Forum svitluny

Hledat:
Svitluny.cz    Všechna fóra    Fórum výklad snů    Fórum povídání o lásce

Fórum povídání o lásce

Líbil by se Klub zlomených duší? Diskusní fórum o šrámech na dušičce? Každý může poradit, každý se může svěřit, každý může pohladit. Zkušeností máme všichni spoustu. Tak zněla anketní otázka.

Po kladném ohlase na tuto otázku otvírám veřejné povídání a jelikož by bylo smutné, kdybychom si tu povídali jen o šrámech na dušičce, tak jsem jej nazvala povídání o lásce, protože láska má mnoho podob, je všeobjímající a nemusí jít jen o lásku mileneckou, ale i o mateřskou. O lásku k vlastnímu tělu, lásku k životu i lásku kosmickou. Láska má tisíce podob, láska je krásná a nádherná, tak si pojďme o ní povídat a ne jen o ni. Můžeme si zde povídat o všem co nás trápí i dělá radost.

Vložit příspěvek

Jaki 3.12.2009 01:43:37

novy

Ta představa že bych vedle takovýho romantickýho gentlemana zestárla je moc moc hezká, ale nikdy nevíš co se stane ipřesto jaký to je ... pak je zase pravda že už takovýho člověka nikdy nepotkáš a v tomhle případě zase lituješ když ho ztratíš ...
Zatím jsem moc ráda, že ho mám protože to co s ním zažívám jsem nikdy nezažila, proto se bojím jelikož je to jinak než u těch minulých vztahů a to dokáže sakra vyvíst z míry smajlik .. jsme opravdu hodně zvláštní pár, taková telepatie co je mezi námi, si doslova čteme několikrát denně myšlenky a po rozumový stránce si perfektně rozumíme, jsme na stejný vlně a po tělesný stránce se taky přitahujem - prostě "vše" sedí a to se mi nikdy nestalo ... zvláštní, divný, neuvěřitelný a když to ani jeden nechápeme co mezi námi je jak to můžou chápat ostatní smajlik a vůbec perla nakonec několik let jsme kamarádi a vznikne tohle mezi námi až teď ..to už nechápeme vůbec ..

Nikola 26.11.2009 16:52:14

novy

Děkuji Všem. Dnes jsem byla nabyta adrenalinem, čekala jsem na něj s tím, že ho jako první pozdravím. Ale nejel. Proč ? To nevím. Zítra se snad uvidíme a já budu rozhodnutá tak jako dnes. Doufám. Mě dobýjí adrenalinem VŽDY někdo kdo mě zná a v dannou situaci je se mnou. Vím, je to slabošské, ale je to tak. Zítra snad šanci dostanu, protože potom se s ním týden neuvidím ( dovolená z mé strany ). Vím, že je to člověk jako každý jiný a navíc chlap smajlik . Ale mě by se opravdu ulevilo kdyby on začal a nejenom s tím co už načnul ( pozdravy, úsměvy a sem tam nějaká fráze o dopravě ). Děkuju Vám za pomoc a přeji pěkný víkend

Reagovat

svitluny 26.11.2009 23:05:16

novy

Začít může v okamžiku, kdy mu slovně odpovíš na pozdrav, ale pokud jsi vždy jen mlčela i když s úsměvem na rtech, tak to nějak nešlo...takže s chutí do toho a bude to fajn smajlik

Nikola 27.11.2009 15:51:58

novy

Na pozdrav mu odpovídám stále a navíc s úsměvem. Dnes jsem ho dokonce ráno pozdravila jako první ( stačil se na mě jen podívat ), poprvé. Teď budu mít týden volno, neuvidíme se a tak mohu v klidu přemýšlet.

Nikola 25.11.2009 16:24:04

novy

Jsem opravdu hloupá. Mám na sebe vztek. A docela mě to i mrzí. Mé jednání, má povaha a chování všechno je špatně. Proč jsem taková ? Každé ráno stojí vedle mě, nebo i za mnou a já ho nikdy nedokážu poránu pozdravit ! Sedíme spolu každé ráno ( jako dnes, nechala jsem kamarádku sedět samotnou a seděla s ním ) a když vystupuje pozdraví mě ( začínal: nashledanou, včera už " ahoj " a dneska " čau " ) a občas se usměje. Na jeho pozdrav reaguji i na úsměv ( ale odpoledne vždy ). Dělám si zbytečně hlavu ze svého chování a pak jsem ještě ve větší trémě. smajlik Přitom bych se s ním chtěla začít povídat. Ale jsem VELKÁ stydlivka a navíc mě brzdí věk ( jemu bude k 40cítce ). Každý ráno si říkám ( když jde okolo mě ) " pozdrav ho a zeptej se jak se má ". A nic, ani jedno neřeknu. Asi na něj budu muset zapomenout, i když to bude těžké. Láska v tom není ( z mé strany ), zamilovanost ( ano ) a možná i nějaká přitažlivost po sexuální stránce.

Reagovat

Jaki 25.11.2009 23:47:22

novy

Věř si! Si to vem teď nemáš vlastně vůbec co ztratit. "Ahoj/čau" Ti může říkat kdokoli jinej. Takže to zkus za to nic nedáš jak si říkala za blbý jak se máš ... Zapomeň na nějaký stydění a na to co děláš asi špatně, mysli na to že on je chlap což je výhoda páč oni když se jim něco líbí ty chyby neviděj pokud je nezačnou vyhledávat. Nebuď jak můj kamarád kterej místo aby se mnou už dávno byl to radši zahodil jen proto, že se bál, styděl a teď lituje každou noc be ze mě... Nepromarni to, páč pokud se to nepovede tak bys pak litovala stejně jako kdybys to nezkusila, takže to je v konečným stádium jedno a tak se i přesně chovej, protože se většinou stává že když ti na tom hodně záleží, tak se to zkazí ... tak to ber s humorem a bude to v cajku a on bude pak jak žvejkačka smajlik a věěěřř siii!!! ... j a na věku vůbec nezáleží, ten neřeš ... pokud ti teda neni patnáct...

svitluny 26.11.2009 00:19:08

novy

Znáš to pořekadlo? Líná huba - hotové neštěst. Tak zkus mu pozdrav oplatit, za to nic nedáš a mimo jiné je to slušnost - když někdo pozdraví, tak mu pozdrav opětovat smajlik. Usmát se a zeptat se - jak se daří a pak už se to rozběhne samo uvidíš. A buď to bude fajn kámoš na cesty autobusem a nebo i něco víc....to už pak bude záležet na Vás dvou, ale zkus opětovat jeho pozdrav s jednou otázkou, jak se daří....i když ve finále - na takové namlouvání, které právě prožíváš se jednou krásně vzpomíná, ale musí mít i pokračování, aby to mohlo mít i Happy End a neskončilo to dřív, než mohlo začít. Namlouvání je super, ale nesmí být nekonečné....

svitluny 26.11.2009 00:22:18

novy

Jaki a jak víš, že lituje každou noc bez Tebe? Ty mu chodíš do snu, či do myšlenek....? Kdyby litoval, nic není statické, vše se dá změnit a člověk, pokud chce, tak se může ve finále probouzet vedle toho, koho sám chce - samozřejmě, pokud jsou city oboustranné. Pokud jsou však jednostranné, tak bohužel.....

Jaki 29.11.2009 22:54:01

novy

svit: Vím, jelikož jsem měla s ním několika hodinový rozhovor z očí do očí o tom jak mě ztratil ...

svitluny 29.11.2009 23:54:07

novy

Jaki - nechci Ti brát iluze, ale myslím si o tom své..... smajlik Neb nikdo nedělá to, co dělat nechce a kdyby ho ta dotyčná nepřitahovala, tak by sní nebyl, ale bohužel ideál neexistuje v žádném vztahu, tak si Tě do zlatého rámečku vsadil, že jsi mohla být o moc lepší, než jeho partnerka, kterou jistě na začátku miloval, ale jednou každému spadnou růžové brýle a i Barbi se ohledí a pokud byla mezi nimi pouze chemie a ne souznění duší, tak mohl brzy litovat a začít si představovat, jak to mohlo být s Tebou, ale jak by to bylo v reálu, to už je jiná otázka....idealize něčeho, co neměl, ale jakmile by to získal? Co by se dělo pak?

Ale jistě se Ti to krásně poslouchalo, čím si se pro něj stala, když si Tě nevybral....ale jsou to jen slova - neb jak jsem psala - nic není statické a vše se dá změnit, pokud se chce.

Mrs. Y 23.11.2009 18:12:51

novy

Dobry den,
Po téměř dvou letech oťukávání, smutných hádek a různých problému, které provází neřešené lásky, jsme se dali dohromady s Mr. X dohromady. Často mi to připomínalo mezi námi příběh ze Sexu ve městě: potkali se, zamilovali se, on se bal, tak ji utekl, pak se porad potkávali a rozcházeli, až se dali dohromady....U nás to bylo taky tak. Teď jsme se před pár dny, po dlouhé odluce, po mlčení, vyvolaném hádkou z oboustranné žárlivosti, dali dohromady oficiálně a pevně. Mě ale pořád zužuje ten strach, že si to zase rozmyslí. On je málomluvný, své city nedává najevo. Mě bere jinak než ostatní ženy, to vím. Vidím, i když to neřekne nahlas, že mě má rád a že si mě váží, ale, jak jsem si zvykla na ty jeho výkyvy a strach z lásky ke mě, pořád se bojím, že zase uteče. Asi jen zbytečně plaším. Jak se zbavit takového strachu? Poradíte, prosím, zoufalce?

Reagovat

Jaki 23.11.2009 22:33:48

novy

Můj názor je takovej, že pokud chlap opravdu miluje, tak řekne všechno. Láska s chlapama dělá divy a ta rozpovídá i skálu. Když ti to neřekne není to prostě ono, kdo by chtěl mít doma chladničku na pocity ... asi nikdo ... tohle není ten pravej, bojíš se oprávněně!

svitluny 24.11.2009 00:31:47

novy

Jak už jsem dneska psala níž Nikolce - přestaň se bát, neb strach se zhmotňuje a pak toho, čeho se bojíš, tak přitáhneš jako magnet. Ber to tak, že vibrace energií fungují a to, co vysíláš, to také přijímáš a pokud se podvědomí bojíš, že Tě opustí, tak mu to vlastně vysíláš, jako své přání a proto ty nekonečné rozchody a po nich usmíření.

Zkus si vzít kousek papíru a na něj si napiš, co Tě na něm přitahuj a naopak, co Tě od něj odrazuješ, co si přeješ, aby dělal a naopak, co si nepřeješ. Svá přání si napiš a vyšli do vesmíru, ať se mohou plnit, to, co si nepřeješ, svaž červenou nití, spal a pak popel spláchni do záchodu, ale více už na to nemysli, neb každou myšlenkou se to bude opět zhmotňovat.

Sama píšeš - bere mě jinak - tak asi to není člověk, co se slovy s city plýtvá, ale když řekne - miluji Tě, tak to bude pro něj mít váhu. Někdy lepší méně, než to slyšet často a pak ve finále zjistit, že to říká každé, třeba i servírce, co mu nese pivo - jak je úžasná a jak ji to sluší, neb má potřebu flirtovat s každou. Jsou muži, kteří jsou schopni mluvit o lásce od rána do večera, ale jsou i takoví, kteří sice neflirtují, nemedují, ale v životě je na ně spolehnutí, takže záleží na Tobě, co si přeješ od života Ty sama.

Pro upřesnění Tvého vztahu doporučuji osobní konzultaci, kde se můžeme kouknout jak z pohledu numerologie, tak z pohledu tarotu, stačí si jen vybrat, zda osobně, nebo přes SKYPE či ICQ.

Nikola 22.11.2009 11:12:35

novy

Dobré nedělní dopoledne.Před pár dny jsem Vám sem psala o problému, který mě "trápí".Čas pokročil a tím pádem i my:stále spolu sedáváme, le já jsem se doposud nedonutila k rozhovoru( stydím se),který bych začala sama.Před pár dny se stalo to,že jsme já a on stáli za sebou a čekali na autobus,omylem (snad!)se dotkl rukou mého pozadí (nechtěla jsem dělat scény a vše přešla s klidem).Uznávám, že mě to trochu zaskočilo:s muži nemám dobrou zkušenost a moc jim nevěřím.Usmívá se na mě když vystupuje, pozdraví a také se stalo něco co mě trošku zaskočilo:v páteční ráno mi volala kamarádka "kde se máme setkat?".Do telefonu jsem ji řekla, že budu v tu dobu tam a tam.Ve smluvenou dobu jsem šla na určené místo a najednou jsem ho uviděla jak jde proti mě, usmál se a pokračoval v cestě, značně rychle.Trochu mě to zaskočil (ale říkala jsem si,že je to náhoda:měl baťoh,který chvíli předtím neměl),tentýž den se pokusil o rozhovor a navíc mě několik dní za sebou pustil do autobusu. Nevím co si myslet. smajlik

Reagovat

Jaki 23.11.2009 02:47:28

novy

Jste slečno asi poměrně dost nevyzrálá, ale mluvit tady ve fóru o lásce o obyčejným flirtu je trochu moc, myslím že tyhle věci sem vůbec nepatří a nikoho to nezajímá, protože většina zažívá tyhle věci normálně ...

svitluny 23.11.2009 13:20:02

novy

Nejspíše se mu líbíš, ale jsi tak uzavřená, že ho k sobě nejsi schopna pustit a tím pádem se nemůže pohnout z místa. Zkus se přestat mužů bát, zkus si udělat meditaci na odpuštění, jak sobě, tak mužskému pohlaví, neb máš vůči nim blok a to Tě a vlastně i Tvého známého-neznámého z autobusu blokuje vzájemné seznámení a možnost navázání vztahu. Začni věřit, že jsou i správní chlapi a takoví, že Ti přicházejí do života, přestaň muže odsuzovat a bát se jich, neb to, co odsuzuješ a kritizuješ přitahuješ, jako magnet a toho, čeho se bojíš se Ti pak zhmotňuje, abys to pochopila, přestala odsuzovat, bát se a pak se to rozplyne jak pára nad hrncem a Ty budeš opět žít v páru.

Nikola 23.11.2009 18:11:18

novy

Děkuji. Máte zcela pravdu, nevěřím a nemám zkušenosti. Ale pokusím se to napravit. Snad. U me to chce opravdu hodne sebeduvery. Snazim se velmi pomalu, ale snazim se, jako dnes: byla jsem schopna si s nim trosicku popovidat ( on zase zacal ).

svitluny 24.11.2009 00:23:27

novy

To je fajn, jen tak dál smajlik

Danullka 24.11.2009 13:22:56
danulka (tečka) x121 (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Velice silně řečeno milá Jaki, ale každý jsme byli mladí, že ano, nebo jste tak stará a zatrpklá, že už si to ani nepamatujete?Nikol přeji hodně štěstí a fakt se neboj smajlik

promiňtě, ale raděj bez jména 15.11.2009 14:33:20

novy

Dobrý den, Jarmilko. Nevím si rady.Potkala jsem po 10ti letech muže,kt. znám od dětství,koukávali jsme po sobě,ale nikdy nic nebylo,neměl kuráž.Mezitím se oženil a má 2 malé děti.Bohužel od setkání to zajiskřilo a jde o intimní vztah.Sice zatím jen měsíc,ale mám v sobě boj. Doma prý má jeden život,převládaj děti a práce, tak spí sám a žena s dětmi už 2 roky. Asi rok jsme si psali,než jsme se zas viděli,řekl, že kdyby mohl, v 18cti, změnil by to. Život prý bere tak jak přichází. Od setkání tvrdí,že jsem mu vstoupila do života a je to hezké,je mu se mnou fajn a jen kvuli sexu se mnou není. Ve mně se pere to vědomí, že má rodinu, nevím co si mám o tom myslet, stejně se pořád považuju za záskok. Na druhou stranu mi je s ním fajn, ale nechci do toho zabřednout, tak se bráním a říkám a dělám věci aby nevěděl na čem je. Což vlastně nevím ani já z jeho strany. On se o tom nechce moc bavit, co je u něj doma, at neřeším, že je mu se mnou hezky.Vypadá,že nechat mě nechce. Díky za názor.

Reagovat

16.11.2009 07:29:57

novy

Dobrý den paní XY, nedá mi to abych nezareagovala na Váš příspěvek.Nevím zda jste sama nebo máte svou rodinu, ale popíši Vám svoji zkušenost a i když se samozřejmě zařídíte podle svého rozumu nebo srdce, přece jen.Potkala jsem svého dnes již bývalého partnera, byl ženatý.Měla jsem zásadu nestavět své štěstí na neštěstí jiných.Bohužel jsem jí porušila,byla jsem sama, muž mi říkal že se s manželkou už ani intimně nestýká.Ve chvíli kdy odešel nastalo z její strany peklo.Je hysterická, mě umírala maminka v té době na rakovinu.Nicméně, i mě po 4 letém vztahu dal muž zažít to co prožívala ona.Opustil mě, našel si na internetu jinou, a ta aby toho nebylo málo mě ještě slovně napadala.Víte, dnes bych to řešila jinak.
Ano, nejsi spokojený? Vyřeš si své rodinné záležitosti, a až budeš volný, pokud budeš a chceš, tak přijď.Mě tahle zkušenost opravdu stačila, láska neláska.Dlouho mi trvalo než jsem se v tom vztahu zbavila pocitu že jsem rozbila rodinu s dětmi.Přemýšlejte než něco podniknete.

svitluny 16.11.2009 14:49:15

novy

Mít výčitky, že někomu rozbíjíš rodinu nemusíš mít ani Ty, ani žena, která Ti odpovídala na dotaz, neb ani jedná nejste příčinou rozpadu vztahu, kdyby byl vztah funkční, tak by jej nikdo z venku nemohl nabourat, to jen k vůli Vašemu svědomí a kdyby jste se tam neobjevily vy, tak by se zde objevily ženy jiné. To jen na vysvětlenou. Když někdo chce zahýbat, tak prostě zahne, když ne, tak s ním ani skála nepohne.

Teď k Tvému anonymnímu dotazu - je hezké, že je mu s Tebou fajn, ale jak si sama napsala - doma nic nechce řešit, vyhovuje mu, že si k Tobě chodí dobíjet baterky, že v něm probouzíš jeho mužství i pocit, že je přitažlivým chlapem, když je doma za nulu, neb kdyby ho jeho žena chtěla, tak s ním spí v ložnici a nespí u dětí. Na erotickou chvilku se dá čas najít i při dětech, pokud není manželka frigidní a muže nemá jen proto, aby ji oplodnil a následně živil a pak takovému nezbývá, než chodit jinde. Jen jde o to, zda je schopen se časem rozhodnout a jít za hlasem svého srdce.

Nikolka 13.11.2009 17:07:02
Padourova (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Dobrý den. Nejspíš jsem se zamilovala. Poznala jsem jednoho muže, se kterým jezdívám MHD do zaměstnání-školy, stejně jako on. Poprvé jsme se viděli v létě, tehdy jsem s ním měla nemilý incident, podle kterého jsem si tohoto muže zafixovala jako arogantního frajírka. A on jím opravdu je. Znám ho pouze a jen z autobusu, ale nemohu si ho nevšímat: zezačátku mi trvalo než jsem zkousla to, že on prostě přijde jako poslední na zastávku, ale nastupuje jako první, že není ochotný pustit starší lidi sednout apod. Přišla změna: z ničeho nic se začal zařazovat do fronty, pokaždé za mě. A já jsem se mu rozhodla dát (v té době) lekci: začala jsem mu sedávat na JEHO místě. On si ke mě přisedl, 1x, 2x, 3x, .... Celý týden se dotýkáme nohama. Poprvé jsme při dotyku uhli, ale tomu už není, jsme schopni vedle sebe takto sedět klidně i hodinu. Mě to kupodovi nevadí (přitom jsem člověk, který na sebe nenechá šáhnout). Zjišťuju, že ho mám v hlavě, že se mi zlepší nálada když ho vidím ? Co se to děje ?

Reagovat

svitluny 15.11.2009 11:59:12

novy

Ono to tak bývá, že protiklady se přitahují a to, co na začátků dráždí a rozčiluje se dostává pod kůži a najednou nás to začne neuvěřitelně přitahovat, jako Tebe ten neznámý muž v autobuse. Možná by bylo třeba ještě otevřít ústa a začne jít o roznluvení a pak sama zjistíš, kterým směrem se Váš vztah-nevztah začne ubírat. Každopádně se začlo dít to, že si n aněj nějakým způsobem zvykáš a těšíš se na něj, tak to zkus ještě prohloubit, že otevřeš ústa a začneš hovořit.

Nikola 16.11.2009 11:21:00

novy

Děkuji, to bude právě s mojí povahou introvertní melancholik, velmi složité. On se jeví jako extrovert ( od první chvíle co jsem ho viděla ), tak že já začnu velmi velmi pomalu: pozdravy, stále sedání vedle sebe. A snad časem začnu rozhovor.

Martina 12.11.2009 10:20:34

novy

Dobrý den paní Jarmilko, ráda bych Vám jen napsala a poděkovala, že váš odhad byl správný. Jsme oba s přítelem tak šíleně opatrní, až je to možná na škodu. Takže jsme si ujasnili pár věcí, láska mezi námi je vzájemná. A o víkendu nás čeká řešení jak dál když nás dělí kilometry. Teď už je jen na nás dvou jak s tím vším naložíme a jaký vztah si vybudujem. Já tedy věkový rozdíl kdy je přítel o 10 let mladší, vážně neřeším, partnera vnímám jako silnou osobnost a respektuji ho jako muže. Má své názory a dodrží slovo.To je pro mě moc důležité.Jak se snáší Váha se Lvem? smajlik
Přeji vám krásný den.

Reagovat

svitluny 12.11.2009 18:09:28

novy

To se hezky čte, když se dvě milující duše sešly, a jak se bude snášet váha se lvem? Pokud umí váha lva pochválit, tak skvěle, ale musí si dávat velký pozor na svůj sklon ke kritice, neb lev je jediné znamení, které kritika přímo zabíjí a pochvala mu neuškodí. Navíc zkuste oheň bez vzduchu - nehořel by a naopak vzduch bez ohřevu by nebyl k dýchání.

Hanka 8.11.2009 14:19:14

novy

Dobrý den,asi máte pravdu v tom,že je sociálně slabý jedinec,přijde mi že neví ještě co chce od života a tak stále hledá a hledá,možná proto taky ty jeho nevěry.No každý má asi svůj názor na numerologii,popravdě já moc na čísla nevěřím,ale to je každýho názor.S tím věkem že jsem mladá to bych ani zas tak neřekla,ale je fakt že každý je mladý tak jak se cítí.Vím že bych si zasloužila asi lepšího chlapa,ale nechtěla jsem aby má dcera přišla o tátu,už jednou jsem to zažila a musela jsem svoje první dítě vychovávat sama,ikdyž ne dlouho,ale viděla jsem jak jí táta chybí.On přítel není špatný chlap,ale bohužel asi zřejmě ještě pořádně nedospěl.No uvidíme jak se vše vyvine.Mějte se moc hezky

Reagovat

svitluny 8.11.2009 23:34:35

novy

Přejí Ti Hanko, ať má Tvá dcera otce, ale nejsem si jista, zda jej budete mít pod jednou střechou....spíše to bude otec víkendový.

Hanka 6.11.2009 19:28:48

novy

Dobrý večer Jarmilko,moc vám děkuji za Vaší odpověď,numeroligický rozbor jsem si už jednou nechala udělat a vyšlo mi partnerská shoda 95% astrologická schoda 56%.Samozřejmě jsem se dozvěla i více,vlastně z toho rozboru mi přišlo že jsme si opravdu souzeni i z duchovního hlediska,víte já nechci prát špinavé prádlo na netu to v žádném případě,jenom pořád nechápu proč přítel svým kamarádkám (milenkám) vykládá že ho parnterky opustily a dělá se zebe chudinku,přitom on měl tři vztahy a pokaždé po nějaké době odešel on ode mě také odešel z ničeho nic mi řekl že mě opouští že jsem v něm něco zlomila a neví co.Vím že ho to trápí že odešel, dceru má moc rád,ikdyž s ní není,zrovna tak odešel od své první manželky s kterou měl dceru a opustil je,sám mi řekl že začal manželku podvádět,ráda bych mu pomohla ale opravdu nevím jak,protože on zjevně mou pomoc odmítá.Asi jse člověk co rád pomáhá druhým a možná bych se měla víc zaměřit na sebe,ale asi je to můj úděl.děkuji a ozvu se Hanka

Reagovat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
© Rejtmon