Forum svitluny

Hledat:
Svitluny.cz    Všechna fóra    Fórum výklad snů    Fórum povídání o lásce

Fórum povídání o lásce

Líbil by se Klub zlomených duší? Diskusní fórum o šrámech na dušičce? Každý může poradit, každý se může svěřit, každý může pohladit. Zkušeností máme všichni spoustu. Tak zněla anketní otázka.

Po kladném ohlase na tuto otázku otvírám veřejné povídání a jelikož by bylo smutné, kdybychom si tu povídali jen o šrámech na dušičce, tak jsem jej nazvala povídání o lásce, protože láska má mnoho podob, je všeobjímající a nemusí jít jen o lásku mileneckou, ale i o mateřskou. O lásku k vlastnímu tělu, lásku k životu i lásku kosmickou. Láska má tisíce podob, láska je krásná a nádherná, tak si pojďme o ní povídat a ne jen o ni. Můžeme si zde povídat o všem co nás trápí i dělá radost.

Vložit příspěvek

svitluny 21.1.2007 16:21:14

novy

Tak držím palečky aby se mu brzy rozsvítilo a TY se stala v jeho očích jedničkou. smajlik

Vlasta 19.1.2007 16:11:39

novy

Dobrý den paní Jarmilko, tak to dopadlo takto: byli jsme na obědě, nabídl mi, jestli bych u něj nechtěla bydlet. Podivila jsem se, řekla, že to bych musela zvážit i z hlediska dojíždění, ale proč ne. A pak, když se ho asi za 10 min ptám, jestli to opravdu myslí vážně - tak začal cukat, ať se o tom nebavíme a když jsem řekla, ať se jasně vyjádří, jak to myslel, tak mi řekl: promiň, byla to sranda. Rozumíte tomu?

Reagovat

svitluny 19.1.2007 20:17:49

novy

Rozumím - uražená mužská ješitnost - čekal, že mu hned vletíš do náruči a budeš se rozplývat blahem, ale Ty jsi si vzala čas na rozmyšlenou a to ho urazilo - muži jsou někdy opravdu zvláštní tvorové.... smajlik

svitluny 19.1.2007 20:20:15

novy

Ale věřím, že společnou řeč najdete i to společné bydlení, život je moc krátký na to, aby jste si takhle ubližovali a oddalovali tím, něco hezkého, co můžete prožít dřív smajlik

Vlasta 18.1.2007 21:26:14

novy

Dobrý večer paní Jarmilko, tak další drobnůstka, co se děje. Svému známému včera řekl, že jde na mě vidět, že jsem mě něco trápí a že bych si měla najít přítele. Tak nevím, jestli uvažuje o sobě nebo právě naopak - jestli je zase na vlně, že chce být sám se svým "podnájemníkem". smajlik Začíná mi to již být nepříjemné, když už jsem si zvykla na to, že jsme se rozešli, tak se začal ozývat. A teď, když bychom mohli být spolu a nazývá mě občas "svou paní", tak zase řekne tohle. Nějak se z toho začarovného kruhu musím dostat ven. Tohle je možná ta druhá šance, kdy by se náš vztah mohl obnovit, ale upřímně, asi není proč si dělat iluze. Pěkný večer.

Reagovat

svitluny 18.1.2007 22:04:44

novy

Vlasti, tak mu na rovinu řekni, že o nového přítele nestojíš, že stojíš o něj a že by jsi i ve skutečnosti byla velmi ráda jeho paní, tak jak Tě nazývá a Jeho paní přece nepotřebuje dalšího přítele, jí stačí on sám. Zkus si s ním na tohle téma trochu vážně promluvit, já vím, že Tě svazuje strach z možného odmítnutí, ale tahle nejistota Ti také neprospívá a Ty se stejně trápíš.

Tereza 18.1.2007 21:03:58

novy

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu... Chtěla bych něco udělat se svojí žárlivostí. Uvědomuji si, že už přesahuje rozumnou míru a přes veškeré "racionální zdůvodňování" mám pocit, že se to spíše zhoršuje a má to velmi negativní vliv na mé vztahy. Nejspíše za to může i to, že můj otec dlouhodobě podváděl moji matku a i já jsem byla několikrát podvedena.... Stačí mi velmi málo, aby se ve mně žárlivost vzbudila a obvykle je to spojeno se stavy úzkosti. Snažím se to nedávat najevo, protože vím, že to okolí není příjemné, ale vím, že je to na mně stejně poznat... Uvažovala jsem i o návštěvě odborníka, ale zatím to chci zkusit jinak. Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den!

Reagovat

svitluny 18.1.2007 22:12:05

novy

Terezko, přehnaná žárlivost již zničila mnoho vztahů a může pramenit i z toho, že si málo věříš. Zkus si říct, že jak každý člověk je jedinečný, tak jedinečná jsi i Ty sama a človíček, co si Tě vybral je s Tebou proto, že se něčím lišíš od ostatních, že v jeho očích jsi opravdu jedinečná, jsi jeho královnou a proto je s Tebou, tak si to říkej a pamatuj na to. Až si to uvědomíš, že jsi osobnost, tak potřeba žárlivosti se může snížit na únosnou hranici a nepřivolávej si černými žárlivými myšlenkami vůbec možnost nevěry. Podvědomí je totiž velmi silný nástroj a zhmotňuje Tvé myšlenky, které si do něj vkládáš a pokud budeš žárlit, tak si vlastně uměle tu nevěru přivoláš a to si přece nepřeješ. Takže mysli na to, že jsi skvělá a jedinečná a že Tvůj partner je s Tebou , protože sám chce, protože si Tě vybral a miluje Tě a s tím večer choď spát i ráno vstávej a uvidíš, zda se to zlepší. smajlik

Tereza 19.1.2007 23:28:25

novy

Moc Vám děkuji za radu, pomohlo mi to! Pravda je, že mi přátelé skutečně říkají, že mám nízké sebevědomí, ale nikdy mě nenapadlo, že to může být takhle propojené... Spíše jsem měla výčitky, že jsem majetnická.. Momentálně partnera nemám, ale až najdu toho pravého, tak doufám, že už ho svoji žárlivostí neodpudím... Mějte se hezky a ještě jednou díky!

Jitka 17.1.2007 22:06:43
jitus (tečka) k (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

dobrý den,nevím co´mám dělat,je to dlouhý příběh,scházím se s mou první láskou,teď jsme milenci je svobodný ani dítě nemá já ano uź to mezi námi trvá 3roky ale nechodíme spolu,nevím na čem jsem ani nevím jestli mu na mě záleží nebo mu jde jen o jedno,přitom se stále pŕitahujeme a navíc ho miluji a nechci ho stratit,pořád je to takový kolotoč,nevím co dělat prosím poraďte mi dékuji moc smajlik smajlik

Reagovat

svitluny 17.1.2007 23:37:35

novy

Trvá to 3 roky a Ty nevíš na čem jsi? Vy si nepovídáte o lásce o možné budoucnosti a tom, po čem kdo touží? Tohle je na vztahu nejkrásnější si povídat o tom, co kdo ke komu cítí, samozřejmě ne ho svými city a emocemi udusit, ale ne o tom mlčet, tak nějak všeho s mírou.... ale promluvit, co Tě trápí a co od vztahu očekáváš a zeptat se, co očekává on, to je dobré vědět. smajlik

Vlasta 17.1.2007 22:04:53

novy

Jen jsem ještě chtěla dodat - dělá si srandu, když někde vidí nějakého mladého muže - "dívej, to je tvůj přítel", nebo když si s někým SMSkuji a usmívám se u toho, tak hned k tomu musí mít komentář - kdo to byl, co že mi to úsměvného napsal. Budu ráda za Váš názor, je těžké v takové situaci se od něj odpoutat, ovšem za Váš názor budu opravdu ráda. Pěkný večer.

Reagovat

svitluny 17.1.2007 23:29:04

novy

Zdravím paní Vlasto
na tohle bych odpověděla, že skrytě žárlí a má strach, aby nebyl někdo jiný, sice to převrací v žert, ale nádech žárlivosti je zde cítit. Takže lhostejná mu nejste určitě smajlik

Vlasta 17.1.2007 21:51:20

novy

Dobrý večer paní Jarmilko. Tak má psala jsem Vám kousek níže. A má to nyní pokračování. Můj "kamarád" dělá zvláštní věci - bydlí sám a chce si tam vzít podnájemníka. Přitom o mě asi v legraci hovoří jako o jeho ženě. Stará se o mě, ale zároveň z něj jde cítit to, že se nechce vázat. Vůbec tomu nerozumím, snažím se "zapomenout", ale v tomto případě, kdy se dějí tyto věci to je více než těžké. Co vy si o tom myslíte? Děkuji za Váš názor a přeji pěkný večer.

Reagovat

svitluny 17.1.2007 23:33:36

novy

Zde bych Vám poradila, aby jste se jej zeptala, proč toho podnájemníka chce a zda by nechtěl třeba podnájemnici, že by jste to brala - stará se o Vás, hovoří o Vás jako o své ženě, tak bych mu tohle nabídla - proč podnájemník, když k muži patří žena, jako k vidličce nůž, ze dvou nožu příbor neudělá a ani se pořádně nezasytí, tak proč nabízet podnájem cizímu noži, když může blízké vidličce. Zkuste to podat s tímto přirovnáním smajlik.

hanicka 11.1.2007 21:30:15

novy

dobry vecer,uz sem vam psala o jednom klukovi,tak nakonec jsme se dali dohromady.nejsme kazdy den spolu,a nic nemuzu delat jen na nej myslet.a obavam se porad ze si najde jinou,ja pevne doufam,ze to je ten pravy.kdyz sme spolu tak s´je to opradu fajn.vite uz par dni se mi onem zdaji sny,ze vtom snu ho porad mam vedle sebe,a porad nekam dem ale nevim kam vtom snu je ta cesta moc dlouha a nekonecna.prosim poradte mi.dekuji.

Reagovat

svitluny 12.1.2007 10:20:18

novy

Strach má velké oči a dost omezuje, zkus mu věřit a bude Ti líp. Myšlenká má velkou sílu a dá se i zhmotnit, tak to jen takové malé varování, ať si nepřivoláváš svým negativním myšlením něco, co si nepřeješ.

Tvé sny jsou pozitivní - přítel Tě má rád a máte i společnou cestu, tak jak sen naznačuje a zatím není vidět konec, což vypadá na vztah, který má trvání, ale jak jsem psala výš - nepřivolávej si něco, co by Tě mohlo pak trápit a věř mu, to je základ dlouhodobého vztahu - vzájemná důvěra a láska. smajlik

Vlasta 8.1.2007 19:53:52

novy

Dobrý večer paní Jarmilko. Už sem k Vám několikrát psala a nechala jsem si i dělat krátký pohled do budoucnosti. S přítelem jsme se rozešli loni v březnu. Do budoucna to bylo tak, že je to vztah minulosti, ale že tam nějaká druhá naděje je. Nyní jsme se opět setkali. Bylo nám krásně, ale on nechce závazný vztah. Miloval a stále "touží" po jiné, která ho neche - a to je ten důvod, proč po ní stále touží. Mě říká, že mě má velmi rád a ve slabší chvíli (opilost smajlik ) také nadává, že je blázen, že se se mnou rozešel. Ale touto krásnou chvílí to zatím i skončilo a nevím, jestli vůbec něco očekávat dále. Mám ho hodně ráda, on mě též - ale možná jinak, než by bylo třeba. Od našeho rozchodu jsem ani jiného přítele neměla - stále mě to táhne k němu. Jen nevím, jestli dělám správně, když přemýšlím nad tím, že bychom ještě někdy mohli být partneři - už nejsme ani jeden nejmladší smajlik . Děkuji za Váš názor a přeji pkěný večer.

Reagovat

svitluny 9.1.2007 11:29:25

novy

Lásce na věku nezáleží, takže "nejsme nejmladší" nehraje roli, spíše to, že on je nevyrovnaný a neumí se rozhodnout - láká ho něco, co nemůže mít a odmítá to, co má na dosah. Možná jej až moc milujete a on toho zneužívá. Říká se, že alkohol rozvazuje jazyk a ničí zábrany, ale také ničí charakter. V opilosti Vás miluje, ale ve střízlivém stavu u něj bliká červené světýlko a už je upřímnost v tahu. Pokud bude mít v srdci jinou, těžko se tam dostanete Vy, ale možná, až si uvědomí, že i Vás opravdu ztrácí, tak se mu rozbřeskne a uvědomí si, co pro něj opravdu znamenáte, ale aby si to uvědomil, musí zažít pocít, že Vás také může ztrácet, že nejste ta jistotu, kterou ve Vás vidí, protože on ví, že kdykoliv je mu mizerně, že přijdete, ale už tak nějaka nevidí, že to pohlazení potřebujete i Vy. Zkuste se od něj odpoutat, začít žít svým životem a pak sama poznáte, na kom příteli opravdu záleží a zda stojí za to, aby jste se k vůli němu trápila.

Vlasta 9.1.2007 12:37:27

novy

Děkuji Vám za Vaši odpověď. Když to čtu, tak vím, že máte naprostou pravdu a ono to tak i vypadá. Jen bude těžké se od něj nějak odpoutat, záleží mi na něm. Ale nějak to musím zvládnout. Ještě jednou děkuji.

svitluny 9.1.2007 13:31:42

novy

Já vím, snáze se to píše, než se to dělá, ale zvládnete to a odměna Vás nemine a to v krásném vztahu, ať už s ním, nebo někým jiným. Jen musíte věřit. smajlik

Veronika 3.1.2007 12:35:16

novy

Láska na první pohled? Věříte v ní p. Jarmilko? Já rozhodně ne. Ale před několika měsíci se mi stalo něco co mi vězí stále v hlavě.
31.7 2006 jsem šla vyprovodit kamarádka na tramvaj, povídaly jsme a ona mě seznámila s jedním jejím známým. Padl mi do oka již při prvním okamžiku a od té dobe na něho myslím. Nijak jsme si nepovídali, jen jsme se pozdravili a prohodili jednu větu. Dal kamarádce své číslo, ona mu napsala na Vánoce, on jí volal, pak jí volal i na Silvestra, ale ona s ním mluvit nechtěla tak mu hovor nevzala. Já jsem si jeho číslo vzala z jejího mobilu bez dovolení, vím byla to chyba. Ale ten muž mě přitahuje a myslím na něho. Vím, jen to, že je rozvedený. Nevím chtěla bych mu napsat, jen nevím co? Chtěla bych se s ním znovu vidět, ale on neví ani mé jmené. Tak že jsem docela zoufalá. Doufám, že jsem napsala svůj problém zřetelně a pochopitelně, jsem v práci a trošku pospíchám, děkuji Vám za odpoveď.

Reagovat

svitluny 3.1.2007 12:44:10

novy

Láska na první pohled - ono těžko říct - věřím - nevěřím, ale stát se to může, že jste potkala muže, na kterého nedokážete zapomenout. Asi bych použila to mobilní telefonní číslo a napsala mu, zda si na Vás pamatuje, že Vy na něj ano a pak by se vidělo, jak by to pokračovalo dál. Kamarádka zájem nemá, Vy ano, on je rozvedený a lépe je v páru, než o samotě, já bych to zkusila, za zkušení nic a lépe vyzkoušet, než se trápít, že jste promarnila třeba svou životní šanci. smajlik

Veronika 3.1.2007 13:08:47

novy

Děkuji Vám. Vážně. Jen nevím co bych mu měla napsat. smajlik A nějak zatím teoužím potom, aby se to dozvěděla moje kamarádka, již protože jsem si vzala jeho číslo z jejího mobilu neoprávněně.

svitluny 3.1.2007 13:26:50

novy

Třeba, že Vás zaujal, že by jste jej ráda poznala blíže, že máte sice jeho číslo, ale kamarádka o tom neví, takže by jste to ráda ponechala v tajnosti a věříte, že se zato na Vás zlobit nebude.

Něco v tom smyslu a pak se uvidí

hanicka 23.12.2006 15:30:53

novy

dobry den potrebuji poradit.nevim na cem jsem seznamila jsem se s jednim kamaradem a hodne si rozumime piseme si volame si a schazime se.zname se celkem dlouho a ja mu napsala,ze se mi libi a mam ho moooc rada.napsal mi ze jsem fan holka a kdyz jsme spolu tak mu je dobre.porad nevi jestli ma se´mnou chodit kdyz jsme spolu tak se libame a uz jsme spolu spali.poradte mi co mam delat .dekuji

Reagovat

svitluny 24.12.2006 15:11:40

novy

Nechat tomuto vztahu volný průběh - dávat lásku a pak i lásku přijímat. Je mu s Tebou hezky a na tom stavěj. smajlik

Nicol 16.12.2006 12:12:19

novy

Dobrý den.

Nemám problém s láskou, ale potřebovala bych poradit jak na nespavost. Přes den jsem fyzicky unavená chodím spávat tak kolem 22 někdy 23 hodiny, normálně rychle usnu. Ale tak ve 3, ve 4 hodiny se vzbudím a hodinu, hodinu a půl nemůžu usnout. Lítají mi hlavou myšlenky co dělám přes den, není to jednotné téma, ani nemám žádný problém, ale mozek je ve 3 ráno vyspalý a chce se mu vstávat, nevíte jak se konečně klidně vyspat celou noc, bez toho abych se probudila? Neberu žádné prášky ani nejsem na ničem závislá, nepiji ani kafe. Pořád se snažím příjít na to proč nemohu spát. Když ráno vstávám, jsem nevyspalá a chce se mi spát, protože půl noci jsem nespala smajlik . Když se najde čas a odpoledne si lehnu tak neusnu. Občas přemýšlím jestli si nemám zajít k doktorovi nebo brát nějaký prášek na spaní.

Moc děkuji za radu

Reagovat

svitluny 16.12.2006 13:59:21

novy

No ono Tě od spaní probírají myšlenky - začnou šrotovat v hlavě, Ty se tím probereš a pak těžko usínáš - to se mě také občas stává - zrovna dneska smajlik

Jak pomoci? Zkusit se od nich odprostit - nechat je volně plynout a nezachytávat je, je to těžké, ale za zkoušku to stojí. Nejsem nějak moc zastáncem prášku na spaní, raději přírodní cestou a třeba večer před spaním si uvařit dobrý bylinkový čaj, dostanou se koupit v zelených lékárnách a jsou tam i směsi na dobrý spánek a nebo je dobrá i meduňka, či mléko s medem. smajlik

Nicol 16.12.2006 19:00:11

novy

Mléko s medem jsem pila jeden čas také a opravdu to pomáhalo, ani jsem si na to nevzpomněla, děkuji. Je těžké nemyslet na nic a zkoušela jsem to, ale opravdu to nejde. Děkuji za radu smajlik

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
© Rejtmon