyby. Nikdo není dokonalý a to jak on, tak ani Ty. Oba se učíte, učíte se žít společně a budovat svůj vztah. Pokud by jsi chtěla na tomhle zapracovat - ideální pro Váš vztah bych viděla partnerskou numerologickou analýzu, kterou Ti mohu vyhotovit. Stojí pouhých 700 Kč a hodně by Vám oběma pomohla. Napiš mi na email a domluvíme podrobnosti.

Any 11.2.2008 09:09:45

novy

Dobry den
Muj problem je docela ošklivy. pred par tydny jsme se rozesli s mym pritelem. Z bylo to velice necekane a ja jsem z toho docela spatna. Vim, ze kazdy vztah si ma projit citovou krizi a ze si mame od sebe chvili odpocinout a tak, ale kdyz se do toho clovek dostane nenese snadno, ze? Byla jsem se vyplakat ke kamaradce. Ona mi rekla, ze je z toho ve strasnym soku, ze jsme ji prisli vzdycky jako ,,par z pohadky" a pak jeste dodala ,,nenech se oslabit a bojuj o tuhle lasku. neudelej chybu jako ja."
Nepochopila jsem jak to mysli, az vcera. Její přitel se s ni rozesel po nekolikaletem bourlivem vztahu, ktery ji hodne oslaboval a ona se predavkovala nejakymi prasky. Kdyz jsem za ni byla v nemocnici byl tam jakysi mladik. neznala jsem ho. Pak jsem zjistila ze to je chlapec s kterym chodila pred tim ,,nekolikaletym". Pry tenkrat stejne jako ja a muj nyni ,,ne-pritel" meli silnou citovou krizi. kdyz presla a on se k ni chtel vratit, ona ac ho hluboce milovala ho zpet ze sve jesitnosti nevzala a nabrnkla toho prvniho co sel kolem. V tom vztahu zustala 3 roky i za vedomi ze jeji srdce je doma jinde. kdyz jsem slysela jeji pribeh, ktery prede mnou tajila docela jsem se zdesila. Bojim se abych nedopadla jako ona. Premyslim jestli mam jak ona rekla ,,zabojovat" o svou lasku nebo ne. Nechci skoncit v nemocnici. smajlik

Reagovat

svitluny 11.2.2008 13:14:28

novy

Když se vrátíš k pohádkovým knížkám, tak i tam je psáno, že láska není zadarmo, že princ, či princezna se o svůj protějšek musí snažit, bojovat a tím pádem překonávat překážky a tak je to i v životě, že žádný vztah není jen o obláčku zamilovanosti, ale že přijdou i dny všední, kdy se musejí ty překážky zdolávat a tak si na tom momentálně i Ty. Záleží na tom, jak hluboká je krize a co je důvodem rozchodu, pokud je tím důvodem jiná slečna, tak se nedoprošuj, protože čím více se budeš snažit o usmíření, tím více budeš u expřítele klesat v ceně, protože pokud je momentálně zamilován jinde, tak Tebe není schopen vnímat jinak, než kriticky, možná časem se ukáže, zda to byla jen krize vztahu, který se dá obnovit a nebo to byl kousek vaší společné cesty, kdy přišla křižovatka a vás oba čeká nový vztah, protože by jste si do budoucna spolu neměli co dát ani říct.

Ke kamarádce - pokus o sebevraždu není řešení, je to pokus o soucit, který nikam nevede - být z někým jen ze soucitu je smutné a vynucovat si vztah tímto způsobem je citové vydírání, takže v žádném případě nechoď ve stopách kamarádky. A to, že jsi viděla u ní v nemocnici jejího předcházejícího partnera ještě neznamená, že jim to bude klapat v budoucnu, to mohou říct, až spolu oslaví zlatou svatbu, ne, když svou nemohoucnost demonstruje pokusem o sebevraždu a on ji lituje.

Ivana 9.2.2008 09:25:59

novy

dobrý den mám problém s kamarádkou.Já jsem sama už půl roku a nikoho nijak nesháním.Jednou jsem akorád dala číslo klukovi a pak jsem si uvědomila,že se mi vlastně vůbec nelíbí.Po měsíci jsem měla jedno rande po kterym mi bylo jasné,že to nemá cenu.Už jsem se s ním nesešla.Kamarádka mi ale pořád říkala,že něco lámu přes koleno.A sama se teď odstěhovala od přítele.Bydlí sama asi týden a už se na diskotéce obímá s jedním kamarádem,který mimo jiné měl zájem o mě,ale jen za účelem sexu.A že nechce vážný vztah a říkal mi,že ta moje kamarádka není jeho typ a včera,když se obímali mi kamarádka zdělila,že se mají rádi.Přitom sem jí řekla,že mu šlo o sex.Ale jí je to asi jedno.Je to moje nejlepší kamarádka,ale příde mi divná v tomto.Sama mi radí a pak jedná takhle.Navíc věděla,že se kamarád líbí i mě.Ale já ho odmítla.Protože nebudu s někym jen za účelem sexu.Nevím jak jí to mám jinak vysvětlit,že není ten pravý pro ní.Pak zas bude nešťastná.Vždy si vybírá příliš mladé kluky.Jako i v tomto případě.Začíná mi to ale štvát jak si protiřečí.A jakmile jde o chlapi,hned je jak na koni.Nevím co si mám myslet a zda není její kamarádství falešné.Někdy mi přišlo,že sem jí vadila,když jsem tř.seděla vedle toho kamaráda.Chtěla by ho jen pro sebe...

Reagovat

svitluny 11.2.2008 09:53:51

novy

Znám typy lidí o kterých si myslím, že mluví pravdu, jen když se spletou a možná mezi ně patří i Tvá kamarádka, nebylo by to nic nového pod sluncem. Momentálně je sama, tak je na lovu a nejspíše je ji jedno, zda je hoch zadaný, či není, to že ji v tomhle budeš radit je stejně zbytečné, jako jít hlavou proti zdi. Není v tomhle k Tobě upřímná a ber to tak, že je ji jedno s kým je, hlavně, že se kolem ní kluci točí, Ty budeš z jiného těsta, Ty bereš vztahy moc vážně, být panenkou na hraní není Tvůj styl a možná proto jsi i sama, jsi hodná, toužící po lásce a ne jen po sexu. V tomhle je mezi vámi dvěma rozdíl - kamarádka ráda flirtuje, sex ji není cizí a nepotřebuje u toho lásku, stačí ji být obletována a Tobě to vadí, ale nic s tím nenaděláš. Ty budeš vždy jiná, než Tvá kamarádka a i na vztahy se koukat dle svého měřítka hodnot. Kamarádka v tomhle to bude mít snažší, protože si nic nepřipouští a žije, Ty se budeš trápit, protože máš jiné hodnoty než ona a láska není pro Tebe jen slovo.

niki 4.2.2008 12:41:03
vetyskova (tečka) mirka (zavináč) seznam (tečka) cz

novy