Forum svitluny

Hledat:
Svitluny.cz    Všechna fóra    Fórum výklad snů    Fórum povídání o lásce

Fórum povídání o lásce

Líbil by se Klub zlomených duší? Diskusní fórum o šrámech na dušičce? Každý může poradit, každý se může svěřit, každý může pohladit. Zkušeností máme všichni spoustu. Tak zněla anketní otázka.

Po kladném ohlase na tuto otázku otvírám veřejné povídání a jelikož by bylo smutné, kdybychom si tu povídali jen o šrámech na dušičce, tak jsem jej nazvala povídání o lásce, protože láska má mnoho podob, je všeobjímající a nemusí jít jen o lásku mileneckou, ale i o mateřskou. O lásku k vlastnímu tělu, lásku k životu i lásku kosmickou. Láska má tisíce podob, láska je krásná a nádherná, tak si pojďme o ní povídat a ne jen o ni. Můžeme si zde povídat o všem co nás trápí i dělá radost.

Vložit příspěvek

svitluny 30.1.2006 09:36:16

novy

Brala bych to jako krásnou, platonickou skoro dětskou lásku. Chybí Ti, protože jsi ještě tu pravou nepotkala a s ním Ti bylo hezky, jen možná, on Tě bral více jako dceru, než milenku. Ono těch 35 let rozdílu je opravdu hodně a vlastně, jak sama popisuješ své chování v současnosti vůči němu, tak mě přijde hodně nevyzrálé. Ale netrap se, ten pravý jistě někde čeká a pak na tuto platonickou lásku zbudou jen hezké vzpomínky. smajlik

Lucie 7.2.2006 18:38:49

novy

Před nedávnem jsem se dozvěděla,že je do mě již dlouho zamilovany jistý sympatický muž,se kterým jsem se řasto viděla,ale on nedal nikdy nic najevo a já bych si ani ničeho nevšimla.Je možné,že se dají city také bravurně skrývat a hlavně asi je pravda,že láska má mnoho podob.Je to někdy jako hlavolam. smajlik

svitluny 7.2.2006 19:40:36

novy

Lucie ano, city se dají skrývat a nejsmutnější na tom je, když to zjistíš, až když je pozdě a tak Ti šance na lásku vlastně proteče mezi prsty, aniž bys ji zachytila - proto bych doporučila nestydět se za své city a hovořit o nich. smajlik smajlik

beruška 10.1.2006 16:37:04

novy

Cau lidičky, mám takovej problém. Jsem zamilovaná(ještě pořád)do svého bývalého kluka, on nikoho nemá, pracuje v Praze, jezdí za mnou skoro každej víkend. Máme mezi sebou takový zvláštní vztah, vždycky mě políbí a odjede, ale ne kamarádsky...Nevím, jak ho mám po ženský stránce dostat zpět smajlik.Pozval mě příští měsíc k sobě do Prahy do bytu..jen my dva smajlik.Budu vděčná za každou radu. Dík, smajlik

Reagovat

P 10.1.2006 21:16:58

novy

No udělal první krok, takže pokud o něj stojíš, jeď. Ostatni je na tobě, v tom se radit nedá. Hlavně záleží na situaci, k¨terá nastane.

Nicol 24.1.2006 19:48:12

novy

Taky záleží na tom jak na tebe působí, jestli máš v něj nějaký pochyby, nebo se neznáte až zas tak příliž, radši bych ještě počkala, ale všechno přece záleží na tobě. Pokud je to "andílek" není co řešit smajlik

Barbora 4.1.2006 19:10:48
Bellinka (zavináč) post (tečka) cz

novy

Dobrý večer, jsem vám moc vděčná, že se mi pokoušíte pomoci, že se mi snažíte ukázat cestu, a já se jí pokusím jít
Jen mám strach z toho, že NEZNÁM svůj cíl... Nevím jakou cestou se mám vydat smajlik !!!
Jsem poslední dobou dost zlomená, nikomu moc nevěřím a přemýšlím, co by mi mohlo pomoct...možná bych si na sebe neměla tolik brát starosti a utrpení jiných lidí, ale jak to mám udělat, když mi na nich tak moc záleží a nechci, aby se trápili smajlik smajlik smajlik
Ještě jednou Vám moc děkuji za pomoc a už vím, co bude teď mým cílem... MÝM CÍLEM BUDE HLEDAT CÍL smajlik smajlik
DĚKUJI smajlik

Reagovat

11.1.2006 11:56:06
soucenka (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Nevím kolik lidí už odpovědělo na tvoje zoufalé volání, ale protože jsem se trápila podobnými problémy, tak tuším, jak ti je. Nevím kolik je ti roků, ani co jsi zažila, takže každá rada drahá, ale popřemýšlej trošku nad tím, proč na sebe bereš starosti jiných lidí, chceš se zavděčit, aby tě měli všichni rádi? Je někdo, kdo si vyslechne tvoje starosti? Proč hledáš nějakej cíl? není to zbytečný trápit se kvůli něčemu, nad čím většina lidí ani nepřemýšlí? Byla by škoda zbytek života přemýšlením nad cílem a nežít. Jestli seš pořád v depce a chceš si o tom s někým pokecat, tak napiš. Ahoj. smajlik

Bratříček 24.12.2005 14:35:56
Bratricek (tečka) V-Polobotkach (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Láska je tu s námi...

Královnu Sibylu (Sviťlunu) tímto zdraví na tento Ščedrý den král šalamoun... Tu královnu ze Sáby, která nikdy nepřijala ani klíč od jeho zlatých dolů, ale ani jeho lásku...

Sme rana a nôž
Sme pravda a lož
My sme dvaja psi
Abrhám a syn
Ja sa polepším
Ty sa polepši
Tisíc dôvodov
na sto rozchodov
A poslednýkrát
pokus o návrat

Pýtaj si, čo chceš
Všetko dostaneš
Nik nás nepozná
Nikto nevie viac
Ako s bláznom žiť
Prázdno je náš byt
Iba ty to vieš a ja to viem tiež
Iba ty to vieš a ja to viem tiež

Ref.:
Najhoršie výčitky sú tie nemé
Prečo sa súčasne milujeme a zraňujeme?
Všetko vieme
Prečo sa chápeme, nechápeme

Je zázrak, ako sa rany hoja
Tak už mi zavolaj, láska moja
Nikto ťa nemá rád tak ako ja
Tak už sa nehnevaj, láska moja

Btatříček v polobotkách
http://malyprinc.com/

Reagovat

kristyna 22.7.2006 23:02:07

novy

docela dobry aspon byla snaha smajlik

Klára 4.10.2005 10:50:29

novy

Já si to myslím taky (nebo spíš jsem o tom přesvědčená), že jsem udělala určitě dobře a rozhodně se kvůli tomu netrápím. Navíc to už jsou skoro tři roky, co jsem to prožila, teď už mám svého skvělého přítele, se kterým by mi nijak nevadilo plánovat si společnou budoucnostsmajlik Ale k téhle úvaze mě přimělo to, že jsem se setkala s docela neobvyklým, pro mě, názorem, a to, že jsem se právě nezachovala dobře, protože ON o mě měl zájem a to je (asi) rozhodující. A já jsem si přesto dovolila se s ním rozejít. No, nevím. Možná to ten člověk nemyslel zase až tak vážně, možná se mě snažil jenom nějak pozlobit, kdo ví. Ale v každém případě mě to přimělo se nad tím ještě jednou zamysletsmajlik

Reagovat

svitluny 4.10.2005 11:03:07

novy

Pamatuj si, že na lásku musejí být vždy dva. Jeden nestačí. A to by si měl uvědomit i on, takže přeji hodně lásky a společnou budoucnost s Tvým novým přítelem a nekaz si přítomnost a budoucnost s výčitkami z minulosti, ta už je pryč a raduj se z lásky, kterou Ti život nabídl smajlik

Klára 4.10.2005 09:51:40

novy

Nedá mi to a musím sem napsat svou úvahu smajlik Krátce jsem chodila s klukem, který se do mě zamiloval na první pohled. Mě byl taky sympatický, bylo mi s ním ze začátku dobře. Jenže on po mě pořád chtěl víc, docela na mě tlačil a to se mi vůbec nelíbilo. Nebyla jsem do něj zamilovaná a bohužel se mi to ani nepodařilo, i kvůli tomu jeho nátlaku. Znali jsme se pár dnů a už se mnou plánoval budoucnost, vodil mě k sobě domů, představil rodičůmsmajlik Kdybych do něj byla zamilovaná, určitě by mi to lichotilo... ale takhle mě to určitým způsobem svazovalo.. a taky zastrašilo smajlik Celá situace mě dost trápila. Nechtěla jsem mu ublížit... Zároveň jsem si uvědomovala, že tím, že jsem s ním, i když k němu kromě velkých sympatií nic necítím, mu ubližuju vlastně mnohem víc. A ani já sama jsem nebyla šťastná... smajlik Tak jsem se nakonec rozhodla, že se s ním rozejdu.... Na jednu stranu to pro mě byla veliká úleva, cítila jsem se tak volná jako snad nikdy předtím, ale na stranu druhou mě trápilo to, že jsem mu i tak ublížila.... Tak mě napadá, co mohlo být lepší... zůstat s ním a čekat, že se do něj zamiluju anebo to, co jsem udělala...

Reagovat

svitluny 4.10.2005 10:06:44

novy

Já bych řekla, že jsi udělala dobře, pokud to nezajiskřilo hned na začátku a jak sama píšeš, spíše Ti to bylo nepříjemné, než příjemné, jak po Tobě toužíl a plánoval budoucnost - nebyl to ten pravý a časem by jsi od něj stejně utekla, protože až přijde ten pro Tebe Vyvolený tak to poznáš a bude Ti s ním fajn a ráda s ním si tu společnou budoucnost naplánuješ. Lásce se poručit nedá a pokud ji jeden necítí a je s tím druhým jen, aby nebyl sám, tak to moc dobré není, protože jednou se objeví ten, kdo to srdíčko rozpálit dokáže a pak se mohou těžko pálit mosty, hlavně, pokud by se objevily i závazky třeba v podobě dětí. Na lítosti se vztah budovat nedá. On si najde tu, pro kterou bude bohem a Ty takového, který v Tvých očích bohem bude taky. Netrap se. Vše bude fajn smajlik

IVETA 26.1.2006 17:45:35

novy

PŘED LÁSKOU SE ČLOVĚK MIKDY NEUBRÁNÍ.JE JEDNO KOLIK TI JE LET.VŽDY SI TĚ NAJDE.DŮLEŽITÉ JE VĚŘIT SVÉ INTUICI,ALE I TAK SE NĚKDY ZMÝLÍME.MNĚ SE TO STALO S ČLOVĚKEM,KTERÉHO ZNÁM 20 LET A NAKONEC JSEM TU LÁSKU NECHTĚNĚ UMLČELA A VŮBEC SE MU NESVĚŘILA,I KDYŽ V JEHO OČÍCH JSEM TO VÝDY VIDĚLA. IVETA

svitluny 26.1.2006 18:09:47

novy

Máš pravdu Ivetko, před láskou neutečeš, ale můžeš o ní k vůli své slepotě přijít a proto radím - nikdy není pozdě - projev své city, protože není nic horšího, než propást šanci, šanci lásky opětované. Já vím, mnohokrát člověka sráží strach z odmítnutí, ale lepší odmítnutí, než se časem dozvědět, že jsme byli milováni, ale strach nedovolil vyjádřit se a tak jsem svou šanci promarnili a o svou velkou lásku přišli. smajlik

Zdeňka 26.8.2005 10:09:15

novy

Je krásné, že tady vznikl tento diskusní koutek. Teď bych chtěla napsat jen toto: každý den od 21:30 do 22 h je velkou skupinou lidí posílána všem a všemu "metá" - to je výraz pro univerzální všeobjímající nežádající lásku. Tak kdo si myslíte, že vám zrovna láska schází, že vás nikdo nemá rád, že na vás nikomu nezáleží, není to tak. Zkuste si v tuto dobu procítit to, že vás někdo miluje, i když ho vůbec neznáte, to nevadí. A kdo máte chuť, připojte se a posílejte také lásku všem lidem, zvířatům, rostlinám, nerostům, planetám, prostě celému vesmíru a universu. smajlik

Reagovat

Iveta 26.1.2006 19:30:07

novy

Děkuji mnohokrát pisatelce nebo pisatelovi za názor.Moc mě potěšil,ale musím ještě dodat,že bych se asi zachovala úplně jinak kdybychom oba nebyli zadaní.A to je to.co mě také zastavilo.

svitluny 26.1.2006 21:15:54

novy

Ivetko - pokud jste oba ve svých vztazích spokojení, tak není co řešit a není nad čím se trápit. Nemyslíš? smajlik

Izabela 1.2.2006 17:19:25

novy

Jak zde bylo již předesláno,láska si nás vždy najde.Někdy nás sice dost potrápí,ale myslím si,že vzdávat bychom se neměli nikdy.Nejhorší je,kdyř na ni nejsme připraveni a ona nás tak nějak zaskočí.Pak si třeba někdy přejeme,ať jde zas trápit někoho jiného,ale stejně je to ten nejhezčí cit a stojí za něj bojovat.To bychom jinak žili naprosto zbytečně.

kristyna 22.7.2006 22:54:44

novy

podle me laska je jen zavislost na druhem smajlik

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
© Rejtmon