Forum svitluny

Hledat:
Svitluny.cz    Všechna fóra    Fórum výklad snů    Fórum povídání o lásce

Fórum povídání o lásce

Líbil by se Klub zlomených duší? Diskusní fórum o šrámech na dušičce? Každý může poradit, každý se může svěřit, každý může pohladit. Zkušeností máme všichni spoustu. Tak zněla anketní otázka.

Po kladném ohlase na tuto otázku otvírám veřejné povídání a jelikož by bylo smutné, kdybychom si tu povídali jen o šrámech na dušičce, tak jsem jej nazvala povídání o lásce, protože láska má mnoho podob, je všeobjímající a nemusí jít jen o lásku mileneckou, ale i o mateřskou. O lásku k vlastnímu tělu, lásku k životu i lásku kosmickou. Láska má tisíce podob, láska je krásná a nádherná, tak si pojďme o ní povídat a ne jen o ni. Můžeme si zde povídat o všem co nás trápí i dělá radost.

Vložit příspěvek

Věra Pokorná 21.11.2006 20:41:37

novy

Hezký večer, narazila jsem na Vaše förum a poprosila bych Vás prosím o radu.

Mám kamaráda, který je jen o málo starší ( 53 let ). Před dvěma roky se rozvedl. Po 28 letech manželství, znám ho velmi dlouho i jeho ženu. Jejich manželství bylo vždy šťastní, leckdo by jim mohl závidět. On (říkejme mu třeba Miloš ) by pro svoji ženu udělal první - poslední. Miloval ji, moc i ona jeho. Jenom že, asi, jejich štěstí jim závidělo okolí. Sama jsem slýchávala, že Miloš svoji ženu podvádí. Dozvěděla se to jeho žena. Vím, že mi říkala, že si není jistá jestli je to pravda. Že prý se Miloš ospravedlňuje, že prý je všechno lež. Asi byla. Jenom že měsíc, dva, tři...A jak se mi svěřil nepodvedl ji, ale došla mu trpělivost. Se svojí ženou se prý odcizili. Začal ji skutečně podvádět, prý protože mu křivdila, a když si prý myslí, že jí je nevěrný tak prý bude. Stalo se, že ho i nachytala s jinou ženou. Rozvedli se, klidně. Jejich v té době 26 letá dcera vše chápala, ve svém věku. Z Miloše se stal doslova děvkař, vyhledává mladší ženy, vážný vztah? Ten za celé dva roky od rozvodu viděl jednou. Jeho bývalá žena se znovu vdala, je šťastná! Ona a Miloš jsou přátelé. Oba se mi svěřili ( každý zvlášť ), že toho druhého stále milují. Je mi jich líto. Kvůli nevěrám, které zezačátku nebyly pravdivé, škončí jedno krásné manželství. Znám je léta, proto mi na nich záleží. Hlavně na Milošovi vidím jak se trápí - trpí nespavostí ( od rozvodu), střídá ženy, přitom mi povídá, že hledá vážný vztah, že potřebuje někoho kdo ho bude milovat a on jeho taky, ne jen nějakou ženu na sex. Uvědomuji si, že se z něho stal děvkař ( nejenom novým chováním ), ale v podstatě vším. Mrzí mě, že se chlap, fajn - hodný, spolehlivý kamarád tak změnil.

Reagovat

svitluny 22.11.2006 12:22:27

novy

Věrko, ale tuhle story jsi mě už psala, sice z pozice dcery Andrea M. 27. 10. 2006 a jak tehdy i dneska odpovídám stejně. Maminka či dle Tebe dneska bývala manželka kamaráda má již nového muže, je tu nová osoba, kterou si vzala, tak není co řešit a přítel či otec si to měl rozmyslet dřív, zda mu stojí nevěry za zničené manželství. Dneska už je pozdě.

Jirka 21.11.2006 19:15:08
jpilar (zavináč) wizards (tečka) cz

novy

Mila Jarmilo, se mnou a Tynou uz to nedopadne. V nedeli jsem Tyne napsal dlouhou SMS, kde jsem se ji snazil vysvetlit, ze Lucka neni zadna devka (jak ji Tyna oznacila), ze je hodne podobna tomu jaka Tyna byla pred lety (citliva, s ohromujicim sarmem, ctizadostiva a samozrejme krasna, stale upravena a mimo jine s dokonalym telem na cemz si tyna donendavna zakladala a uz par mesicu po porodu vypadala naprosto uzasne), myslel jsme to dobre. I kdyz je Lucka o hodne mladsi, je velmi obdivuhodna divka. A ma moc rada Laru. Verim, ze kdyby mela mene povinnosti urcite by se mnou a s Larou chtela travit mnohem vic casu. Tyna to vsak vzala spatne nejspis se cely vikend dost trapila (kdyz se trapi je zla, vim to, znam ji velmi dobre) a davala to za vinu me, misto, aby hledala pricinu trapeni v dusledcich sveho chovani. Jeji pritel to neustal, jeste v nedeli mi zkousel volat a nakonec prisel s Tyninym otcem v pondeli do kancelare a nastala dost ostra vymena nazoru. Chapu jejiho otce, snazi se chranit svoji dceru, ale vzhledem k tomu, ze to neni zadny intelektual (spis naopak) stejne jako Tyny pritel, delaji to spatne. Jeji otec ji poradil, aby se semnou nebavila vubec nebavila - proste hlupak Chapu i jejiho pritele, nechce o ni prijit a zrejme chape, ze Tyna zarlila kuli tomu, ze ke me jeste neco dost podstatneho citila. Diky tomu, ze tihle dva mezi me a Tynu postavili barieru a strahavaji ji na hodne spatnou stranu a do zivota, ktery neni dobry ani pro ni ani pro Laru, nema cenu uz Tynu kontaktovat. Lara bohuzel nevyroste se mnou a se stastnou Tynou. Tyna ma podle vseho velmi vazne psyschycke problemy, ktere oni dva rozhodne nepomahaji vyresit. Jeste stale neco citi ke me (mozna), ale uz se mnou nechce zit. Casem se snad Tyna dostatecne utvrdi v tom, ze je stastna a ze k zivotu nepotrebuje intelekt a to ji bude stacit. Pro Laru je to promarnena sance, vyrust v uplne rodine. Je strasne jak hodne si lidi nedovedou porozumet. A jak jeji pritel a jeji otec, stejne jako tyna nyni. Nejsou schopni dohlednout dusledky svych cinu. Me jejich jednani hodne pomohlo se odmilovat, je zbytecne chtit pomoci Tyne se probudit, kdyz to sama nechce. Stale ji mam rad a budu ji mit rad do smrti, ale uz lituji jen toho, ze Lara nebude mit rodinu. V dome kdy byla Tyna nejvic v pohode si se svym tatou v podstate nerozumela a temer se s nim nestykala. V soucasnosti je tomu naopak a jeji otec si s novym pritelem padli do oka (vrana k vrane). Uz neverim tomu, ze se Tyna probudi. Uz nam obema zbyde jen bolestna vzpominka, na konec nejvetsi lasky naseho zivota a na Larynu promarnenou sanci. Uz jsem dceru temer tyden nevidel, strasne se mi po ni styska, ale musel bych videt i Tynu a na to ted nemam zaludek. Postupne se zacinam zamilovavat do Lucky, je to krasna a obdivuhodna divka, zatim je mym velkym pritelem a sama moc neveri tomu, ze uz nemuzu chtit Tynu zpet. Ani tak si nejsem jisty tim co ke me Lucka citi, ale moc si vazim toho, jak se chova k Lare a jak mi pomohla se vyrovnat s tou velkou bolesti. Zacinam citit, ze laska k Tyne se ze me vytraci, jen nesmim myslet na svoji dceru. Vite vzdycky jsem s Tynou chteli spolecne zestarnout a byt hrdi na to jak dobre jsme vychovali svoji dceru a jak krasny zivot jsme prozili, ale byl to jen muj sen a Tyna ho sdilela, protoze me neskutecne milovala, tak jak uz nikoho milovat nebude. Bohuzel uverila spatnym lidem (o tynine otci to rika i tynina mama a i tyna si to jednu dobu myslela) a zamilovala se z bolesti a jeji otec a novy pritel, ktery s ni asi cely zivot nestravi za nasim zivotem udelali definitvni tecku. Lituju Tynu alkohol a trava ji z psychyckych problemu nepomuzou a ani to, ze se na me pokusi zapomenou, vzdyt to prece nejde stale bude mit na ocich moje oci, ktere tak slusi Lare. Jak muze jeji otec, ktery nikdy nebyl dobry a zodpovedny rodic posuzovat zda je o Laru dobre postrano. Jak jeji nezodpovedny pritel muze moji dceru vychovat? Co z ni asi vyroste, kdyz je kazdou chvili u nekoho jineho? Je hrozne s tim nemoct nic udelat. Nejlepe jen zapomenout, nevim jestli ma cenu doufat. Tyna, jeji otec a jeji pritel uz zasli prilis daleko.

Reagovat

Jirka 21.11.2006 20:06:37

novy

Mrzi me to, vim, ze jste nam fandila. Vite proste Tyne nejde rict odlisny nazor a neslo to nikdy. Ted je presvedcena o tom ze jedna spravne. Me nazory respektovala jen, protoze me milovala. Bohuzel se obavam, ze na to, ze udelala chybu mozna jednou prijde (pokud uz to netusi), ale rozhodne si ji nepripusti a bude to klast za vinu me a komukoliv kdo ji zkusi neco rict.

svitluny 21.11.2006 23:00:57

novy

Jirko, můžu Ti říct, ať dáš na čas, je to ten nejlepší lékař a pomáhá zacelit rány, já vím, řekneš si - je to kliše, možná kliše, ale pravdivé. S Týnou jste teď ve fázi plné emocí, plné bolesti a v tomto období opravdu nejde nic konstruktivně vyřešit a proto říkám, vše chce svůj čas a Lucka je také šikovné děvče a může Vám to spolu hezky klapat, ale jak říkám, vše chce svůj čas a osudu člověk neporučí a bohužel ani nic nedokáže uspěchat.

Přeji hodně sil i lásky. A každopádně si mylsím, že pro Láru budeš skvělým tátou. smajlik

Jirka 23.11.2006 04:08:35

novy

Ano cas zaceli rany, ale Lare rodinu nevrati. Neni to o case, je to o tom, ze Tyna zacala po vzoru sveho zvlastniho otce uznavat jine hodnoty, uz nechce byt nejlepsi mama, chce se bavit, chce byt nezrala, nechce byt zodpovedna, nepremysli o tom jak nici ty vazby mezi mnou a Larou, lituje toho ze je mama. Musi stavet umelou zed, chapat spatne vsechno co okoli mysli dobre. Je nas 3 lito.

svitluny 23.11.2006 10:19:29

novy

Ale pokud sama se nebude chtít změnít, tak ji Ty oči neotevřeš a čím více se budeš snažit Týně oči otvírat, tím se bude více bránit a blokovat. Opravdu to chce čas, aby je otevřela sama a co se týká Láry - snaž se být pro ní fajn táta, třebá víkendový, ale aby věděla, že má a vždy bude mít v Tobě oporu a to je to hlavní.

Jirka 24.11.2006 15:44:26

novy

Hmm, byl bych dobrým tátou. Jenže to bych si musel smět Laru brát. Týna už není schpná odepsat ani na SMS ohledně Lary. Jak jí poradil její o tec a přítel. O tom, že by mi vzala telefon si můžu nechat jen zdát. Strašně se mi stýská, celá situace se vyhrocuje čím dál tím víc. Místo, aby se uklidňovala. A tou nekomunikací se rozhodně neuklidní. Přitom by stačilo trochu vstřícnosti, ale je více než jasné, že kdyby to Týně došlo, že si nemusíme ubližovat, že v nás láska jednoho k druhému a k naší dceři stále je, že by její přítel musel zmizet. Jenže mi už si to nikdy nebudem smět říct.

svitluny 24.11.2006 18:21:47

novy

Jirko,
Láru Ti nikdo nemůže vzít. Jsi její otec a máš nárok se sní stýkat - to Ti nemůže zakázat ani Týna, ani její otec či přítel. Takže tohoto otcovského práva bych se dožadovala a to velice striktně.

Jirka 12.11.2006 12:13:40

novy

Ted sem Tyne volal standardni, odpoledni report. Normalne jsme se bavili o Lare a o patecni akci v Eventu. Cely rozhovor probihla v pohode, ale jen sem narazil na nas spolecny zazitek z Eventu, Tyna rekla, ze uz se bavit nechce a tak jsme se rozloucili a zavesili. Podle me kdyby byla stastna a vyrovnana, nedelalo by ji problem vzpominat na to nejlepsi co v zivote zazila. Stve me za ni, jak hluboko se propada. Mezi jeji kamarady, ted patri lidi nad kteryma ohrnovala driv nos. A jeji pravy pratele ji nesmi nic rict a tak se s ni bavi o blbostech a v duchu se preji, aby prohledla. Ja doufam, ze takova nebude, protoze ji znam. A vim, ze tenhle zpusob zabavy, piti a vzdor k systemu vyhledava vzdycky, kdyz ma v sobe velky problem a to i kdyz se tvari stastne. Zmenila se, ale vubec si to neuvedomuje.

Reagovat

Jirka 12.11.2006 08:15:37

novy

dneska se mi zdal stejny sen jako vcera. zase jsme si povidali. tyna v tom snu byla krasna a mluvila o svem stavajicim priteli jako o minulosti. byl mezi nami cit ale i odcizeni. mluvila rozume a klidne. v ten moment jsme oba citili touhu jeden po druhem. pak jsem se vzbudil.

Reagovat

svitluny 12.11.2006 12:40:41

novy

Sen naznačuzje Tvou touhu po ní, Tvou touhu, aby prohlédla a může to být také střípek z budoucnosti... smajlik

Jirka 12.11.2006 02:03:29

novy

Vite mam pocit, ze Tyny prudky obrat, piti, maryhuana a vymetani pajzlu je proste snaha zmenit svuj zivot, postavit se proti systemu. Uplne z ni zmyzela decentnost. Mela rada dobre vino, syry, olivy. Ted je jedno co to je hlavne ze je to alkohol. Ja i jeji kamaradi o ktere ted nestoji doufame ze se probere, protoze takhle se znici a znici zivot i nasi dcery. Nechapu ze to nevidi.

Reagovat

svitluny 12.11.2006 12:39:23

novy

Jirko, zkus se od Kláry aspoň na čas odpoutat. V současné době Tě úvahy o ní jen ničí a stejně nepomohou k jejímu návratu k Tobě - Ty ji k tomu nedonutíš a zda ji takový život vyhovuje, či ne, musí posoudit sama a sama přijít na to, co je pro ni lepší, ale tím, že ji to budeš říkat, ji budeš jen od sebe zahánět. Nech ji prostot, ať sama pochopí a pak se bude třeba sama chít vrátit, jak o tom byl Tvůj sen, že tahle etapa života, kterou právě prochází, bude pro ní jen minulostí.

Martina 11.11.2006 12:03:43

novy

Dobry den paní Jarmilko!!!!Mam takovy problém!!!!Před 2 dny jsem poznala kluka přes internet ještě jsem ho nevyděla a on mě taky ne a pořad mi píše že mě ma rad a že mi posíla pusinky a včera mi napsal že mě miluje ale ještě jsme se vubec nevyděli až dneska se s ním mam sejít tak mi nějak porad te moc děkuji za radu¨a přeji hezky den Martina smajlik

Reagovat

svitluny 11.11.2006 13:07:19

novy

No nevíš s kým si píšeš a nevíš, kdo sedí na druhé straně monitoru, asi bych si být Tebou na první rande s ním vzala někoho sebou - opatrnosti nikdy není dost a nebo si vyber místo, kde bude spousta lidí a zatím ne nic intimního, jizda s ním v autě a podobně. Až jej blíž poznáš, tak uvidíš, jak se bude vztah vyvíjet dál.

Jirka 10.11.2006 20:56:30

novy

Verer s dcerkou, misto aby mi delal radost, boli. Lare je 19mesicu a je roztomila, mluvi, rozumi a me to drasa srdce. Misto aby jsme se z toho spolu s Tynou radovali, tak mi to ublizuje. Tyna se dal nevazane bavi se svym novym pritelem a buduje byt a neboli ji ze Lara nema pravou rodinu a ze jsme prisli o nejvetsi lasku naseho zivota. Jakto ze ji to netrapi? Vzdyt me tolik milovala pul zivota.

Reagovat

svitluny 11.11.2006 09:23:17

novy

Měl jsi jít taky a ukázat, že se dokážeš bavit a žít i bez ni, tím, že jen čekáš, naříkáš a doprošuješ se v jejich očích nestoupneš - spíše klesneš ještě níž.

svitluny 11.11.2006 10:23:00

novy

Odeslala jsem Ti vyhotovený rozbor. Přeji hezký víkend a nesmutni. Když, tak zavolej. smajlik

Jirka 11.11.2006 11:16:32

novy

My jsme tam s Luckou a jednim kamaradem jeli. Jen jsme se tam predvedli na chvilku s novym luccinym sportovnim autem. Ale s Tynou jsme se minuli, odjeli jsem driv. Psal sem ji, ze tam jsme a ze je tam skvela muzika. Ona jela vlakem se svym novym pritelem a z vlaku mi volala, podle me zcela zbytecne, jestli je tam otevrena satna a jak jsme se bavili. Tyhle zbytecne telefony uz i v pritomnosti jejiho pritele me dost matou. Ona vi ze se dovedu bavit i s nekym jinym. A taky vi, ze jeji pritel na tu muziku jezdi jen kuli ni a ze ho vubec nezajima i kdyz dela ze ano.

Jirka 11.11.2006 11:20:22

novy

PS: diky za ten rozbor. Penize poslu behem dneska.

Jarka 10.11.2006 09:40:18
jarka (tečka) piskackova (zavináč) atlas (tečka) cz

novy

Dobrý den paní Jamilo,tak jsem si pro zaslání rozboru vytvořila novou mejlovou adresu.Snad bude už fungovat líp.Díky za odpověď.

Reagovat

svitluny 10.11.2006 12:25:30

novy

Už jsem ji vyzkoušela, zatím bez Vaší odpovědi. smajlik

Jirka 10.11.2006 08:28:19

novy

Dnes v noci se mi zdali dva sny. Prvni byl o nasem rozchodu to bylo cca v jednu v noci, ten byl hodne zli. Rano se mi zdalo ze spolu sedime u stolu a povidame si o rodine a o tom jak to delat jinak. Myslim ze se ji styska, delam to same. Kdyz se mi styska a asi casteji nez vola, taky ji volam co rika Lara noveho a taky volam jen v jednom z 10 pripadu. Proc nejdou nektere veci rict rovnou?

Reagovat

svitluny 10.11.2006 10:31:04

novy

Protože by byl život moc jednoduchý. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Prohra a to, že člověk pochybil se říká hodně těžko. To může být i její případ.
K tomu snu - může ukazovat jak současnost, tak střípek budoucnosti. Myslím, že Vás to oba k sobě táhne a je jen otázkou času, kdy se u toho stolu sejdete. Jen bohužel se nedá nic uspěchat.....a tak nezbývá, než čekat, ale přitom nezapomínat žít. smajlik

Jirka 10.11.2006 11:39:16

novy

Jeste k te vizualni "osuntelosti". Princeznu ze sebe delala ona pro me. Vypravit se ven znamenalo treba i hodinu pece o sebe. Ted vypada unavene a rozhodne se o sebe tolik nestara. Driv by to jak ted vypada povazovala pod svoji uroven. Ted je s tim spokojena. Nikdy nebyla ten typ co na sobe cilevedome pracuje, ale preci jen se vizualne udrzovala. Mrzi me to, jako by spadla o tridu niz i kdyz jsme tam patrili oba, tak jsme vzdy "vychuhovali" nadprumer. Ted se i ona stala prumerem. Jak to, ze ji to nevadi? Jak to, ze si muze myslet, ze ta zmena je definitivni. Vite podle me jsme byli jedna z "nejstylovejsich" mladych rodin. Ted styl nahradila extremem.

svitluny 10.11.2006 12:30:25

novy

No péče o dítě dá zabrat a pak nemusí už zbývat čas na vysedáváni hodin před zrcadlem a k těm třídám - nehodnoť lidi dle toho zda mají či nemají majetky a neškatulkuj, to se nevyplácí. Hodnoť lidi dle charakteru a dle toho jací jsou, ne podle jejich konta. Na člověku je důležitá vnitřní krása - to co má člověk uvnitř, ne tím, že dá na sebe luxusní zboží či tuny líčidel...

Jirka 10.11.2006 12:46:42

novy

Podle toho lidi rozhodne nehodnotim, spis jen to, ze kdyz byla se mnou, tak se o sebe mela cas starat. Vnitrni krasu Tyny nepopiram. Vim, jaka je pod svoji hrubou slupkou a verim, ze jednou tu hrubou slupku prestane nastavovat i me.

svitluny 10.11.2006 15:30:11

novy

Tak to je fajn. smajlik

Jirka 10.11.2006 15:38:32

novy

Vite ted sem na to tema vzhledu slysel zajimavy nazor. Pry do jiste miry zrcadi vnitrni rozpolozeni. Presto, ze Tyna tvrdi, jak je stastna a buduje novy zivot. Stale jsem tu ja a i kdyz se snazi me opomijet existuju a myslim na ni stejne jako ona na me. Podle meho nazoru neni vse tak jak by melo byt i kdyz je zamilovana i kdyz si to neuvedomuje, tak o tom vi a je zrejme otazkou cas kdy o tom zacne premyslet.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
© Rejtmon