Forum svitluny

Hledat:
Svitluny.cz    Všechna fóra    Fórum výklad snů    Fórum povídání o lásce

Fórum povídání o lásce

Líbil by se Klub zlomených duší? Diskusní fórum o šrámech na dušičce? Každý může poradit, každý se může svěřit, každý může pohladit. Zkušeností máme všichni spoustu. Tak zněla anketní otázka.

Po kladném ohlase na tuto otázku otvírám veřejné povídání a jelikož by bylo smutné, kdybychom si tu povídali jen o šrámech na dušičce, tak jsem jej nazvala povídání o lásce, protože láska má mnoho podob, je všeobjímající a nemusí jít jen o lásku mileneckou, ale i o mateřskou. O lásku k vlastnímu tělu, lásku k životu i lásku kosmickou. Láska má tisíce podob, láska je krásná a nádherná, tak si pojďme o ní povídat a ne jen o ni. Můžeme si zde povídat o všem co nás trápí i dělá radost.

Vložit příspěvek

svitluny 16.9.2006 09:50:48

novy

Už jsme zde psala několikrát, že sen nezná časových hranic, takže to setkání ze snu, se může stát, možná, až si vysvětlité nedoruzemní, co na Tebe šíří jeho kolega. Mohla to být vize budoucnosti, ale jak blízké, či vzdálené - těžko říct.
Ve snu se do Vašeho vztahu míchala matka a Tobě se to nelíbilo, ve skutečnosti to může být ten kolega. Sen ukázal Tvou nespokojenost a Ty nespokojená jsi.

conor 12.9.2006 18:47:19
conor (tečka) mclaud (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

co je to láska ? radost ? bolest ? obětování se ? zažil jsem jí bojím se jí !

Reagovat

svitluny 13.9.2006 10:12:02

novy

Strach omezuje a svazuje. Láska je energie, která rozšiřuje, otvírá, odhaluje, sdílí a léči. Láska má spoustu podob - od lásky mateřské, přes lásku mileneckou, po lásku univerzální. Ber to tak, že co vysíláš, to také přijímáš, když budeš lásku přijímat, tak se Ti vrátí, ale když se ji budeš bát, tak k Tobě nikdy nepřijde a nebo bude dál ubližovat. Láska je jako květinka, o kterou se musíš starat, aby Ti krásně rostla a rozkvetla - dát ji prostor, aby se mohla zakořenit, zalívat ji svými city, ale zase ne moc, aby jsi ji nepřelil a ona se neudusila, když se o ni budeš hezky starat, krásně Ti poroste, když ne, tak zajde a nebude z ní nic. V lásce se má odpouštět a začít třeba tím, že začneš mít rád sám sebe se svými klady i zápory, brát se, že jsi orginální, že jsi úžasný a že jsi osobnost a pak se dle toho chovat - chodit s hlavou vztyčenou, se srdcem otevřeným a ona přijde. Nebýt pod ochranou podlinek a arogance - to pak láska utíká. Byt příjemným a družným a ona přijde.

Přeji, aby k Tobě našla cestu stejně brzy, jak našly cestu Tvé krásné meily o ní ke mě. smajlik

Klára 7.9.2006 14:31:17

novy

Milá Jarmilko, našla jsem Vás nedávno a protože už delší dobu v sobě nosím něco, s čím se nemůžu nikomu v okolí svěřit,za chvíli sama poznáte proč,rozhodla jsem se napsat to Vám.Napíšu Vám v kostce jeden příběh a s dovolením bych raději zůstala v anonimitě.Před šesti roky jsem poznala někoho, ale v té době už jsem chodila s přítelem delší dobu.Ten dotyčný mi byl hrozně sympatický,zdál se mi strašně hodný člověk a to si o něm myslím dodnes.Jak čas běžel, s přítelem byla svatba naspadnutí.Vzali jsme se,narodila se nám krásná,zdravá holčička a byli jsme šťastný.No ale s tím dotyčným,jak šel čas,jsme se občas potkávali,popovídali,začali jsme si psát sms a najednou jsem zjistila, že mi dělá hrozně dobře rozebírat s ním různé věci,měli jsme na všechno podobný názor atd.Jednoho dne jsem se domluvila s kamarádkou,že někam zajdem.Už jsme se dlouho neviděli,tak jsme vyrazily.Večer byl krásnej a nakonec,že se podíváme ještě na diskotéku.Seděly jsme u baru a najednou se to stalo.Kamarádka chtěla jít tancovat, ale mě se moc nechtělo.Rozklepali se mi kolena,to jsem ještě nevěděla proč a najednou mě zezadu někdo štípnul do žeber,samozřejmě tam stál ON...Tak jsme povídali a povídali,kamarádka už odešla a my že půjdem taky.Něco se mezi námi tenkrát stalo,ale nedošlo to až tak daleko,jak si asi myslíte.Strašně mě to k němu přitahovalo,ale on se potom taky stáhnul,že by to stejně nemělo cenu atd.Myslela jsem,že to přejde,ale myslím na to dodnes.Začali jsme se spíš vyhíbat,sotva se pozdravíme a to jak jsme si rozumněli,je pryč. Dodnes si to nedokážu vysvětlit a strašně se za to stydím, protože vím,že mám manžela, s kterým si opravdu rozumím,mám zdravou dcerku,obě rodiny spolu vychází výborně a vím, že to se nedá jen tak zničit!Ani vlastně nevím,proč se to stalo zrovna mě,ale asi proto,že jsem dřív odsuzovala takové případy,nevěru apd.?

Reagovat

svitluny 7.9.2006 15:21:24

novy

Klárko,
Ano, jak se říká – zaříkaného chleba největší krajíc a to, co obvykle odsuzujeme se nám pak vrací jako bumerang, jako Tobě, ale o to teď nejde. Jde o to, že jsi možná potkala svou spřízněnou duši, ale vaše cesty se rozešly, protože jsi si vzala někoho jiného, ale osud tomu chtěl, že jste se nerozešli na věky a dále pokračovalo Vaše přátelství, ale nyní se dostalo do stadia, že to už není přátelství, ale z lásky máte strach, protože jsi zadaná. Dostala jsi se na most a nevíš kudy kam. Rozum tvrdí manžel, ale srdce Tě táhne jinam. Řekla bych, že přítel je na tom stejně a proto se Ti vyhýbá, že za tím vyhrává rozum, ale čas ukáže, zda to byla jen zkouška a nebo opravdu k sobě patříte. Pokud je Tvou spřízněnou duší a tím pádem Ty jeho, tak se buď oba utrápíte a nebo to vyzkoušíte, jaké to je se pomilovat a pak poznáš, zda bylo fluidum trvalého rázu a nebo jen pomatení mysli a Ty budeš vděčná za manžela. Vy jste totiž něco rozjeli, ale pouze rozjeli a teď tomu chybí konec a proto Tě to nenechává spát. A stydět se nemáš za co. Lásce neporučíš a nikdo nejsme dokonali, abychom se za všech okolnosti dokázali ovládat. Někdy je cit a srdce silnější, než rozum.

Klára 7.9.2006 16:19:45

novy

Jarmilko,jsem ráda, že jsi stejného názoru jako já.Víš,možná,že to bylo jen z mé strany nějaké poblouznění,které trvá jen díky tomu,že jsme to nedokončili.Je pravda,že jsem si myslela už víckrát,že je to za mnou,ale jen do té doby,než ho zase vidím.Vždyť já ani nevím,jestli ON cítí něco podobného.Nejhorší je,že najednu stranu bych to ráda věděla a na druhou mám strach z toho, co bych se dozvěděla.Ale nicméně jsem ráda,že si s někým o tom můžu popovídat,třeba se z toho vypíšu.Děkuji Ti za odpověď a určitě se zase ozvu,numerologii a vše s ní spojené mě taky zajímá.Jo jo cesty osudu jsou nevyspitatelné. smajlik smajlik

svitluny 7.9.2006 16:31:43

novy

Víš, ono jde o to, že dokud to nezjistíš, tak budeš trápit sebe a tím pádem i manžela, protože srdcem jsi jinde a ne doma. Ono se nadarmo neříká, že duševní nevěra je daleko horší, než ta fyzická a řekla bych, že Ty jsi ve stavu, že by jsi to opravdu potřebovala vědět. Bojíš se, že Tě přítel zklame, ale na druhou stranu se zase trápíš a ubližuješ ne jen sobě, ale i okolí. Asi by to chtělo si o tom s přítelem promluvit, pokud by to bylo jen z Tvé strany, což pochybuji, tak se vypláčeš a máš manžela, ale pokud to bude oboustranné, tak pak cesty osudu jsou nevyzpytatelné.....

svitluny 7.9.2006 16:33:25

novy

Tím ubližováním nemyslím, že by jsi to dělala vědomě, ale už tím, co vyzařuješ, že jsi smutná a nespokojená to Tvé okolí vycítí.

hanula 3.9.2006 15:35:25

novy

dobry den chodila sem s jednim klukem tri mesice.ale pak do naseho vztahu se zacala plest jeho byvala.tak jsme se rozesli,ale ja mam doted k nemu nejake city a mam ho porad moc rada.rekl mi ze me bere jako hodne lepsi kamosku ale kdyz jsme spolu tak uplne jinak se ke me chova.a jeho byvala mi porad vyhrozuje prosim poradte mi.dekuji.

Reagovat

svitluny 3.9.2006 18:28:12

novy

Náplast na bolavou lásku, je nová láska. Ty ho máš pořád ráda, ale jak je vidět, on neví. Neví, zda Ty, nebo bejvalka. Sice upřednostňuje bejvalku, ale k Tobě si nechává zadní vrátka, jako k nej.kamarádce. Záleží na tom, proč se s bejvalkou dřív rozešli - zda z její strany, či z jeho, také záleží, kolik je vám let a jak jste zralí na vážný či kamarádský vztah. Jak je zralý ten hoch. smajlik

Milan S 30.8.2006 21:46:43

novy

Hezký večer.
Rozhodl jsem se Vám také svěřit a zároveň bych Vás poprosil o Váš názor.

Před třemi týdny jsem se přes internet seznámil s jednou 33. letou ženou.

Bavili jsme si spolu, chatovali, prostě jako kamarádi. Sem tam spolu blbli po intimní stránce. To se čím dál ví stupňovalo. Žádala schůzku, já však z pracovních důvodu nemohl, ani poprvé, ani podruhé.

Psala mi, že mě má ráda, nechávala mi záhrávat písničky na přání(i já ji-jednou).

Přiznávám je mi sympatická. Dohodli jsme se, že se spolu vyspíme, že převážně o to mezi námi půjde.

Ale před pár dny se dozvěděla, že někoho miluji. A od té doby se hádáme, řekla, že jsem na ní zlý, že jsem se sekl v tom, že jsem si myslel, že si dělá jen legrace v tom, že mě miluje.
Ano skitečně nevěřim, že mě miluje, nevěřim na lásku přes net.

Nevím co si mám myslet, omluvil jsem se, že můžeme být "jen" přátelé. Odpověděla mi, že se mnou chce strávit alespoň jeden den, nebo spíš noc, a že mi přeje vše nej. Ale že jsem to já kdo jí dává zbytečné naděje. No, nevím tedy jaké.

Nyni mi neodepisuje na vzkazy, ani na sms. Vím, že mě zkoušela založila si nový nick a vytvála se mě na sebe(pod jinou osobou), ale podle písmenek jsem jí poznal.

Nevím co si mám myslet?! Přece je dopělá, tak že legrace to být nemůže, ne?

Reagovat

svitluny 31.8.2006 17:07:19

novy

Milane,
máš pravdu, legrace to jistě nebude, ta daná žena se nejspíše skutečně do Tebe přes net zamilovala a teď se cítí vlastně tak, jako by jsi ji opravdu podvedl. Internet velice zbližuje a možná, jste si bližší více, než si ve skutečnosti myslíš a ona tento vztah začala prožívat naplno, i když jen přes klávesnici a těšila se na setkání s Tebou. Možná, kdyby se uskutečnilo, tak by jste oba zjistili, že si nevoníte, že to není tak úžasné, jako přes monitor a klávesnici, ale to jste nevyzkoušeli a asi chybí. A nebo také by jste si vletěli do náruči a více by jste jeden bez druhého nechtěli být.

Je nová doba a ta prostě otvírá i nové možnosti lásky a jednou z nich je i láska internetová. smajlik

Lucie Fořtová 29.8.2006 20:20:21

novy

smajlik Paní Jarmilko DĚKUJI VÁM MOC.

Věci se daly do pohybu, alespoň mě se to tak jeví.

Včera jsme spolu byli, zase, jako již každý den.

A dnes opět, vezl mi nějaké věci, které po něm poslal můj otec. Řekl mi, že jestli chci můžu si tažku s věcmi nechat u něho v práci a pak si pro ni přijít, že je rád, že mě vidí, že si nemá s kým povídat. No, zklamala jsem ho, byla jsem tam jen na skok.

Ukázalo se, že je i čestný včera mi dal špatnou fakturu, nebo co a oškubal mě, jak se říká, o pár korun. Dnes mi je vrátil.

Je to vážně hodný chlap, a já ho miluji i kdyby mě bral "jen" jako kamarádku budu ráda.

Neustále mi tvrdí, že zkoušky udělám(rozčiluju se u toho), že on je taky zvládl, no pokud ne, zvu ho na zmrzlinu z zvlastní vůle.

Je mi s ním moc krásně. Ale však nehraje mi jedna věc, jsme nevim na urovni známých co se týče tykání(on mě) vykání(já jemu). Dřív jsme si vykali, ale já byla proto aby mi tykal. Přece jen několik let nás dělí, njn věkový rozdíl, ale ne velký.

Myslím na něho, sleduji ho očima..Když se vidíme...Prostě jsem se zaljubila jak by řekl můj strejda.

smajlik

Láska je krásná věc.! Děkuji Vám. smajlik

Reagovat

svitluny 29.8.2006 21:59:53

novy

Tak to je hezké, že se nová láska začíná klubat na svět. Jen tak dál. smajlik

Lucie Fořtová 30.8.2006 19:24:58

novy

Děkuji.

Dnes však, moje sestřenice mi napsala sms" dávej si na něho bacha a pomalu s ním." Hm, trochu mě to zarazilo. Zítra mám zkoušky a on mě pozval na zákusek. Z ničeho nic.

Vyšlo však také najevo, že někoho má. smajlik Tak že je po lásce. Druhá do počtu být rozhodně nechci, a on? Snad mě bere ajko kamarádku.

svitluny 30.8.2006 19:35:55

novy

A víš, to jistě, že někoho má, nebo je zde jen závist sestřenice?

Lucie Fořtová 30.8.2006 19:41:46

novy

Má skutečně,sám mi to řekl.

svitluny 30.8.2006 19:50:59

novy

Tak máš zatím fajn kamaráda a budoucnost ukáže, co bude dál. smajlik

karunka23 27.8.2006 16:05:05
karunka23 (zavináč) seznam (tečka) cz

novy

Zdravím,paní Jarmilko, tak to je fajn, že ta partnerská analýza se dá udělat i po meilu, kolik by to stálo? A co je k tomu potřeba? Děkuji

Reagovat

svitluny 27.8.2006 22:22:12

novy

Potřebuji k tomu data narození obou dvou a podrobnosti pak domluvíme po meilu. smajlik

Lucie Fořtová 26.8.2006 15:13:34

novy

Rozhodla jsem se netlačit na pilu a vše nechám osudu.

Dnes jsem se s tím mužem viděla. Byla jsem se sestřenkou na fotbale, o kterém mi den předtím povídal, že prý tam musí pracovně. Já a ona jsme si povídaly.

Najednou jsem ho uviděla, díval se na mě a šel směrem k nám, já si dál povídala a pak jsem mu zamávala. On se na mě dál díval. A mě proběhlo hlavou, ale i ústy"jde k nám".

Přišel a já jsem se ho zeptala"To už je konec?". Chvilku, sice pár minut, ale stejně jsme si povídali. Díval se mi pořád do očí, ale já na každý kousek jeho těla.
Nakonec odešel. "Ahoj.". Měla jsem chuť mu říct"Tak v pondělí", ale neudělala jsem to, jen jsem ho pozdravila.

smajlik

Cítím, že ho mám ráda, ale také cítím a vím, že za týden bude konec. Uvidíme se velmi málo a mě zbydou vzpomínky a děsí mě to, že zapomene, že jsme se někdy spolu bavili, toho se bojím... smajlik

Ale moc Vám děkuji za rady.

Reagovat

svitluny 27.8.2006 22:24:13

novy

Láska nezná hranic a pokud Amor vystřelil, tak Vás čas nerozdělí, jen mu to chce možná říci, třeba jen to, že měníš místo, že se Ti bude asi po něm stýskat a počkat na jaho reakci. smajlik

Milan V 24.8.2006 18:44:01

novy

Hezký večer. Náhodou jsem narazil na Vaše stránky a prosil bych Vás o radu.

Jsem již člověk v letech(53 let), ale před pár týdny jsem se začal chovat jako nějaký výrostek.

Jsem již dva roky rozvedený, svoji ženu však přes náš rozchod stále miluji.

Před necelým rokem jsem však potkal ženu, s kterou jsme se později dali dohromady.

Vždy se mi líbily ženy, dost a vždy mladší. Moje nynější partnerka nabyde za pár měsícu 40 let.

Asi před 2 měsíci jsem se však zamiloval, asi si řeknete, že na to již nemám věk a v klidu si mám dožít život.

Ale jak jednou o mě má známá řekla na svůj věk se nechovám, ani nevypadám. Což jsem bral jako kompliment.

Jenom že s ženu, kterou jsem potkal před dvěma měsíci, mám rád, nalhával jsem si, že ne.
Miluju ji, ale problém je ten, že je vdaná.

Bohužel jsem udělal asi hloupost. Svoji přítelkyni jsem podvedl. Před pár dny. V té chvíli jsem nepřemýšlel nad nějakými výčitkami, ani jsem je neměl. Proč taky?! moje žena mi několik let předhazovala, že ji podvádim, že jsem s každou ženskou, která mi vleze do práce. nikdy to tak nebylo, nikdy jsem ji nepodvedl, jen jsem je pozval třeba na oběd, ano později kdy náš vztah již skřípal, podváděl jsem ji, to přiznávám, ale předtím ne.

Jenom že nyní před těmi pár dny mě a tu ženu viděl jeden můj kolega, trochu hajzlík a práskač, řekl to mé přítelkyni, která mi dnes napsala sms, že si prý mám rozmyslet co vlastně chci. Jestli si dál užívat a nebo milovat jen jednoho člověka. Lehce se jí to řekne. Sex miluji, strašně moc! Podvedl jsem ji vlastně jen kvůli tomu, ale nevím jak se zbavit lásky k té druhé ženě. smajlik

Reagovat

svitluny 25.8.2006 09:54:21

novy

Milane,
láska kvete v každém věku, jak jsi psal, dokázal jsi být dlouhodobě manželce věrný, teď jako by jsi byl opět v době hledání, kdy přelítáváš z květu na květ a ochutnáváš různých sladkých nektarů, ale sám by sis měl uvědomit, zda se Ti tohle líbí a nebo toužíš se usadit. Zda Ti opravdu na Tvé přítelkyni záleží a nebo si chceš jen užívat.

Víš, ono se říká, že vlastně tím, že střídáš partnerky se hledáš a ve svých protějších hledáš to, co Ti chybí, že vlastně v životě tápeš, ale až budeš znát přesně svou cestu, poznáš sám sebe, tak Ti bude již stačit partnerka jedna. Něko to pozná dřív, někdo později a někdo se nenajde až do konce svého života...záleží v jakém stádiu hledání se nacházíš Ty. Věk v tomto opravdu nehraje žádnou roli. smajlik

Lucie Fořtová 24.8.2006 17:57:03

novy

Já nějak nevím co mám dělat?! smajlik Vím, ze Vás s tím asi otravuji, ale opravdu se pokusím sem psát naposledy.
Dnes jsem se s ním opět viděla! Bez sestřenky, tý jsem naznačila, že s ním chci být sama. Jenom že u něho v práci vedle něho(na mém místě) seděla nějaká holka(tak okolo 20 let). Nepovídali si.

Já jsem si teda musela sednout trochu mimo. No, nepovídali jsme si, jen se mě zeptal na moji mamku(znají se trochu díky práci). A to bylo všechno, vzdala jsem to. On tam seděl a nic neříkal nikomu! Po asi 15 minutách jsem odešla, on mi řekl" ahoj".

Byla jsem na zmrzce. Pak jsem si sedla na lavičku a on šel několik metrů přede mnou, podíval se na mě a zamával mi, no já taky, aby to nevypadalo nijak divně, že ho nezdravim. Dál jsem seděla na lavičce, a on několik metrů přede mnou uklízel. Sem tam se na mě podíval.
Pak něco naznačoval rukama,ale na tu dálku jsem nepoznala co chce a otočila jsem hlavu z jeho pohledu. Ale potají jsem se na něho dívala a usmívala se. Pak se naše pohledy opět střetly, já jsem se na něho usmívala.

Dál šel pracovat. A já odjela autobusem... smajlik Nevyznám se v tom! Od září měním zaměstnání, uvidíme se velmi málo, maximálně jednou týdně, možná ani to ne!. smajlik

Reagovat

svitluny 25.8.2006 09:49:27

novy

Lucko,
a co kdyby sis s ním promluvila, vím, že je to z ní možná hloupě, aby žena o svých citech mluvila první,ale třeba to zde jinak nejde. Naznačit mu, že Ti na něm záleží, zkusit teba navrhnout, že by jsi ráda do kina, divadla či na jinou akci a zda by Ti nechtěl dělat doprovod. Prostě vyslat signál a pak dle toho jednát.

Držím palečky, ať Ti láska vyjde. smajlik

Lucie Fořtová 25.8.2006 19:41:03

novy

Děkuji.

Tak dnes mi z úst vyjelo, že mu to sluší. skutečně to byla pravda. Poděkoval mi, a povídali jsme si. Asi to bude chctít dost času, já se dost stydím...Děkuji Vám moc.

svitluny 25.8.2006 21:20:36

novy

Někdy to, že to není hned, pak stojí za to. Ono se říká, co je zadarmo obvykle nestojí za nic, za co se musí bojovat, či o co se usiluje delší čas může nést pak krásné ovoce a Tobě přeji to nejsladší ovoce z lásky. smajlik

Lucie Fořtová 23.8.2006 19:25:49

novy

Hezký večer, omlouvám se, že Vám opět píši.

Tak dnes jsem měla sraz s tím známým. Jako vždy se na mě culil. I já na něho. Začal si opět povídat. Pamatoval si od včerejška, že jsem měla školení a prý jak dopadlo. Jenom že asi po 5 minutách se tam objevila moje sestřenice a on s námi nebo se mnou nekomunikoval. Jen se občas na nás, nebo mě podíval. Nakonec jsme se rozloučili a ještě mi mával.

Já si připadám jak blbec! Moje mamka, která ho zná řekla, že se stydí, přece dospělý človek se stydět nemůže, ne?

Zítra s ním zase budu v jeho práci, jenom že zase tam bude sestřenka. smajlik

Reagovat

svitluny 23.8.2006 22:53:19

novy

No každý není otevřený ve svých citech a může být dospělý jak chce. Může se bát odmítnutí, může sondovat, jak se to bude vyvíjet dál. Každopádně je na Tebe příjemný a to je kladný krok do budoucna. smajlik

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60