Forum svitluny

Hledat:
Svitluny.cz    Všechna fóra    Fórum výklad snů    Fórum povídání o lásce

Fórum povídání o lásce

Líbil by se Klub zlomených duší? Diskusní fórum o šrámech na dušičce? Každý může poradit, každý se může svěřit, každý může pohladit. Zkušeností máme všichni spoustu. Tak zněla anketní otázka.

Po kladném ohlase na tuto otázku otvírám veřejné povídání a jelikož by bylo smutné, kdybychom si tu povídali jen o šrámech na dušičce, tak jsem jej nazvala povídání o lásce, protože láska má mnoho podob, je všeobjímající a nemusí jít jen o lásku mileneckou, ale i o mateřskou. O lásku k vlastnímu tělu, lásku k životu i lásku kosmickou. Láska má tisíce podob, láska je krásná a nádherná, tak si pojďme o ní povídat a ne jen o ni. Můžeme si zde povídat o všem co nás trápí i dělá radost.

Vložit příspěvek

Sylva 30.3.2006 19:31:22

novy

Myslím si,že nakonec i velká láska přebolí.Před několika lety jsem byla velice zamilovaná do jistého muže.Nebyla to ani tolik tělesná přitažlivost jako spíše duševní. Strašně jsem s ním soucítila a přála si,aby byl spokojený a v duchu jsem byla stále s ním.Uběhly roky a já,ačkoliv nikdy nezapomenu a dost pro mě stále znamená a vím,že s ním nikdy nebudu,již se cítím jakoby osvobozená.Tak se ptám,jaký to má vlastně vůbec smysl.

Reagovat

svitluny 30.3.2006 20:30:11

novy

Sylvi, jak Tvé řádky čtu, tak sice píšeš, že jsi se osvobodila od něj, ale nezapoměla a jak sama píšeš nikdy nezapomeneš a i to o něčem svědčí, nemyslíš? Vždy se velké lásky nesejdou, možná ze zbabělosti, možná ze strachu před velkou vášní, či souzněním, možná má jeden strach, že toho druhého nerozdýchá a nebo to není láska oboustranná či vyvážená a jedna strana si jen něco namlouvá. Láska má spoustu podob, ale nejkrásnější je ta, co se naplní. A věř, že i takové existují a z nich pak vznikají spokojení človíčci, kteří nemají potřebu nikde psát, protože souzní spolu a k tomu cizí nepotřebují. smajlik

Benza Lakatoš 27.3.2006 12:40:35
www (tečka) BenzaLakatoš (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Ahoj já jsem Benza tedy to je moje přezdívka. Mám takový problém, mám přítele ktetého moc miluju a on mě podvádí smajlik

Reagovat

svitluny 27.3.2006 17:48:08

novy

To je smutné, chce si to s ním promluvit - možná Ti bortí Tvé iealizace o věrnosti, možná jsis na ni moc zakládal, stavěl jsi na ní vše, tak přišel on, aby Ti ukázal, že tomu tak není, ale každopádně si s ním promluv a oznam mu, že Tě to trápí a že s tím nesouhlasíš.

Kačík 24.3.2006 18:50:22
katerina (tečka) pfeiferova (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Ahojik..mam jeden strasne veliky problém a už nevím jak dál... smajlik Mám super kámoše...aale on je do mě zamilovany...ja ho mam moc rada.ale nemiluju ho,v tom je ten problem..uz jsme mu nekolikrat rikala,ze to nejde..ze budeme jen kamosi..aale on si neda rict...dokonce i kamosi mu me vymlouvaji..rikaji,at se na me vykasle a ze je na svete plno holek..ja sjme mu to taky rikala,ze nejsem jedina...aale on mi porad piise zamilovany zpravy a smajliky..ja nevim..uz jse¨m mu tolikrat ublizila..pomozte mi,jak mu to mam dat najevo...nechci ho ztratit..je fajn... smajlik

Reagovat

svitluny 24.3.2006 21:23:27

novy

Láska někdy nejde nahradit přátelstvím - on netouží po kamarádce, on touží po lásce a Ty mu ji nejsi schopna dát. On bude vždy doufat, že se to nějak zlomí, že Ty se změníš a on se lásky dočká, s tímto nejde nic dělat. Jen snad na tvrdo si s ním promluvit a říct mu - jsem ochotna se s Tebou přátelit, ale nejsem ochotna Tě milovat, proto počítej s tím, že budu chodit s jinými kluky, budu se s nimi i rozcházet, ale spolu budeme vždy jen přáteli, pokud jsi schopen tohle akceptovat, tak nám přátelství vydrží léta, pokud ne, tak nemůžeš být ani mým přítelem a nechej jej, aby si vybral. Ale potom už žádné flirty z Tvé strany - nesmíš mu dávat žádné zbytečné naděje - žádné ramínko, když Ti bude smutno, jako náhradu za lásku - to by bylo špatně a on by opět mohl začít doufat a trápit se a to Ty jistě nechceš, že ne. smajlik

Vojta 26.3.2006 20:51:47
Richard (tečka) Bernstein (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

smajlik ...

Pepa 23.3.2006 17:06:28
Nizky (tečka) vysoky (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Ahoj, potřebuju poradit..je mi skoro osmnáct a v životě jsem neměl vztah, nemám ani prakticky žádné zkušenosti, nikdy jsem se s holkou ani nepolíbil. Byl jsem zamilovanej do spousty holek, ale vždycky to pro mě skončilo katastrofou. Vždy když si mě začínala víc všímat, tak se objevil nějakej jinej, kterej byl hezčí a zkušenější a ona mu dala přednost a já zůstal zase sám..možná jsem trochu jinej, nejde mi o sex, jde mi o lásku, holce bych neublížil ani ji nezneužil, chci někoho o kom vim že mě bude milovat a budu se mít komu svěřit a o koho opřít..ale všechny holky mě odmítaj, a když se zeptám proč ne nedokážou mi dát pádnou odpověď, řikaj že sem fajn, milej, upřímnej, jemnej, citlivej, férovej, hezkej, ale prostě zůstanem jenom kamarádi...už sem z toho dost vyčerpanej a mám těžký deprese, často i brečim, sem hrozně zranitelnej a spousta lidí toho využívá a některý mě přes to i ubližujou...nevím si rady a nevím co dělám špatně.. smajlik

Reagovat

svitluny 23.3.2006 23:36:15

novy

Víš, jsi moc hodný a to také není vždy tou správnou devizí pro vztah. Holky maji rády kluky - trošku frajírky, ale hlavně sebevědomé, co vědí, co chtějí. Co kdyby jsi začal na sobě tak trošku pracovat. Začal si více věřit - láska není jen o kráse, to mi věř, je hlavně o vzájemných sympatiích a mimo jiné každý člověk je originál, každý člověk je svým způsobem krásný a tak jsi i Ty, jen se možná moc podceňuješ a to je chyba. Zkus s holkama více flirovat, bavit se, trošku si z nich i dělat srandu, ale hlavně buď sám sebou, zvedni si seběvědomí - začni dělat to, co máš rád a buď v tom dobrý - tím pádem Ti sebevědomí poroste a holky si všimnou, uvidíš a láska si najde i Tebe. smajlik

Pepa 23.3.2006 23:52:20
Nizky (tečka) vysoky (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Nevím. TO s tím sebevědomím mi říká každý, ale já se snažim, flirtuju s holkama i když moc nevim jak na to, vim co chci..ale rozhodně nechci bejt takovej ten frajírek co je dneska každej druhej, značkový oblečení, nagelovaný vlasy a v puse věčně narvanou žvejkačku. Já sem byl, jsem a budu introvert, tichej melancholik, kterej stojí sám a sleduje okolí ze svýho rohu a čeká až si ho někdo všimne...

svitluny 24.3.2006 00:07:31

novy

Možná jsem se špatně vyjádřila, ale nemyslela jsem frajírka, jak jej popisuješ Ty, ale mladého muže trošku nad věcí, veselého, ale i introvert může psát hezké básničky a hodně slečen má romantické duše, jenže tyto slečny obvykle stoji v pozadí. Zkus se kouknout po takové. S tím sebevědomím - třeba trošku si zasportovat, dělat to, co Tě opravdu baví a v čem se najdeš a pak i to sebevědomí vyjde ven. Ty jej máš, ale zatím mu nedáváš možnost, aby se pořádně rozvinulo, ale věř si. Máš na to. smajlik

Betty 24.3.2006 10:15:28

novy

Ahoj Pepo,
víš, jsem stejná jako ty, nejsi sám kdo je introvert a osamělý. Snažím se být také na kluky hodná a usměvavá a jen mi to vrací "plácačkou" smajlik nebo mě jen hloupě využívají, nemyslím sexuálně. Jestli chceš tak mi písni
smajlik jestli chceš tak písni

Pepa 24.3.2006 18:41:40

novy

já dělám to co mě baví, cvičim na kytaru hodiny denně, hraju ve třech kapelách, moc mě to baví, ale sebevědomí mi to nezvedá, protože moje ovládání kytary žádná neocení. Básničky taky občas píšu, jsem teď hluboce zamilovanej do jedný úžasný slečny, má stejný názory jako já, rozumíme si, jenže sme se viděli naposledy před měsícem a ona se ani nijak nesnaží vidět mě zas, je o 3 roky starší a jezdí na vysokou do Liberce a nemá na mě čas...ale jinak díky za rady, si moc hodná smajlik

Pepa 4.4.2006 11:32:48

novy

Hale mam pro tabe dobrou radu. Jdi na E55. smajlik

Vojta 23.3.2006 14:05:06

novy

No...dekuju moc smajlik ..tusil sem ze ta rada bude znit nejak takhle... smajlik ...protoze tohle do me huci vsichni...ale to proste nejde... smajlik ..pripadam si jako magor...asi sem smajlik ...nevim co mam delat.. smajlik ale dekuju...ahoi..

Reagovat

svitluny 23.3.2006 14:13:50

novy

Víš Vojto,
ráda bych Ti poradila - utíkej za svou láskou, miluj a buď milován, ale ono to opravdu vždy nejde. Znám to ze své vlastní zkušenosti. Srdci prostě neporučíš, ale jedna rada by zde mohla být platná - zkus se té slečně udělat vzácným, nebýt ji vždy na blízku a pak poznáš, zda ji budeš chybět, či nikoliv. Pokud ji chybět budeš, tak není co řešit, pokud ne, tak vlastně také ne a začít se koukat po jiných.

Vojta 21.3.2006 11:10:35

novy

Ahoj
Chtel bych vas poprosit..o nejakou radu...asi se mi budete smat...vlastne bych se ani nedivil smajlik ..Sem strasne zamilovany do kamaradky..ale opravdu moc..udelal bych pro ni uplne vsechno...a ona to vi...ale..rekla mi ze nemuze porucit svemu srdci.. smajlik Ma me rada...ale nemiluje me... smajlik ale jak mam ja porucit tomu svemu??...Kdyz ona je to jediny pro co ziju... smajlik Sice mi je jen 16 ale...prijde mi ze beru vsechno moc vazne..a rikaji mi to i ostatni..ale...ja myslim uplne jinak nez ostatni..nevim jestli je to dobre ci spatne...ale...poradi mi prosim nekdo co mam delat??.. smajlik jak si ji ziskat... smajlik ..dekuju...ahoj

Reagovat

svitluny 21.3.2006 15:26:29

novy

No s tím, že srdci neporučíš má bohužel kamarádka pravdu a že bereš lásku vážně i ve svých 16 letech - na tom není nic divného, je aspoň vidět, že nejsi žádný povrchní člověk, co si chce jen užívat a brát. Jak poradit s kamarádkou - v tom je to opravdu těžké, pokud to z její strany nejiskří, tak se kouknout jinde - vím, že Tě touto radou nepotěším, ale to se prostě někdy tak vyvrbí, že ten, koho miluješ Ty, nemiluje Tebe a naopak, ale nezoufej, ona si láska najde i Tebe a bude oboustranná - uvidíš. smajlik

Natalie 18.3.2006 14:10:40

novy

Dobrý den.
Mám problém s přítelem. Naše historie je trošku popletená. Byli jsme spolu manželé 5 let, těstě před rozvodem jsem zjistila, že jsem těhotná (s ním). Nevím jak se to dozvěděl, ale neřekla jsem mu to. Po 3 letech se za mnou vrátil, nebo spíše za synem. Začal ho navštěvovat, bral si ho k sobě domů, jezdili na výlety atd. Jak za námi chodil, byli jsme si víc a víc blízcí, zamilovali jsme se do sebe znovu. Chodíme spolu 2,5 roku. Náš syn byl od malinka vážně nemocný a jezdil na vyšetření a bral plno prášků. Doktor mu nedával moc šancí na dlouhý život, i přes to jsme mu s přítelem dávali vše. Je to 2 měsíce, co náš syn boj s nemocí bohužel prohrál. Jako otec a syn byli sehraní, moc jsme ho milovali, ale řekla bych, že jsem se s tím smířila lépe já než přítel. Od té doby je skleslý, podrážděný, moc nemluví, a je mu vše lhostejné. Příjde z práce a dá si nohy na stůl a kouká na televizi, u které většinou i usne. Takhle to jde každý den. I o víkendech kouká na Tv nebo dělá něco do práce. Spíme většinou rozděleně. Mockrát jsem s ním mluvila, nebo spíše snažila o tom mluvit, ale většinou to zkončilo hádkou, které jsou dnes u nás na denním pořádku. Své přátele už moc nenavštěvuje. Žijeme vedle sebe jako dva cizí lidé, mezi kterými jsou maximální kontakty "co bude k jídlu" a.p. Přes ztrátu syna, ztrácí i mě smajlik , připadám si jako kdybych v domě dělala jen uklízečku a kuchařku. Hodněkrát jsem přemýšlela o rozchodu, ale nemám žádnou kamarádku, ke které bych mohla složit nohy a svěřit jí svůj problém, takže nevím ani kam bych šla. I přes to, že se k sobě chováme takhle, se mi pořád ještě líbí a moc moc ho miluji, to je i možná důvod, proč od něj neodejdu. Mám pořád ještě chuť se s ním milovat, mockrát jsem to i zkoušela, protože sex je nejlepší lék na hádky smajlik, ale většinou mě odmítl, párkrát jsme se milovali, ale vůbec mi to "nechutnalo"smajlik.
Děkuji Vám za odpověď
Natalie

Reagovat

svitluny 19.3.2006 18:59:31

novy

Natálko,
Je to velmi smutný příběh. Ztráta dítěte je vždy velice těžký zásah do soužití partnerů. Každý se se smrtí jinak vyrovnává, Tvůj partner se bohužel stáhl do sebe. Asi bych zde doporučila vyhledat odbornou pomoc a to návštěvou buď psychologa, nebo psychiatra. Obvykle se radí jako náplast na tu velkou bolístku početí nového dítěte, aby Vám opět přišlo sluníčko do života. Na syna samozřejmě nikdy nezapomenete, již provždy bude žít ve Vašich srdcích, ale ta nová dušička, co by k Vám do vztahu přišla by Vám mohla aspoň částečně ztrátu syna nahradit. Po dvou měsících je tato ztráta ještě hodně živá a velice těžká, a jak sama píšeš – partnera miluješ, tak se snaž, aby tu odbornou pomoc vyhledal a můžete ji vyhledat a navštěvovat společně, oběma Vám to pomůže.

Natalie 19.3.2006 19:12:45

novy

Děkuji Vám moc za radu. Ani by mě to nenapadlo, takže jste mi moc pomohla.
Také jsem přemýšlela o mimínku, ale už mám ty léta na mimínka za sebou. Možná kdyby jsme adoptovali už 7-8 leté dítě, ale o tom jsem s partnerem ani nemluvila.
A nevíte jak to bude probíhat u psychologa/psychiatra? Jestli budeme dělat nějaký test.. Máte s tím nějakou zkušenost? Nebo jestli jste o tom aspoň slyšela jak to probíhá?
Děkuji moc
Natalie

svitluny 19.3.2006 19:41:48

novy

Jak to bude probíhat při této návštěvě opravdu nevím, ale kdyby jste chtěli adoptovat děti, tak jistě mnohé testy podstoupit budete muset. Já zatím osobně neměla potřebu navštívit ani psychologa, ani psychiatra, ale také jsem si neporošla tak těžkou životní zkouškou, jako Vy s partnerem a to smrtí vlastního dítěte. Takže držím palečky, ať vše dopadne, jak nejlépe může. smajlik

Natalie 20.3.2006 16:47:03

novy

Dobrý den.
Život je těžký, má složitý osud, někomu se životem proskakuje, někdo se musí životem prodírat a prosekávat.
smajlik

Natalie 20.3.2006 16:48:49

novy

Moc děkuji za pomoc smajlik, jste moc hodná a laskavá paní, děkuji.

Standa 15.3.2006 22:44:01

novy

Láska přichází, když to nejméně čekáme, když ji nehledáme. Toho pravého partnera nikdy nepotkáme v době, kdy o lásku usilujeme. Místo toho po něm jen marně a nešťastně toužíme.
Ale i někteří lidé si dokáží lásku otevřít před očima. Dokonce jsem přišel na to jak na ní naladit, ale někteří lidé jsou moc velcí schizoidi, že u nich lásku prakticky není možné získat vůbecsmajlik smajlik Občas si říkám, jestli má smysl milovat někoho takového smajlik. Je také pravda, že patřím mezi ty méně trpělivé smajlik, ale jsou i lidé, kteří jsou schopní "přejít poušť bez vody", čekat..
Co má ale dělat jeden "obyčejnej chlap", který je zamilovaný, možná do nesprávné ženy. Láska je trápení. Ikdbych si řekl NE, budu na ní stejně pořád myslet. Dokonce toužit pořád víc, víc, víc, víc..
Je takových lidí, co o lásce napsalo, "jak na lásku" jak přivolat lásku" "co je láska", přitom o ní ani jeden neví nic a sami si kladou tyto věty v otázkách.
Jediné východisko a řešení je všude kolem nás, není na něj žádná teorie. Mám ho na levé ruce, a tak nějak si říkám, "kolikrát se hlavní ručička otočí, než najdu odpověď"...

Reagovat

Nicol 15.3.2006 22:57:12

novy

Tebe bych chtěla mít doma kulíšku smajlik

Standa 16.3.2006 00:08:33

novy

Nevím co Vám na to mám říct smajlik .. nějak strácím řeč smajlik

Standa 16.3.2006 00:09:36

novy

pardon, . ztrácím smajlik

Nicol 16.3.2006 12:21:26

novy

Teda Vy jste citlivej kluk smajlik

svitluny 16.3.2006 15:41:27

novy

Stando,
víš s láskou je to někdy těžké a Amor i si také dělá co chce, je to takový andílek čtveráček a střílí si své šípy, jak se mu líbí. S tím chtěním máš pravdu - někdy, když člověk moc chce, tak se mu to vymyká z rukou a jako by dostávál pravý opak, a zase naopak, když to nejméně čeká, tak to zajikří. Co kdyby jsis začal říkat - ne já chci lásku - to by jsi také mohl chtít celý život a ona by nepřišla, ale zkus si říkat - přeji si lásku, přeji si štěstí a přeji si milovat a být milován, vyhnout se negacím a uvidíš, že láska přijde, ledy se rozpustí a bude, tak jak letos venku se mrazu a zimě nechce pryč, ale stejně tu nemůže být věčně a sluce vyjde, ledy rozpustí, ptáci začnou zpívat a jaro udeří s takovou silou, že se budeme až divit a tak i ledy v srdci Tvé vysněné lásky jednou roztají a pak už bude jen zář lásky z jejího srdce, tak jak jaro přijde k nám, tak i láska a cit vstoupí do Tvého života. smajlik

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60