Forum svitluny

Hledat:
Svitluny.cz    Všechna fóra    Fórum výklad snů    Fórum povídání o lásce

Fórum povídání o lásce

Líbil by se Klub zlomených duší? Diskusní fórum o šrámech na dušičce? Každý může poradit, každý se může svěřit, každý může pohladit. Zkušeností máme všichni spoustu. Tak zněla anketní otázka.

Po kladném ohlase na tuto otázku otvírám veřejné povídání a jelikož by bylo smutné, kdybychom si tu povídali jen o šrámech na dušičce, tak jsem jej nazvala povídání o lásce, protože láska má mnoho podob, je všeobjímající a nemusí jít jen o lásku mileneckou, ale i o mateřskou. O lásku k vlastnímu tělu, lásku k životu i lásku kosmickou. Láska má tisíce podob, láska je krásná a nádherná, tak si pojďme o ní povídat a ne jen o ni. Můžeme si zde povídat o všem co nás trápí i dělá radost.

Vložit příspěvek

Dan 9.11.2006 19:59:02

novy

Hezký večer. Dnes jsem byl zase s kamarádkou a koukal zamilovaně po ní jestli si toho všimne a jen tak pohledy jí dráždil. Všiml by si toho každý,ale ona na to nereaguje. Mám jí to teda říct, když na pohledy nereaguje smajlik

Reagovat

svitluny 9.11.2006 20:04:25

novy

Za zkoušku nic nedáš - já bych to zkusila. smajlik

Jirka 9.11.2006 15:46:18
jpilar (zavináč) wizards (tečka) cz

novy

Dobrý den, teď jsem byl s Tynou na kávě cca hodinu. Bavili jsme se o Laře a o tom jak se baví, tak jak jsme se dříve bavívali společně. Byla veselá, milá a chvala se přátelsky. Setkání to bylo příjemné i když pro mě bolestné. V některých chvílých se mi bylo do breku. Vypadala velmi spokojeně. Jasně oficiálně přišla pokecat o Laře a kůli tomu, abych Laru viděl i v týdnu. Myslíte, že za tím mohlo bylo i něco hlubšího než onen oficiální důvod? Vidím, že se mi vzdálila, ale miluju ji a stále stojím o ni i o Laru.

Reagovat

Jirka 9.11.2006 16:28:14

novy

Víte chtěl sem jí říci o bytě a o mé lásce, ale raději jsem mlčel a poslouchal co říká. Nejraději bych jí skočil kolem krku a řekl jí, že jí miluju a že se mi po ní stýská. Nevěřím, že jí ne i když je asi zamilovaná. Nevěřím, že na mě nemyslí. Ale bojím se, že na mě nemyslí jako na svoji další životní cestu i když pevně doufám, že ano nebo, že se to v ní znovu vzbudí.

Jirka 9.11.2006 19:58:02

novy

Jeste jeden potrech, citim, ze nase duse jsou si stale blizko (nevim jestli je to jen pocit). Ale nase konani nas oddaluje. Citim, ze je mezi nami zed (jini pratele, jine pomery). Ona zije stale v te skupine co zila, ale ja jsem jinde. Chci ji se vsim vsudy. Mam pocit, ze ji asi chybim, ale ona to neprizna. Mam pocit, ze ta bariera, ktera tam je a dela z nas spis pratele nez milence je umela a dala by se sborit, ale myslim, ze ona ji borit nechce. Zmenila se, nejak se z ni vytratila ta gracie, zbylo jen pul jeji osobnosti. Najednou je z ni uplne obycejna holka, bez snu. Nechci byt Tyny kamarad, chci byt zas jeji laska. Myslite, ze je to jeste vubec mozne. Ja v to stale doufam.

svitluny 9.11.2006 20:10:49

novy

Možné je všecho, ale chce to čas. Čím vice se pro ni staneš nepřístupným, tím více si bude uvědomovat pravou realitu a to, zda o Tebe stojí, zda ji chybíš, zda Tě chce mít ve svém životě. Nechej ji, aby si Tě musela tak trošku zasloužit, aby poznala Tvou cenu a to, že ji s Tebou bylo dobře, ale to pozná až za čas, až ji opravdu budeš chybět, až bude mít pocit, že Tě opravdu ztrácí, že už přestává být jedničkou ve Tvých očích, pak začne zvažovat, zda ji chce být a vrátit se k Tobě a nebo žít, tak jak žije nyní.

Jirka 10.11.2006 01:59:10

novy

Vite vsiml jsem si jak jakoby zestarla. Driv byla upravena, nalicena. Vypada proste k svetu. Ted vypada osuntele a trochu vyrizene. Nejspis z toho flamovani. Je zvlastni, ze to na sobe nevidi nebo ji to nevadi. Jak s tim muze byt tak smirena? Vypadala vzdycky jako dama. Nevim jestli tak chtela vypadat pro me a ted je to soucast jejiho prizpusobeni. Preju si aby zas vypadala jako moje princezna.

svitluny 10.11.2006 10:27:13

novy

Ono starosti a život, jaký začala vést tak nějak na kráse nepřidá. Princeznu jsi z ní dělal Ty - život ji může začít malovat v jiných barvách. Bohužel.

Jarka 9.11.2006 15:07:20

novy

Stejně nechápu,tolik let naše manželství fungovalo tak jako do loňska a najednou takový obrat.Měli jsme s dětmi všechno,peníze,věci které jsme chtěli,dovolenou na Malorce a najednou nás nechá jen tak?Přispívá mi na děti slušně,ale přece jen když najednou zůstane žena v tomhle věku sama s dětmi,co dál?on si užívá a na mě nemyslel?Je to od něj prostě hnus....

Reagovat

Marcela 9.11.2006 19:13:27

novy

Milá Jarko, přečetla jsem si Váš příběh. Píšete, jak jste zvyklá na materiální dostatek, jak o sebe pečujete, jak jste doposud měli s dětmi vše a nyní se musíte uskromnit. Nikde ale ani slovo o tom, že svého manžela i po těch letech stále milujete a právě proto ho chcete získat zpět. Víte, možná se mýlím, ale třeba právě proto si našel ženu v džínách, která je radši v přírodě než v solárku.

svitluny 9.11.2006 19:54:27

novy

Tak meil se mi opět vrátil zpět.

K Vašemu vztahu s manželem - možná, že jste jej oba brali jako samozřejmost, jako jistotu a přestali jste si jeden druhého vážit. Žádný vztah se jako jistota nesmí brát, musí se na něm pracovat, pečovat o něj, jako o kytičku v květináči - tu když přestanete zalívat - také uschne, stejně, jako když se ze vztahu vytratí láska a cit a zabředne do stereotypu a samozřejmosti. Milování, pohlazení a hezká slůvka o lásce ke vztahu patří, ať už je na začátků a nebo trvá 50 let. Pokud se tohle vytratí, tak se může stát, že se vytratí i vztah. Protože to, co doma chybí se hledá jinde.

Jarka 9.11.2006 11:26:36

novy

zkuste prosím znovu,schránku jsem vyčistila.

Reagovat

Jarka 9.11.2006 08:55:40

novy

Mám problém a vlastně i dotaz.Jsem vdaná 18 let.Máme dvě děti,17 a 8 let.Manžel podniká,má pneuservis.Celé dny za posledních pár let se vracel pozdě domů v době kdy už jsme spali,odcházel brzy ráno.Prakticky se mnou nemluvil,jen mi dával peníze na domácnost.Spal v obýváku,já v ložnici.Za poslední rok jsme spolu ani sexuálně nežili.Vím že celý život jsme měli rozdílné názory(já chtěla k moři,on do hor a na motorku,já mám ráda divadla,plesy a on chce mít klid a radši jezdil na kole v lese sám...)Před rokem se náhle odstěhoval.Sehnal si byt a zjistila jsem že v něm žije s nějakou ženou.Já jsem o sebe vždy pečovala(solárium,pedikůra,manikůra,kadeřník),ta žena vypadá úplně jinak,chodí celé dny v džínách,dlouhé tmavé vlasy,žádná kosmetika,žádný make-up.Zaměstnal jí ve své firmě,tráví spolu veškerý čas.Vím od dcerky,která je navštěvuje,že jsou pořád někde v lese,venku.Koupil jí psa.Dětem ho koupit nechtěl,že se by prý o něj nikdo doma nestaral.Pořád se s tím nemůžu vyrovnat.Ještě nejsme rozvedeni.Teprve se žádost bude podávat.Stále váhám a čekám že se jí nabaží a přijde k rozumu,vrátí se.Přece nemůže hodit za hlavu tolik let...Myslíte že mám s rozvodem počkat,že je šance že se vrátí zpět?Dost jeho odchod cítím po finanční stránce.Chodím do práce,jsem ekonomka,mám svůj plat,ale přece.I když mi na děti dává dost peněz.Děkuji za Váš názor.

Reagovat

svitluny 9.11.2006 09:25:23

novy

Jarmilko, můžu Ti vyhotovit parnerskou analýzu, jak to vypadá, pošli mi data narození i datum sňatku do meilu, přes meil dohodnem podrobnosti, ale řeknu Ti, z Tvého psaní to moc růžově nevidím - už to oddělené spaní o něčem mluví, to, že jste se spolu přes rok nemilovali a že ta žena vypadá jinak? Asi se mu tenhle typ líbí, těžko říct, jak to mezi Vámi dopadne, ale zde to vidím dost skepticky. Můžu vyhotovit ten rozbor a uvidíme.

svitluny 9.11.2006 10:40:26

novy

Psala jsem meil, ale vrací se mi zpět, že máš plnou schránku.

Jirka 7.11.2006 16:43:20

novy

Dobrý den, snažím se budovat si vlastní život a pracovat, ale po týně a Laře se mi stýská. Když se o víkendu s Larou je mi smutno ještě víc. Týnu nekontaktuji sama mi začala volat, ale jen kůli praktickým věcem dneska třeba, že nemůže najít jedno DVD s hudbou nebo napíše co umí Lara nového. V celku pravidelně 1× denně, jako by se ujišťovala, že existuju. Ale nemám pocit, že bych jí chyběl. Nevím jestli na mě myslí, stejně když se jí zeptám pravdu mi neřekne. Vím, že když mi před cca 14 dny řekla, že sem pro ni jako člověk skončil bylo to ve stresu a nebyla to celá pravda. Někdy se chová mile, jindy neutrálně. Jako by se snažila náš vztah urovnat na přátelskou rovinu, ale to není to co chci. Toužím abychom se znova sblížili, ale jak? Když se s ní nesmím vidět, volat jí nebo jí říct co pro mě znamená? Už to bude skoro 5 měsíců a moje láska k ní stále neopadá. Zdají se mi o ní sny. Dnes se mi třeba zdál sen o nás třech a byl krásný. Nevím jestli něco vypovídal o budoucnosti nebo to byla jen ozvěna z minula. Chci jí zase brát do náručí starat se společně o naší dceru a nepřemýšlet o tom špatném co nás potkalo z toho se můžeme oba leda poučit.

Reagovat

svitluny 7.11.2006 16:58:36

novy

Jirko,
myslí na Tebe, kdyby na Tebe nemyslela, tak Ti denně od ní nechodí SMSky - proč by měla denně psát a hlásit, co dělá Lára, kdyby ji na Tobě nezáleželo - tak by tuto potřebu neměla - ber to tak, že to může být první hvězdička a sny pak, že naděje neumírá, že musíš věřit a pak příjde i sen proměněn na realitu budoucnosti. smajlik

Jirka 7.11.2006 17:24:52

novy

Víte, může to být první hvezdička, ale také její snaha udělat ze mě jen kamaráda, který jí bude pomáhat, když bude něco potřebovat a to nechci. Toužím po našem sblížení, protože mám pocit jako by mě bylo jen půl. Nechápu, že jí nechybím, byli jsme jedno tělo, jedna duše, než se staly ty špatné věci. Mě to k ní táhne pořád i když mám možnost začít nový vztah, ale proč? Ona je moje a lara rodina a má životní láska. A je možné, že ty SMS posílá, protože cítí povinnost k Laře. Ale je fakt, že stále věřím a doufám v to, že se v ní láska ke mě zase probudí a bude chtít jít společnou cestou.

svitluny 7.11.2006 17:37:58

novy

Z povinnosti se neposílají SMSky každý den - proč by to dělala, stačilo by, co by jsi sám na Láře odpozoroval a nedivím se, že Ti nestačí vztah přátelský - kde se očekává láska, tak přátelství co by placebo nestačí. Vydrž v tom ji o svých citech neříkat - vydrž aspoň do Vanoc a pak uvidíš. smajlik

Jirka 8.11.2006 11:47:20

novy

Dneska sem to nevydržel (strsne se mi pres tyden styska po Lare) a zavolal sem Tyne jak se ma Lara. Rozhovor to byl prijemny, povidala co delaji a jak se maji. Dokonce slibila, ze se za mnou zastavi v praci. Rekla mi mi "kocoure", ale nemyslim, ze to myslilela nejak citove. Kazdopadne komunikaci moc nevyhledava, ale pokud k ni dojde je prijemna asi proto, ze ji nerikam, jak mi chybi a jak ji miluju. Ja proste bez rodiny zit nedovedu, ji je to jedno ona ma Laru a noveho milence, ale muj zivot bez rodiny a jeji lasky je prazdy. Svoji dceru vidim jen o vikendu, tenhle zivot je peklo. Je strasne milovat nekoho s kym Vas spojuje tolik veci a milovane dite a vedet, ze ten nekdo Vas nechce.

Jirka 8.11.2006 11:56:54

novy

Víte, máme domluveno, že se někdy sejdeme ohledně té muziky. Rád bych jí ukázal nový byt. A řekl, že jsem tu pro ně. Jak je miluju, jak mi chybí, že se mi o nich zdá, že vím, že mě podvedla, ale že to nic neznamena. Vím, že v ní nějaká láska ke mě zůstala, ať to se mnou zkusí, ať dáme Laře znovu rodinu a lásku. Já už jinou ženu nikdy chtít nebudu vím to už hodně let, ale jak to může vědět ona. Vím, že teď není ten pravý čas jí to říct, ale bojím se, že ten čas už nepřijde.

svitluny 8.11.2006 14:02:52

novy

Řekla bych, že tady už i nějaké krůčky vidím - při tom setkání, pokud bude souhlasit s návštěvou bytu, tak ji to můžeš říct a uvidíš na její reakci. Jen bych to možná přednesla, jako přání, třeba přání k Vánocům, že by jsi Stědrý den rád viděl, jako štědrý i pro svou rodinu, jako dnem odpuštění a jejího návratů domů - vždyť v tento den se plní přání a být úplnou rodinou je jedno z nejkrásnějších, jak pro Vás dva, tak i pro Láru - zkus to nějak naladit na tyto dny a uvidíš. Držím palečky, aby jsi obstál. smajlik

Jirka 9.11.2006 08:47:52

novy

Dobrý den, včerejší schůzka nám nevyšla. Překazila ji Lara. Usnula dřív než Tyna dorazila. A i já jsem měl hodně práce. Zdá se, že to možná vidíte příliš optimisticky. Ona mě podle mého názoru stále nechce. A bojim se, že kdybych jí řekl, že si přeju, abychom vánoce vzali jako nový začátek, že ji stále miluji a že ten byt je to pro ni a dceru, že by se na mě znovu naštvala. Celé mi to připadá jako zákopvá válka. Ona nevěří v to, že žije románek, ale v to, že už má nový plnohodnotný vztah plný lásky a bojím se, že o mě jako o partnerovi už vůbec nepřemýšlí.

svitluny 9.11.2006 09:15:27

novy

Pokud si to takhle budeš neustále říkat, tak máš pravdu, Týna se nevrátí a zůstane kde je, i jdyž myslím, že nezůstane. Jak už jsem Ti psala dříve - věř v sílu myšlenky, ale pokud své přání budeš negovat tím, že nevěříš, že se nevrátí, atd....tak se to stane skutečností. Ty jsi psal, že plánujete schůzku, já to brala, že někdy v budoucnu, ne hned včera a že se neuskutečnila je možná dobře, protože opravdu to chce všechno čas a ten urychlit nejde.

Jirka 9.11.2006 09:47:02

novy

Já stále věřím a moc si to přeju. Vím, že dříve nebo později přijde příležitost si popovídat, ale věřit je těžké, protože z jejich blízkých věřím jen já.

svitluny 9.11.2006 10:41:28

novy

Ale blízcí s ní nechtějí žít a Ty ano, takže musíš věřit Ty, okolí jen přihlíží....

Jirka 9.11.2006 13:37:52

novy

Asi máte opět pravdu, zdá se, že vše není tak špatné. Týn aje možná ještě stále zamilovaná, ale např, dneska mě volala jen kůli tomu co říká Lara nového a ptala se jestli už jsem to slyšel. Nevím jestli je to jen kůli Laře nebo jestli se snaží postupně přibližovat. Doufám v to druhé.

Markéta 5.11.2006 18:43:52

novy

Když si tak pročítám různé osudy lidí v těchto příspěvcích, musím uznat,že se asi každý z nás v něčem najde a něco podobného již prožil nebo prožívá. Láska umí velmi potrápit,hlavně ta neopětovaná anebo nesdělená,ale z vlastní zkušenosti mohu říci,že po čase všechna bolest zmizí. Jak přišla tak odejde.Je to asi skutečně spíše záležitost chemická. Chce to něčím být neustále zaměstnán a nepodléhat tolik svým myšlenkám.I když si člověk někde v koutku popláče, což je dobře, věřte, že čas dělá zázraky a hojí i ty nejzanícenější rány.

Reagovat

svitluny 6.11.2006 23:28:33

novy

Nemůžu souhlasit s Tebou, že láska je jen chemie, protože kdyby byla, tak by nemohla působit i na dálku a přitahovat k sobě spřízněné duše. smajlik Láska je více než chemie - láska trvá.. smajlik

Jirka 5.11.2006 11:31:50

novy

Dobry den, tak si dle Vasi rady ziju svuj zivot.
Piplam se s novym bytem. Cofim se bavit a jsem s Larou. Tyna a jeji novy pritel pry zacinaji mit pomerne vazne financni problemy, ale rodice se jim snazi pomahat. Nemyslim si, ze by tynu zpet privedli penize, ale zacinam chapat, ze jeji nova zamilovanost je spis o sexu nez o cemkoliv jinem, ale tak to ma mozna byt. Vcera jsem byl s venku s byvalym nejlepsim kamaradem Tyny, se kterym se od naseho rozchodu nestyka. Pochopil jsem proc, on je totiz pristihl asi tyden pred nasim rozchodem u nej u bazenu, takze se mu zrejme nemuze ani podivat do oci (byl to i muj pritel). Tyna se snazi hodne prizpusobit svemu novemu priteli, zhrubla neobleka se ani se nechova tak jak se chovala (jemne a s citem), posloucha jinou hudbu, vyznava jine hodnoty. Nerozumim tomu. Me se snazi vyhybat, nekontaktovat a nenavidet me, ale neni proc. Poslednich par dni se mi tolik nestyska, jen si preju, aby ji to, jaka cely zivot byla zacalo chybet a pochopila kdo ji ma skutecne rad a bude stat za ni. Je to zvlastni jiste jsme se sobe take vzajemne prizpusobovali, ale ne tak rychle v tak kratkem case a ani nebylo treba me vyhovovalo jaka byla prirozene a ji v dobe kdy me milovala vyhovovalo to same na me. Zajimal by me Vas nazor, mame-li jeste sanci, co si myslite o tom jejim prizpusobovani a je-li to tak prirozene. Ja nebeu delat nic proto, abych ji dostal zpet, chci, aby na to prisla sama at to trva jak dlouho chce, jen nevim jestli ji to vubec muze dojit. Vsichni rikaji, ze ona moc nepremysli (a uz vubec ne o tom co dela spatne ona) spis kona. Dekuju

Reagovat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60