Forum svitluny

Hledat:
Svitluny.cz    Všechna fóra    Fórum výklad snů    Fórum povídání o lásce

Fórum povídání o lásce

Líbil by se Klub zlomených duší? Diskusní fórum o šrámech na dušičce? Každý může poradit, každý se může svěřit, každý může pohladit. Zkušeností máme všichni spoustu. Tak zněla anketní otázka.

Po kladném ohlase na tuto otázku otvírám veřejné povídání a jelikož by bylo smutné, kdybychom si tu povídali jen o šrámech na dušičce, tak jsem jej nazvala povídání o lásce, protože láska má mnoho podob, je všeobjímající a nemusí jít jen o lásku mileneckou, ale i o mateřskou. O lásku k vlastnímu tělu, lásku k životu i lásku kosmickou. Láska má tisíce podob, láska je krásná a nádherná, tak si pojďme o ní povídat a ne jen o ni. Můžeme si zde povídat o všem co nás trápí i dělá radost.

Vložit příspěvek

Jirka 5.11.2006 11:39:19
jpilar (zavináč) wizards (tečka) cz

novy

PS: Vite cele mi to pripada trochu moc na truc a dost krecovite, najednou s clovekem, ktery je uplne jiny ve vsem nez ja, ktereho skutecne hluboce milovala 9 let. Moje kamaradka, ktera me velmi dobre zna, shodou okolnosti psycholozka, (ta se kterou jsem mel onen pul rocni ulet pred lety) tvrdi, ze to neni skutecna laska. Ze je to neco co se vygenerovalo z bolesti nad nasimi nevyresenymi problemy. Navic me mate ten vyber kvalitativne podivneho partnera.

svitluny 5.11.2006 12:06:33

novy

Co si myslím o přizpůsobování - nikdo se nedokáže přizpůsobit, změnit - to, co jsem psala v rozboru, to jsou její přirozené vlastnosti, stejně,jako Tvé - to je Vám dáno oběma a proto život s Tebou byl pro ni snadnější, než s ním. U Tebe se měnit nemusela, měli jste podobné vlastnosti a proto jste se dokázali vzájemně doplňovat - u přítele - sice neznám jeho datum narození, nevím v čem harmonizují, kde je rozpor, ale pokud jsou rozpory velké, tak se to časem projeví a projeví se to tím, že spolu nevydrží a půjdou od sebe, ale jak píšu - neznám jeho datum narození - nevím, jaký ve skutečnosti je - obrázek si můžu udělat jen z toho, co o něm píšeš sám. A zda dostane Týna rozum a vrátí se k Tobě - to také ukáže čas - nebude to ze dne na den, ale to už jsem psala dříve - chce to čas, čas, co obrousí hrany, čas, kdy budete hledat cestu jeden k druhému, čas, kdy Vás spolu může Lára spojit, ale nebude to zítra, ani za týden - může to trvat i pár měsíců. Takže zatím si budu svůj život, svůj domov a nestagnuj na život - uvidíš, co Ti nabídne. smajlik

Dan 4.11.2006 23:11:37

novy

Dobrý večer. Mám takový problém. Jsem platonicky zamilovaný do jedné ženy, která je o 17 let starší než jsem já a ještě horší je to, že je to lesba. Jsme velcí kamarádi a trávíme spolu hodně času. Oba jsme narozeni ve znamení ryb, takže si rozumíme a máme i plno společných zájmů. Když jsem se s ní bavil o tom, jestli má styk s muži, tak odpověděla, že jsou taková rezerva a je to s nimi jen o sexu. Myslíte, že kdybych zkusil něco na svou kamarádku, že mám u ní šanci? Krásně se na mě směje a dívá, někdy mi připadá, že se jí líbím. děkuji za radu

Reagovat

svitluny 5.11.2006 09:33:25

novy

No Tvůj dotaz je hodně divný - lesbu dle mne přeci sex s opačným pohlavím nemůže uspokojit, tak nechápu, jak to s muži může mít pouze o sexu a jak si to s ní vlastně představuješ Ty? Také o sexu - o lásce to nejspíš nemůže být, když je jinak orientována, než Ty, nemyslíš?

Dan 5.11.2006 09:51:36

novy

No právě, že to asi není možné. Jsme do ní opravdu zamilovaný, ale asi si můsím holt zvyknout, že to jo nemožné.

svitluny 5.11.2006 11:26:32

novy

Ale zase na druhou stranu - za zkoušku to stojí - zkus a uvidíš, co se bude dít smajlik Přátele jste už dneska a co bude zítra - to ukáže čas - i když dle mne orientace, je orientace, ale třeba to je jen útěk před někým, kdo ji v dřívějších dobách hodně ublížil...

Dan 5.11.2006 19:42:40

novy

Bojím se, že když jí to řeknu nebo dám najevo, tak si pak ze mě udělá blbečka. Když jsem tak přemýšlel nad tím, že bych měl mít styk s mužem, tak mi bylo zle a řekl jsem, jak to asi mohla dělat, dělala to s muži když byla mladší, ted prý ví co chce a co se jí líbí. Vím, že mývala přítelkyni ukazovala mi i fotky, ale je i dvakrát rozvedená. Podle toho jak se chová a dívá se po ostatních ženách, si myslím že je lesba. Už jsem do ní zamilovaný asi 3 měsíce a pořád to v sobě dusím a přestává mě to bavit, akorát nemám to odhodlání smajlik

svitluny 6.11.2006 16:18:44

novy

Pokud je Tvá přítelkyně, jak tvrdíš, tak z Tebe blbečka dělat nebude, maximálně Tě odmítne a budete dál přátelé a nebo se vztah změní v milenecký, ale nevím, proč bys měl být v jejích očích blbečkem jen proto, že jsi se do ní zaláskoval? smajlik

Jirka 2.11.2006 12:36:15

novy

Dobry den, uz par dni nemluvim s Tynou o svych citech. Nepisu ji, nekontaktuju ji. Obcas zavola sama (kuli praktickym vecem.). Kdyz uz vyjmecne napisu neco kuli Lare, tak zacala na SMS odpovidat. Dnes jsem ji vezl nejake veci, byla na me hodne mila, vratila mi bundu se slovy "at nenastydnes, ty blazinku". Nevim jak si to mam vysvetlit, bud je mila, protoze se ji taky trochu styska a neni uz tak zamilovana a pomalu ji zacinaji slezat ruzove bryle. Nebo je mila jen proto, ze uz ji nekntaktuju a nechavam ji na pokoji a nechci po ni, aby me mela rada. Bojim se, ze chce, abychom byli uz jen rodice Lary a pratele. Par dnu sem ted byl dost v pohode, ale stacilo mi ji dnes ne tech par vterin videt, jak je mila a usmevava a hned mi zacalo byt hodne smutno, nechapu to porad mi strasne chybi.

Reagovat

svitluny 2.11.2006 12:47:42

novy

Tak vydrž ve svém jednání a dál mlč o svých citech k ní, ona si musí uvědomit, zda ji Tvá slova lásky chybí, či nechybí - sám vidíš, že když mlčíš, ona zjemňuje. Pokračuj tak dál. Uvidíš, co se bude dít. smajlik

Jirka 31.10.2006 17:53:52

novy

Dnes, jsem cely den pracoval a snazil se nemyslet na Tynu a na Laru. Docela to slo, ale ted je vecer a mam jit domu. Doma me neceka ani moje milovana Lara a ani jeji maminka Tyna. Tohle moc boli a asi bude bolet az do smrti. Verim tomu, ze kdyby se Tyna nezamilovala znovu bolelo by ji to take a uz jsem mohli zase zit spolu a vysvetlit si chyby co jsme udelali. Ja dostal tvrdou lekci, ktera vede jen k trapeni. Vsechno zle je pry pro neco dobre. Ano je to dobre pro Tynu, uz nemusi myslet na nekoho s kym zila nejen to dobre, ale i to spatne. Vim, ze na mne taky nezapomene, ale pamatuje si moc dobre, jak jsme si ublizili, ale uz ji to je jedno. Rozhodla se pro novy zivot a uz ani slzu pro me, pry sem ji te tvrdosti naucil ja. Tohle rozhodnuti ja udelat nedovedu a vlastne ani nechci. Mam pocit jako bych se pripravoval na novy zivot s ni a s Larou. Chci srovnat stare resty a pripravit se jak nejlepe dovedu i kdyz vim, ze ten vysneny zivot s ni uz s nejvetsi pravdepodobnosti nikdy neprijde. Nechci zacit zadny novy vztah jen kuli tomu abych nebyl sam nebylo by to fer vuci tomu potencialnimu protejsku, protoze moje srdce se nejak zaseklo u Tyny a nemuzu ho ziskat zpet.

Reagovat

svitluny 31.10.2006 18:32:36

novy

Pokud si budeš neustále říkat - nebudu, nedostanu - nebudu s ní žít, tak se opravdu Tvé přání zhmotní a Ty o Týnu příjdeš definitivně. Síla myšlenky je silná, Tvé podvědomí je jak PC, které zpracovává Tvé přání a nehledí, zda je dobré, či špatné - pokud budeš vysílat do kosmu myšlenku, ale upřímnou myšlenku, že chceš dál žít s Týnou i Lárou, tak Tě kosmos vyslyší a přání splní, pokud si budeš říkat ne - tak pak opravdu to ne dostaneš zpět. Zkus myslet pozitivně, zkus si jen přát její návrat, ale bez toho negování - to je velmi důležité, ale přitom nepřestávej žít a hlavně dej se do kupy - Týna i Lára ocení mužského, který je sebevědomý a silný a ne člověka zlomeného smutkem a sebelítostí. Zkus se sebrat a začít žít a věř, že zázraky se dějí a přání se zhmotňují, jen se museji správně vyslovit a nenegovat nedůvěrou.

Jirka 31.10.2006 18:43:12

novy

Ano to se snažím dělat v duši si to upřimě přeji, smutek ze stráty mě, ale stále velmi bolí. Moje nejniternější přání je mít zase svoji rodinu. Věřím, že se můj smutek vstřebá. Zkusím nepoužívat už žádnou negaci. Stále věřím v to co máme společné a nejen Laru, ale i mnoho krásného. Je těžké věřit, když ostatní tvrdí, že vědí (že už se naše cesty rozešli na stálo). Já stále věřím na náš společný osud, ale ta myšlenka mi brání se vyrovnat se stávající samotou a nekontaktovat Týnu. Ale s Vaší podporou to zváládám čím dál lépe. Dnes jsem např. provedl reorganizaci firmy, jak mávnutím proutku.Víte poučil jsem se z našich chyb, které vedli k současnému stavu a už teď jsem v podstatě tím koho Týna kdysi milovala (jen mě bolí srdce z její momentální ztráty). Chci se naučit formulovat tu pozitivní myšlenku, kterou osud přijme.

svitluny 31.10.2006 21:30:12

novy

Je fajn, že jsi se vrhl opět do práce, to je dobrý lék, mysli si na své přání, ale neupínej, prostě to nechej volně plynout a jen si přej a uvidíš, co bude dál, ale přitom nezapomínej žít - to je to hlavní, co by jsi měl. Žít a bavit se, ne se trápit.

Jirka 30.10.2006 15:13:28

novy

Víte, aby se ke mě vrátila musela by zapomenout, jak sem jí chtěl zpět, co jsme si provedli a znovu se zamilovat. Zas tak vyjmečný aby se do mne znovu zamilovala nejsem. Musela by si uvědomit i svoje chyby. A tak se bojím, že to se nestane, protože ona už chce cokoli jen ne mě. Ona věci neřeší, ona jedná. To znamená: "teď jsem šťastná, můj kluk mi dává co potřebuju (sex, lasku, byt)". Je jedno, že je tu někdo kdo mě miluje vic než celý svět.

Reagovat

svitluny 30.10.2006 16:17:02

novy

Jirko,
neutápěj se v sebelítosti, přestaň se trápit a snaž se žít, jak se jen dá. Zkus na chvíli na Týnu zapomenout. Zahryzni se do práce, věnuj se Láře a uvidíš. Nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Dneska to vidíš černě, ale jak už jsem se zmiňovala posledně - dočkej času. Dneska není čas na řešení, oba jste zaslepení svými emocemi a rozum si vzal dovolenou. Musíte oba počkat, až se rozum vrátí, emoce, které Vás oba v současnosti ovládají, jak gramofonovou desku ustoupí, pak nastane čas na rozhovor, pak příjde ta vhodná chvíle, která rozhodne, zda opravdu k sobě patříte, či nikoliv. Ta doba přijde, ale musí uzrát. Nic se nedá uspěchat, ani návrat, ani smíření, ani odpuštění až to přijde, může být, všechno jinak, než je dneska. Proto se drž, žádné hroucení - Lára potřebuje fajn tátu a tím dokážeš být.

jpilar@wizards.cz 30.10.2006 20:33:15
Jirka

novy

Dekuju, za podporu. Snazim se, ale je to tezke. Pripomina mi ji i ta kamardka Lucka. Vsichni ji definuji, jako Tynu bez spatnych vlastnosti (podle me i bez emeoci, ty dovede skryvat). To je pro me docela desive, ale je pravda, ze je mi s ni dobre a ac se snazim se o Tyne nebavit. Stale mi vytava na mysl. Staci videt casopis, obchod nebo cokoliv. Laska je o emocich a ja se bojim, ze az to opadne, tak bude uz jen cas si odpustit a jit kazdy svou cestou. Je pravda, ze svuj zivot neovladame. Ja verim na osud a asi je pravda, ze ted jedine co muzu delat je to prijmout a delat cokoliv nez myslet na to co bylo. Ale zapomenout na osudovou lasku a matku sve dcery to nejde, ale zkousim to. Diky

svitluny 30.10.2006 20:44:54

novy

Já nemyslela úplně zapomenout, ale potlačit svou touhu po ní, aby jsi se tolik netrápil a zabavit se něčím, ať nemáš čas na ní tolik myslet. Jinak neboj, svatozář nemá. Nikdo není dokonalý a každý má své plusy i mínusy a to stejně Týna i Ty i já, takže se netrap na tím, že je ona dokonalá a Ty ne. A láska je víc, jak emoce, ta je a nebo není...a někdo zůstává v srdci toho druhého i po celý zbytek života, i když se cesty rozdělí a časem se zase mohou spojit i to se v životě občas stává. smajlik

Jirka 30.10.2006 15:02:00

novy

Mila Jarmilo,
od pátečního rozhovoru s jednou z kamarádek Týny se chci začít smiřovat s tím, že Týna, kterou tolik miluju se ke mne uz nikdy nevrátí. Lara u me byla celý víkend. Bylo to prima, ale kdykoli se na Laru podávám vzpomenu si na Týnu. Ona nebyla jen můj partner, ale byla součást mě. Já ji moc ublížil. Dve měsíce svým kamarádkám říkala jak se jí nevěnuju, že se s ní nemiluju a že když přijde později domá, že se bojí, že jí vynadám. Milovala mě strašně moc, vím to a vědí to všichni a proto sem jí taky hrozně zklamal a ona si našla někoho jiného. Teď už se jí nesmím ani omluvit. Omluva by byla k ničem, nepřijala by jí a nevěřila by mi. Víte nic z toho co jsem s ní chtěl zažít už s ní nezažiju. Ta bolest v srdci neustává, já věděl, že je ta pravá a hádali jsme se jen proto, že jsme o sebe oba stáli a nedovedli si to říct. Ja vůbec netušil jak moc mě milovala i když se trápila. Ona už na mě myslí jen jako na tátu Lary a na minulost, která skončila velikou bolestí. Říka, že je je jí to líto, že to takhle dopadlo, ale teď je mnohem šťastnější. Nežije v nadoblačných výšinách, ale na zemi, kam patří. Má někoho kdo se jí plně věnuje, ale nikdy neocení všechny stránky její duše. Víte my jsme do sebe zapadali jako skládačka a najednou jsme se začali trápit a pro mě to trápení nekončí. Protože se mi po ní pořád stýská, protože její láska a každý pohled a dotek byl jako by mě někdo pohladil po duši. Byla ta pravá to je vidět i na vašem rozboru a nikdo jí nenahradí, já to vám. A ona se nikdy nebude chtít vrátit i kdyby nebyla se svým stávajícím přítelem. Chce se mnou vycházet neutrálně, dávat mi Laru a vidět mě co nejméně, to znamená, že laru si budem předávat jen mezi dveřma. Dneska si měla Laru převzít v 9 ráno, ale měla vypnutý telefon a ozvala se až v 11, musel sem tedy Laru nechat u mojí mámy. Ona se ani neomluvila, cítím jak mě nenávidí a jak jsem jí lhostejný. Škoda, bylo by lepší nevědět, že mě tolik milovala, že byla ta pravá a že jsme jí tolik ublížil aniž jsem chtěl. Víte dal bych jí celý svět, ale už ho asi nikdy nebude chtít. Moc mě bolí, že jsem se nebyli schopni dohodnout. Já jí citím jako půl sebe, ale jak se zdá je to jen můj pocit a nedovedu se ho zbavit a tak jedu autem a z ničeho nic se rozbrečím jen si vzpomenu na cokoliv.

Reagovat

Andrea M 27.10.2006 16:08:45

novy

Dobrý den.
Po nějaké době jsem se rozhodla Vám sem napsat také své trápení i když se zcela netýká mě. Trápí mě to, docela. Možná je to tím, že v poslední době jsem přecitlivělá, díky očekávaném příchodu miminka na svět.

Pesto, že je mi 28 let a moji rodiče mají okolo padesátky(mamča 50 let a taťka 53 let) nevím si rady a mrzí mě co se mezi nimi stalo.

Sice mám již svůj život, jsem již pár let vdaná za super chlapa, kterého miluji a on mě taky.

Jdu tedy k věci...

Naši se nedávno rozvedli(před dvěma lety).Díky
ttovým nevěrám. Pamatuji si jako dítě, že moji rodiče měli spolu vždycky pěkný vztah. Milovali se, a možná stále milují.

Jenom že když mi bylo okolo 20 let začala jsem pozorovat, že mezi našima není něco v pořádku. Táta se vracel pozdě domů, raději byl v práci, nebo jak později vyšlo najevo s nějakou holčinou. Mamka bývala podrážděná. Přede mnou se snažili hrát, že je vše při starém. Že spolu vycházejí.
Vystudovala jsem.
Našla jsem si vlastní byt, odstěhovala jsem se. Rodiče jsem občas navštívila, vše bylo jinak. Hádky, chovali se k sobě jako cizinci. Matka se mi svěřila, že jí táta podvádí, ale že ji miluje, ona jeho prý také.
Nějaký čas se snažili spolu žít, ale nakonec mamka požádala o rozvod, který proběhl v klidu.
V poslední době nad tím nějak přemýšlím. Táta mi byl vždycky skvělým otcem, mám ho moc ráda. Oba rodiče.
Nikdy jsem nepochopila jak mohl mamku, kterou tolik miloval podvádět? Copak nemyslel hlavou, ale ...?! Všichni chlapi jsou stejní! Děvkaři? To snad ne!
Mamka se mi svěřila a stejně tak tátovi, že kdyby to šlo vrátila by se k němu. Ale to, že ji podvedl prý nikdy nepřekousne. Znovu se vdala. Je šťastná, její manžel je hodný, ale není to prý pravá láska jako jejímu prvnímu manželovi(k mému otci).
A můj táta? Dlouhodobý vztah? Od rozvodu měl jeden, jenom že svoji přítelkyni podvedl a rozešli se.
Tak že střídá holky jak na běžícím pásu. Je pravda řekl mi, že vážný vztah mu občas schází, že je fajn když na Tebe někdo doma čeká. A ne jen když se chceš s někým vyspat.
Ve svém věku by mohl mít už rozum, ne? A nemyslet ničím jiným než hlavou!
I přesto všechno jsem měla hezký děstsví a nyní mi oba rodiče( i když každý zvlášť) pomáhají.Zvlášť táta je z vnučky ětvi,
pro "princeznu" jak ji nazývá by udělala první poslední.
S manželem jsme moc spokojeni. Ale mrzí mě, že znám dva lidi, kteří se milují, kteří mohli spolu žít do konce života a přitom kvůli hlouposti jsou rozděleni. smajlik Přijde mi, že táta se bojí stárnutí, že si dokazuje, že má na to sbalit nějakou dívku. Přitom stárnutí se bát nemusí, je to muž, který na svůj věk nevypadá, dbá na sebe, sportuje, jeho věk mu těžko lidé hádají, sem tam vráska a prošedivělé vlasy. Neříkám to, protože je to můj táta, že znamená pro mě moc-kamaráda, tátu. Ale prostě to tak je. Jen si myslím, že mohli s mamkou žít líp, do jejich vztahu se jim nepletu, ani jsem to nikdy nedělala. Ale prostě mě to mrzí. smajlik Přeji Vám hezký den.

Reagovat

svitluny 28.10.2006 10:35:18

novy

Andrejko,
víš, ono, že si dva řeknou ano, ještě neznamená, že je to na celý život, buď ráda, že jsi mohla prožít krásné dětství, že se Tví rodiče dokázali domluvit, nezatěžovat Tvou dušičku svým trápením a nakonec se rozumě rozejít. Maminka sama nezůstala, což je fajn. Má nového manžela, má svou oporu a to, že říká, že dneska by se už nerozvedla, ale ta nevěra by ji na radosti nepřidala, člověk až časem zjistí, že zrovna nevěra není důvod k rozvodu, ale někdy už je pozdě a už ten krok udělala, ale byla odměněna novým mužem, což je hezké. Táta – no, možná, že opravdu měl strach, že mu ujíždí autobus, že o něco přichází, že hledal porozumění jinde – víš, ono se říká, že obvykle u svých protějšků hledáme to, co nám samotným schází a také, že protějšky nám nastavují zrcadlo a táta hledal. Neodsuzuj jej za to, nikdo nemá právo soudit toho druhého. Společná cesta Tvých rodičů skončila Tvou výchovou a dál musel každý sám, aby si ještě něco zažili, něco pochopili, něco ze své karmy odčinili. Buď ráda, že táta miluje svou vnučku, miluje svou dceru i když dneska už není s mámou. Odpusť mu a sama na svém vztahu s manželem pracuj, protože žádný vztah není jistota, každý vztah je statický a tak přeji, aby to Tvé manželství vzkvétalo a Vy se o něj oba starali, jako o nejvzácnější květinku, pokud se budete starat oba, tak květinka krásně poroste, pokvete a bude plodit.
smajlik

AndreaH 28.10.2006 13:07:00

novy

Děkuji Vám za odpověď smajlik Mě nejde o to je dát dohromady, jen mi přijde, že se ničí, že si na jedné straně užívají, žijí, ale na druhé straně na nich vidím(určitě na tátovi), že toho druhého milují.
To mě mrzí. Moje rodina-manžel a dcerka jsou pro mě to nejcennější na světě.
Souhlasím s Vámi, že svatba neznamená to, že spolu zůstanou do konce života. Nevím, možná jsem v poslední době přecitlivělá, ale mrzí mě, že nejsou spolu.
Mamka žije celkem spokojený život, její manžel je fajn chlap, i jeho děti, s kterými má mamka dobrý vztah. Užívají si, zdá se, že se milují. Na druhé straně je táta, přijde mi, že ho odchod mamky celkem dost vzal. Jeho vztah k ženám se nezměnil smajlik to možná bohužel, ne. Přitom ty ženy, nebo spíše holky jsou o několik málo let starší než já. Ale ať si dělá co chce. Pamatuji si však, že jsem ho musela učit, třeba vařit, žehlit, nebo dokonce vázat kravatu, "maličkosti", které zvládla za něho mamka. Nyní zvládá vše sám v pohodě, a leckterý chlap by mu záviděl. Ale prostě mě mrzí, že na něm vidím, že si užívá, sex když už to tak musím říct, pro něho znaměná strašně moc. Ale na opačné straně vidím jak je rád ve společnosti, jak by měl někoho doma. Vím, že se moji rodiče k sobě nikdy již nevrátí. Přesto mrzí mě to...
Děkuji vám moc, že jste mě vyslechla a já jsem se Vám mohla svěřit. smajlik

svitluny 29.10.2006 18:39:06

novy

Maminka má nového manžela, člověka, kterému může věřit a který ji dává to, co otec nedokázal - možná, ten pocit věrnosti. Táta se měl naučit samostatnosti, což vedle mámy nemohl, protože Tvá máma mu nahrazovala jeho maminku a to možná byla chyba. Dneska se musí postarat sám o sebe a být soběstačný a s tím, že si užívá sexu - tím si konpenzuje možná něco, co mu dříve chybělo, či si myslí, že byl o to ošizen a pokud se trápí tím, že jsou to jen známosti chvilkové, možná, je to jeho trest, že si nevážil věrnosti a oddanosti Tvé mámy. Nic na světě se neděje náhodou a za vše se platí....

Kaunka 26.10.2006 20:13:15
berunka1 (zavináč) tiscali (tečka) cz

novy

Dobrý večer, chtěla jsem se jenom zeptat, jak poznám, že někomu na mě opravdu záleží a jak, že mě někdo chce pouze využít nebo je se mnou z lítosti? S tím bývalým přítelem, Tomem, jsme zase spolu, nechodíme spolu oficiálně,ale vypadá to tak, jsme prostě spolu, spíme spolu,na nákup chodíme spolu,...Já jen nevím, jak mě bere.Nevidím do něj. Pracuje teď v Praze, tak je to ještě mnohem těžší, ale volá mi, když má příležitost - předtím neměl mobil, teď ho má, ale nemá kredit.Že už by byl rád doma, že ještě týden a budem spolu, když přijede, tak jsme spolu, ale je i s kamarády.Já ho chápu, že když tady přijede, tak za těch pár dní toho chce stihnout hodně. Někdy si myslím, že mě má jen do postele, ale chodíme spolu na nákup, štípne mě do zadku, jak je u nás, tak mě políbí klidně i před našima, děláme si společné večeře, jezdíme na kole na zahradu, kde jíme společně ovoce, dělí se se mnou o všechno...Když něco neklape, tak se ptá hned, co se děje...Teď mi koupil vypalovačku, nechápala jsem, myslela jsem si, že ji koupil schválně, jako aby mohl u mě na počítači vypalovat, ale řekl, že ji koupil mě, že mi to slíbil - vím, že o něčem takovém mluvil,ale nevěřila sem mu že by ji koupil, není to nejlevnější.Když jsem nedávno jen tak z legrace volala na kamaráda, hned přiběhl a ptal se, co to tady hulákám.Spíš se ale díval, na koho. Nebo jednou vyletěl jako čert z krabičky, když jsem mu řekla, že mi jedni zedníci, co u nás pracovali, navrhovali, že by klidně spali se mnou v posteli, bo jsem tehdy byla sama doma, a že by mě i přykryli.Myslela jsem, že do nich vystartuje a dá jim co proto.Vím, že se nejspíše nechce vázat, přijel teď domů o den dříve, takže mě překvapil, ale odjel také dříve - a nějak mi o tom neřekl, protože to bylo hodně narychlo,přijeli pro něj kolegové prý přímo na fotbalové hřiště kde hrál zápas a jel s nima, zavolal mi pak až s Prahy, až když sehnal kámoše, od kterého si moh zavolat.Takže ne v ten den.Nějak nevím, jak to brát, jak je to vše takové nevázané a volné, nevím, jak ho otestovat, jak zjistit, jestli mu na mě záleží. Předtím, když volal z Prahy, tak svému nejlepšímu kámošovi nevolal vůbec, volal jen mě.Vím, že ten jeho kamarád ho hodně ovlivňuje.Jak zjistit, jak mě bere? Vím, že po 10letém vztahu je těžké chtít po někom, aby se vázal, když znovu nabyl volnosti, vidím to, ale mám ho ráda. Mám ho ráda i přesto, že mu to někdy nedokážu vyjádřit, protože se bojím, nevím, jak to bere a nechci se znovu zklamat.Myslím, že ani jeden nevíme, co chceme.Nechci ho ztratit a vymazat ze svého života, záleží mi na něm, ale nevím, ale bojím se, že když mu to řeknu, že ho ztratím.Zpočátku jsme si sice řekli, že půjde jen o sex, ale nějak se vše změnilo, je mi s ním moc hezky, když jsme spolu,dal mi kolikrát i přednost před kámošema.Bydlí teď u kamaráda, tak je to celé takové nanic, myslím, že kdybych si našla byt, že by to bylo trochu jiné, nevím. Poraď te prosím-.

Reagovat

svitluny 26.10.2006 22:30:48

novy

Co poradit – podle mne je v prvé řadě vztah a potom z něj vyplyne i samotné milování. Být s někým jen kvůli sexu – nevím, zda by se mě osobně v takovém vztahu líbilo. Sex je sex, ale milování je o tom, že jsou dva lidé spolu, že je jim krásně, že souzní a z tohoto souznění přichází i samotné milování. Chtěla bys poradit, jak jej otestovat – nemám ráda testy, ale zase jsme obdařeni darem řeči, tak si s ním promluv – když se milujete, dostáváš od něj dárečky – žárlí na Tebe, tak co si vzájemně povykládat i o svých citech, být ve vztahu jen kvůli sexu mě přijde ubíjející, ne-li ponižující – vztah je víc, než sex – vztah by měl obsahovat lásku, souznění a porozumění, samozřejmě občas i bouřku, co pročistí vzduch, ale hlavně to, aby si jeden druhého vážili a dokázali oba jak dávat, tak i brát.

Jirka 24.10.2006 19:21:33

novy

Dobrý den,
V tom směru, který uvádíte mám pocit, že týna se snaží být dobrou matkou a moc dobře ví co obnáší péče o naší dcerku. Včera jsem jí navrhl výlet do přírody s Larou, hned jak bude vhodné počasí. Sama mi volala, že v pátek bude pěkně. Ale ona odděluje rodinu a nového přítele, Dopoledne pokud je její přítel v práci normálně komunikuje, ale jakmile se vrátí ihned přestane zvedat telefon apod. Snažím se jí platit na Laru tak akorát, ale přesto, že měla ráda krásné drahé oblečení pochází z chudých poměrů a dovede žít i z mála. BOjím se, že ař máme mnoho společného, že je to tak, jak tvrdí ona, že jsme si své již odžili. Ale zařídím nový byt (je hrozné vědět, že v něm budu bez své milované rodiny) a budu se jí snažit získat, stále ji miluju. Budu se snažit chodit bavit, ale víte jaké to je když někam jdu a vím, že budou hrát tu gudbu, kterou jsme si nejvíc užívali spolu nebo pít drink, který jsme oba milovali. Občas jdu ven se svojí kamarádkou, ale dost často se přistihnu, že jsem duchem mimo a myslím na svojí rodinu a Týnu. PS: Vaše fórum je super, místo kde člověk ví, že v tom není sám. Díky (O citech se s ní už bavit nebudu, ale o ona o nich stejně ví a bude vědět)

Reagovat

svitluny 24.10.2006 22:01:25

novy

Jirko, vše chce svůj čas a to Ty i Týna, čas uklidní Tvé krvácející srdce, jak sám píšeš - komunikujete spolu, když není přítel. Přítelovi nejspíše vadí, že voláš, že se bavíte a tak se nesměji zvedat telefony, ani reagovat na SMSky - to, že někdo pochází z chudých poměrů, ještě neznamená, že si rychle nepřivykl na blahobyt a vždy se lépe zvyká na plnou peněženku, než se vrací k prázdné - to poznáš časem a pozná to i Týna. Zatím je na obláčku lásky, ale stereotyp se vkrade všude a to i mezi ní a jejího přítele a pak se teprve ukáže, kdo je ten pravý muž pro ni. Zda Ty nebo přítel. Nech tomu čas, to je nejlepší lékař..

Jirka 25.10.2006 14:44:21

novy

Tyna je jak pocasi, dnes jsme meli jet na vylet, ale pry je ji krajne neprijemne mne videt, tak se vylet s Larou zrusil. Vadi ji ze vi o mych citech k ni. Pri ja sem ji naucil, byt tvrda, pri uz pro me brecet nebude, pri je citliva dal, ale uz ne pro me. Dovede ted byt hodne zla. Nema duvod, choval se k ni slusne. Ale zda se, ze to co nas spojuje pro ni uz nic neznamena. Ani to co jsem delal ani co bych delat chtel a mohl. Je proste uz jen zla. Vse co pro ni neco znamenalo je ted spatne, vse co mela rada nic neznamena. Pry ji vycitam penize. To rozhodne ne, vzdyt ji je klidne dam. Nechapu to. Jeden den se zajima jak mi je. Mam trochu zdravotni problemy a druhy den sem ten nejhorsi na svete. Asi to je uz pric. Prestavam verit, ze pokud je takhle necitelna ke me, mohla by jeste nekdy zacit verit v to co nas spojuje. Na moji bolest rika, ze se taky trapila at si to pry taky vyzeru. Dnes jsem vstaval s nadeji na krasny vylet s Larou a Tynou. Nasledne jsem zjistil, ze verim bludum. Proc kdyz si ted pripada stastna, chova se ke me takhle zle. Vzdyt vim, ze jedine co mi ji muze vratit je jeji laska a ne reci o mych citech a o tom co jsme zazili. Mam pocit, ze nejlepsi bude zapomenout na dceruku a delat ze neexistuje. Jenze to boji a nic mi to neprinese.

svitluny 25.10.2006 15:25:56

novy

Řekla bych, že Týna má pravdu, také ji asi bolelo, když byla s dcerkou sama doma a Ty nebyl jen v práci..... Víš, on je nejhorší pocit ten, že obvykle si nevážíme toho, co máme vedle sebe, bereme to jako samozřejmost, ale ono to samozřejmostí není. Brát vztah, jako jistotu se nedá a možná, že byly doby, kdy jsi ji tak bral a teď se Ti to jen vrací. Třeba také plakala, ale Ty jsi to neviděl, třeba se také trápila, ale Ty jsi k tomu byl slepý a dneska se karta převrátila, dneska pláčeš Ty a osud jen vrací, co si do něj dal. Ty dneska víš, že Týnu miluješ, ale Týna si to teď nechce připustit - ono nejhorší jizvy na vztahu zanechávají nevěry. Dají se odpustit, ale nezapomínají se - bohužel. Takže dle rozboru můžete tvořit super pár, ale aby mohla přijít harmonie ke které Vaše čísla inklinují musí přijít i porozumění a obrovská práce na vztahu a dneska už jen čas na odpuštění a pochopeni jeden druhého a možná take na to, aby i Týna dokázala odpustit a pak se i dokázala vrátit.

Jirka 25.10.2006 17:15:52

novy

Víte, já ji odpustil už dávno, nejsem ten co dovede nenávidět. Nevěra se dá i zapomenout. A vím o její bolesti, kterou prožívala, mě to tenkrát bolelo taky. Bojím se, že týna už je tak zatvrzelá, že mi nikdy neodpustí. Ale mám pořád pocit, že i jí to bolí ač to nepřizná. Myslím, že mi odpustit nechce. Já vím, jak málo by stačilo. Objetí a zkustit si otevřít srdce. Odpustit si a žít nový život. Myslím, že by jsme tím bli jen silnější. Ale zatím se ze mne stává čím dál tím víc slabší člověk, který se bojí každé zlé reakce Týny. Ano je čas si odpustit, jenže to chci jen já. A ne týna, ta tvrdí, že jako člověk už pro ni neexistuju.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60