Forum svitluny

Hledat:
Svitluny.cz    Všechna fóra    Fórum výklad snů    Fórum povídání o lásce

Fórum výklad snů

Pokud chcete vyzkoušet, jak sny dokážou poradit - napište zde svůj sen - já Vám jej vyložím a pak sami můžete posoudit, zda mohou či nemohou poradit. Někdy má sen více významů a proto jen Vy sami budete vědět, který je pro Vás nejvhodnější.

Vložit příspěvek

svitluny 26.3.2005 18:53:20

novy

šťavnatý ananas - něco štavnatého - barva žlutá sluníčko - řekla bych, že by mohlo přijít do života i dušičky sluníčko a pohoda. smajlik smajlik

radce 28.3.2005 19:05:44

novy

podvědomá touha na velký štavnatý banan

tizen 3.4.2005 12:14:51

novy

a vis o nejakem?tak ho posli smajlik

Majk 23.3.2005 14:54:28

novy

napíši zde sekvence ze dvou snů, které se mi zdáli pár dní po sobě. v prvním snu jsem viděl jednou kamarádku jak je na posteli. seděla tam jen v kalhotkách dál byla uplně nahá. ja jsem se na ni podíval z druhe postele a jen tak jsem tam seděli. další část byla někde ve frontě, kde na něco čekala ja šel kolem a ona si mě moc nevšimnula tak jsem ji pozdravil a ona odpověděla, ale bylo to takové dost chladne.

Reagovat

svitluny 23.3.2005 16:27:03

novy

Řekla bych, že se Ti líbí - v tom snu byla dokonce v kalhotkách, ale žádný kontakt - každý na jiné posteli - ve druhém stojí ve frontě - na něco čeká, ale vůči Tobě opět vyzařuje chlad. Zatím se míjíte.

tizen 22.3.2005 09:13:47

novy

ve snu jsem byla v nemocnici mezi samými ležícími lidmi.měli ale kupodivu velmi dobrou náladu,atmosféra byla dobrá.byla tam i moje sestra,nevím co jí bylo.pak mne zavedla na solárium a já na něj neměla peníze,tak jsem musela dát do zálohy prstýnek.měla jsem tři a neuměla jsem se rozhodnout, který dám.pak sestra šla pro peníze a prsten jsme vykoupily.následně jsme se ocitla na nějaké oslavě,kde se lidé hádali a hrála hudba.při té hádce přestala,hrála z magnetofonu se pásek namotal.
pak jsme byla v nějakém zámku nebo hradě ještě s někým a hledali jsme někoho.asi člověka.vznášeli jsme se, chvíli seděli na nějakých koberečcích a nebylo nám jasné proč ten dotyčný,který vlastně měl moc,nám utíká.potom jsem ho už hledala jen já.cítila jsme že ho mám ráda a že není tak strašidelný jak se lidem zdá. nenašla jsem ho.byl tam ale opět obchod s věcičkama pro děti.každá věc byla pečlivě zabalená a poskládaná. pán se mi na chvíli ukázal, ale styděl se a zmizel. tak jsem sedla do auta a jela po cestě, která byla střídavě plná sněhu a pak zelená louka a to se opakovalo až jsem dojela do svého bytu, kde byl opět pocit že tam někdo je.a tam mne čekal ten pán.byl bílý, středního věku,bez vlasů,takový jako zárodek.ale bylo mi s ním hezky a byla jsme šťastná že tam je. podal mi dítě a já věděla že to dítě mám s ním.tak jsme ho vzala a sedla do auta a jela pyšně...dítě na klíně, volant v ruce a lidi se dívali a mávali nám a já měla přád pocit že ten pán je někde blízko a že jak se vrátíme domů tak tam bude.

Reagovat

svitluny 23.3.2005 16:34:29

novy

Na začátku nemocní lidé i když veselí - možná je také vyléčí sluničko, jako Tebe a sestru - 3 prstýnky - Ty jsi se už pro něco rozhodla, ale víš, že za to musíš zaplatit - napřed prstýnkem - pak jej vykoupíš. Přijde mi to jako o citěch - pak oslava - jako na trojce pohárů - koberečky - vznášíte se - spokojenost - muž - Tobě se líbí - toužíš po něm - možná by jsi s ním chtěla i dítě- proto jej nacházíš i v obchodě s dětským zboží, ale ztrácí se - Ty jedeě autem - řídíš si vlastní život - chvíli je studený - chvíli je prosluněný - někdy slzy, někdy úsměv - prijíždíš domů - zde čeká muž - dává Ti dítě - Vaše dítě - pak už nejsi na cestě sama - řídíš život ne jen sobě, ale i dítěti a cítíš, že otec dítěte je s Vámi. Možná je to Tvá touha po rodině. smajlik

Dana 22.3.2005 08:05:28

novy

Viděla jsem ve snu svojí bývalou lásku, ale naprosto mě ignoroval.Šla jsem mu vstříc, ale dělal, že mě nevidí.Pak jsem byla u něj doma na návštěvě, ani se na mě nepodíval. Jsem z toho mates, ve skutečnosti projevuje zájem pořád.

Reagovat

svitluny 22.3.2005 21:33:53

novy

Sen Tě upozorňuje, že ho to přejde - jeho duše už je oddělená od Tvé. Půjdete každý dál svou cestou.

Karolina 22.3.2005 07:58:07

novy

Zdálo se mi několikrát po sobě, že jsem ve staré budově s moji malou dcerkou, došly jsme k dřevěnému schodišti a objevily tajnou chodbu.Pořád jsem něco hledala, ale nevěděla jsem co.

Reagovat

svitluny 22.3.2005 21:32:34

novy

Tady mě napadá otázka - Co hledáš v životě? Co chybí Tobě a Tvé dceři?

Isilwen 20.3.2005 13:20:44

novy

Ten sen co se mi zdál byl dost zvláštní....Byla sem v něm já a dva muži co byli mí bratři. Měli jsme hrad, ale nebyl nijak hezký a tak jsme vyvolali démona, aby nám ho zvelebil. Poté byl moc hezký, ale jenom zvenku, ve vnitř byl pořád stejný.Když jsme se šli kouknout dovnitř, tak tam byl dost nepořádek. Můj starší bratr se běžel kouknout někam dál, a já a mladší bratr jsme stáli u knihovny ta se s námi otočila a za knihovnou stál ten démon. Už si nepamatuji co nám říkal, ale nechtěla sem mu to moc věřit...a pak mě asi přesvědčil, protože sem se ním milovala.....fakt dost zvláštní sen.

Reagovat

svitluny 20.3.2005 18:56:34

novy

Dům - hrad - to je Tvá duše, Tvůj život - na povrch může připadat, že je příjemný, že je krásný, ale uvnitř to tak není - něco u Tebe není v pořádku a Ty to víš a měla by jsi zapřemýšlet co by jsi měla změnit - Ďábel je chtíč, ale také tvrdá práce, ale i intriky a né vždy čestné jednání. Zkus se zeptat sama sebe v čem jsí k okolí férová a v čem ne. Co je na povrch krásné, ale uvnitř už to takové není, kde jsou ty okovy, co Tě tíží.

tizen 19.3.2005 09:12:31

novy

co mi dnes utkvělo v paměšti je, že jsem stříhala svého přítele.přišel sice od holiče, ale měl to tak srandovní,že jsem se smála a pak jsme ho začala stříhat.on však vždy utekl a tak jsem ho naháněla ať to opravím.najednou jsem se ocitla na toaletě a byly to 3 toalety vedle sebe odděleny pouze hadrama a tam jsem byla na malé straně. pak jsme nakupovala v secend hendu sukně. krásné lesklé barevné.jedna z prodavaček byla lesba a pořád mne chtěla a dala mi vsadit sportku na 7 týdnů s tím, že je to pro mne dárek.no a pak jsme byla v nějakém bytě a koukala přes velké bílé plastové okno ven na lidi.viděla jsme tam kamarádku s dítětem, auta.
moc děkuji

Reagovat

svitluny 20.3.2005 18:52:45

novy

Vlasy jsou vitalita, jsou Ego - Ty je přítelovi stříháš - možná se cítí vedle Tebe méněcenný a proto Ti utíká - 3 máš nějaký cíl, něco udělat, co je nutné - jsou to změny v životě - a Ty už o nich v podvědomí víš - zbavuješ se nepotřebného na jednom WC - to jsou ty změny - něčeho se vzdát, aby jsi mohla něco získat - kupuješ sukni - i obyčejné věci mohou být krásné - prodavačka Ti kupuje los - číslo 7 je vůz - dává Ti šanci a je jen na Tobě, jakým směrem si vůz rozjedeš, jakým směrem se dále bude ubírat Tvůj život smajlik Možná to bude to, co vidíš za oknem - rodina a děti.

tizen 18.3.2005 18:43:32

novy

Dobrý podvečer,
zdálo se mi, že jsem si koupila motorku a neměla jsme ji jak v té zimě dopravit domů bála jsme se že když na ní pojedu,tak mi bude zima a nastydnu. Najednou jsme seděla ve světle modrém autě aměla tu motorku na tažném zařízení. Ale byl tam nějaký muž který mne nechtěl pustit, neboť mne chtěl mít pro sebe.nevím proč ale neměl brýle a já věděla že bez nich nevidí na dálku a tak jsem v tom autě couvala ať men nevidí a on koukal z nějaké maringotky a hledal mne a byl pěkně zlý,že mne nevidí.pak se mi podařilo odjet a byla jsme v restauraci,která byla celá ze dřeva a na motivy motorkářů.jen jsem si tam povídala s lidma a kdzž jsem chtěla jít domů tak byla jediná možnost-po schodech jako jsou na půdu,ale vedly dolů.já se bála na ně vlézt a byl tam nějaký kluk a ten mi řekl ať se nebojím že se mi nic nestane. ať se chytnu a lez.já ale skočila na nějaký trám a ten se začal ohýbat.držela jsem se ho rukama.jakk jsem tak padala,tak jsem si řekla že je po mně,ale spadla jsem do měkoučkých peřin a spokojená jsem dojela vlakem! domů.nechápu to vůbec a už vůbec né proč vlakem.i s motorkou.
Moc vám děkuji za rady, které mi tímto prostřednictvím sdělujete.

Reagovat

svitluny 20.3.2005 18:47:53

novy

řekla bych, že by jsi ráda odjela někde sama - na motorce - ale bojíš se samoty - to je ten chlad - je tu muž auto - on Tě veze i s Tvou touhou (motorkou) - Tebe to omezuje - nelíbí se Ti to - neomezuje Tě nějaký skutečný muž? Netoužíš po změně a nebojíš se? Muži nakonec utíkáš - nevidí do Tebe - nevidí do Tvých plánů - ale stejně se bojíš - jsou tu schody - musiš se vrátit - vedou důle - ale je tu pomocná ruka - nový mladý muž - Ty to zkoušíš, ale najednou si připadáš, že padáš - že něco děláš špatně, ale neděláš - přistání je do měkkého a motorka - touha po osmamostatnění je s Tebou.

enike 18.3.2005 12:42:25

novy

ahoj svitluny, doufám, že se ti tu po mě nestýskalo smajlik sny si počkaly a pak to takhle doslova prasklo..

měla jsem nějakého přítele a měli jsme spolu bydlet. šli jsme do nějakého domu. bylo to tam čisté, hezké a my měli bydlet ve třetím patře. byly tam na výběr dvoje schody. jedny byly do kulata, byly to takový dřeběný pěkný stupátka, ale já se po nich bála jít, připadaly mi vratký. přítel mě povzbuzoval a ještě tam byla jedna dívka a ta to vyběhla vpohodě. jí si nevšímal a mě povzbuzoval, pak jsem zkoušela druhý schody, ty byly zase hranatý, ale nešlo to, byl to strach z výšky, že pád by mohl bolet. chtěla jsem to zvládnout, ale nešlo to. místo toho jsem vyšla ven fotit, bylo tam slunečno a říkala jsem si, že za mnou přítel musí přijít, ale pochopila jsem, že asi nepřijde, protože sem to nezvládla, že nemohu pořád očekávat, aby pořád on chodil mě přesvědčovat, že to zvládnu. místo to sem seděla na sluníčku a měla sem u sebe foták, který mi dával na druhou stranu dobrý pocit, i když zpětně mi to přijde jako pasivita a uzavírání se do sebe. ještě mi zbyl pocit, že ten konec je otevřený, bud mě to uvědomění k něčemu přivede nebo zůstanu pasivní. dál to nebylo vysvětleno.

pak si vybavuji, že sem nějak měla jet. domlouvali jsme se s Laurie přesně na čase, jak to provede a já pak seděla v kuchyni a koukala z okna jak se tam setkávají lidé u autobusu, bavila jsem se nad zmatkovou organizací a pak když všichni byli uvnitř, tak jsem si uvědomila, že to vlastně kazím já a nemám vůbec sbaleno a tak sem začala házet do tašek věci jak mě to napadlo a kupodivu sem to nějak sbalila a vyrazila. pak si zas vybavuji, že už jsme někde byli a vystupovali jsme z autobusu. bylo to nějaké sídliště a byl tam sníh. uvědomila jsem si, že vlastně jedeme na hory a já si nevzala lyže a tak jsem si říkala, že bych si je snad někde pučila a pak jsem si uvědomila, že nemám ani přeskáče a bylo mi to líbí, protože sem dlouho nebyla na horách lyžovat a najednou sem koukala, že nikdo vlastně nemá lyže, tak to asi nebude účel zájezdu a pak to bylo zapomenuto a já si říkala, zda sem si vzala foták. koukám do brašny. sou tam objektivy, všechno, jen né foták. to mě krapet rozhodí a tak kouknu do batohu a tam mezi kupou zmuchlaných věcí je i foták. pak dorazíme do budovy a tam nám řeknou, že si můžem zaplavat a já zjistuju, že nemám plavky. je to budova polná bazénů a jsou v různých úrovních. některé jsou výš, některé níž, jsou různě velké a kouká se do nich přes velká okna z místa, kde stojíme (zvláštní je, že jakoby každý sám) a čekáme. přemýšlím, že bych plavala ve spodním prádle, ale přijde mi to divné, zvažuji, že bych mohla vyjít ven, že tam je nějaký obchod a plavky si opatřit, protože mě to fakt láká si zaplavat, uvolnit se ve vodě. opírám se o skleněný výklenek a pak kouknu dovnitř a za ním je dlouhatánský obdélníkový bazén a plavou tam disciplinovaně děti. pak zvažuji, že se na to vykašlu a že se projdu ven, ale váhám. pak někdo z vedoucích říká, že můžeme jít i ven, že nám to tu ukáže. jdu pomalu za tou skupinkou a kouknu do jedné z ulic, na konci je krásný hřbitov a za ním jakoby západ slunce a já lituji, že jsem nešla ven dřív, že jsem si ho mohla vyfotit, že ted už ta příležitost není. skupinka zajde do další ulice tam je krátký strmý svah a z něj má být překrásný výhled na město. já najednou vidím nad tím svahem přímo nad hlavami lidí černý mrak s bublinami, který je obdélníkového tvaru. pak si říkám, že musím nahoru, ale ten svah je moc strmý, ale já vím jak na to, jdu až na kraj a odtud se de i přes strmost stašně dobře. všichni koukají na nějakou památku a já jediná vidím celé město jako na dlani, kostel a nad ním překrásný západ slunce. sundávám z ramene brašnu a jdu fotit. přesně vím jak to vyfotit a vůbec mě nestresuje fakt, že skupinka už odchází, že bych se jich měla držet. zajímavé je, že nechávám brašnu ležet kousek od sebe, vůbec se o ni nebojím a s fotákem a tím správný objektivem mířím k nizoulinké zídce cca 10 - 20 cm nízké odkud si to vyfotím a vím přesně jak

předem moc děkuji za výklad a i veškeré asociace a pocity, co tě napadnou

Reagovat

svitluny 18.3.2005 14:25:00

novy

K tomu prvnímu snu - toužíš po lásce, toužíš po příteli, ráda by jsi s někym byla, ale máš nějaký blok - prostě se bojíš - jiné dívky se nebojí - Ty jdou do vztahu bezhlavě - vyběhnou ty schody a jsou v pohodě, jen Ty odcházíš a raději se věnuješ své profesi, kde doufáš, že si Tě zde láska najde, ale najde opravdu? Proč se lásky bojíš a raději se utápíš v práci - focení beru jako Tvou práci. smajlik

svitluny 19.3.2005 13:03:35

novy

K té druhé části - pozoruješ okolí,říkáš si, co kdo dělá či nedělá dobře, ale nakonec si uvědomíš, že to můžeš kazit sama - tak se to snažíš napravit a doháníš je - jízda autobusem - jsi se svým kolektivem - jedete za nějakým cílem - při příjezdu k cíli opět si nejsi jista, zda máš vše - nakone pochopíš, že ano - hledáš foťák - osobní dotaz - proč je pro Tebe tak důležitý? Pak jste v hotelu - jsou zde bazény - voda - emoce - každý si prožíváme něco svého - Ty by jsi také chtěla prožívat, ale nemáš plavky, něco Ti chybí - pak jdeš ven - hřbitov - co kdyby jsi pochybnosti o sobě nechala na tom hřbitově? A začala si více věřit i v oblasti citu? Mrak Ti brání - co Ti brání vidět slunce? Pak jdeš na kopec - a najednou vidíš - Vždyť ty dokážeš vidět více než ostatní - jsi vyjímečna - nejsi jedna z davu - tak se neboj a začni žít - neboj se být originál - umíš vidět souvislosti - vidíš celé město - jiní to nedokážou - tak jdi za tím. smajlik

enike 19.3.2005 19:59:33

novy

focení je to prostě koníček, který mě dokáže vytáhnout z mnohý depek a tak. prostě, když mám depku, pochybnosti, tak vezmu brašnu a vyrazím ven a fotím věci, tak jak je cítím a pak si připadám čistá a věci kolem jsou příjemnější, lépe se mi dýchá a věří v lepší budoucnost. asi ti někdy musím poskytnout adresu na svou galerii smajlik

popravdě trochu mi to připomíná třeba sny evae, ona v nich má koně, protože je to její koníček

jinak děkuji za výklad. je to hodně k zamyšlení..

zuzka 15.3.2005 20:39:10

novy

Moc děkuji za výklad. Ještě by mě zajímalo, co znamená, když se mi zdá o člověku, kterého tajně miluju a on mě ve snu přehlíží. Nebo když ve snu vim že tam někde je ale nemůžu ho najít? Anebo když pořád čekám, až přijde, protože vim, že má každou chvílí přijít, ale nakonec se dřív probudím, než přijde. Pocelou tu dobu se cítím hrozně mizerně - opuštěně. to asi není dobrý, viďte? smajlik

Reagovat

svitluny 15.3.2005 21:50:51

novy

Přijde mi to, jako neopětovaná láska, že se upínáš na něco, kde není odezva. Neopětovaná láska - asi tak. Možná se tak cítíš a tak se to projevuje i ve snu.

zuzka 15.3.2005 21:53:37

novy

hmm, je to tak. Myslela jsem si to, tak teď to mám alespoň potvrzený smajlik Moc děkuju a zatím nashledanou.

tizen 13.3.2005 14:10:08

novy

zdálo se mi, že jsem byla v pěkné restauraci an výtečný oběd a při odchodu mi jeden z dvou mužů - ten starší- dal přednost ve dveřích. Musela jsme překročit práh a v prostoru mezi dvěma dveřma stála žena, která se nechtěla ukázat a bylo těžké se jí vyhnout, tak jsem si všimla že se mi nechce podívat do obličeje.měla dlouhý plášť. PAk jsme se jí tedy vyhla a prošla dalšíma dveřma ven, kde byla auta a docela poklidné město.pak jsme se najednou ocitla v nějaké misi-vypadala jako válečná a měla jsme osvobodit lidi.byli zavření ve sklepech. tak jsem tam vlezla a pomohla jim velmi úzkými okny przč.nachytali nás nějací muži, ale ten jeden z nich odvedl pozornost a nechali nás odejít.nedívala jsem se na žádné válečné filmy,tak nechápu,co to znamená. moc děkuji za výklad. Jo, ještě, jak jsme ty lidi osvobodila tak jsme měla nějakého nápadníka,ale já ho nechtěla a on mi nedal pokoj. pak jsme byla s těma lidma na oslavě a byla jsme tam sama.děkuji

Reagovat

tizen 13.3.2005 14:11:18

novy

jo, ještě jak jsme se protahovala tím oknem tak mne udivilo že je tak uzounké a já nemám problém se provlíct.čekala jsme že to bude bolet nebo že uvíznu,ale nic.

svitluny 14.3.2005 21:23:31

novy

Byla jsi v krásné restauraci - možná že se máš teď dobře - jsi zasycena a vcelku v pohodě - jsou tu dva muži - možná jsou i v Tvém životě - jeden Ti otvírá dveře - ukazuje cestu - aby jsi mohla po ní jít, musíš překročít práh - musíš pro to něco udělat - ve dveřích je žena - něco tajemného - něco, co zatím nevidíš, ale musíš se tomu vyhnout - čemu by jsi se měla v životě vyhnout? Pak ta mise - zachraňuješ lidi - co potřebuješ ve svém životě ochránit - o co by jsi měla zabojovat? Protahujete se oknem - únik by tady mohl být, ale možna si nevěříš, okno se Ti zdá úzké - ta možnost se Ti nezdá překonetalná - ale máš na to, aby jsi se tím oknem protáhla - když se nebudeš bát a pustíš se do toho, tak máš šanci na úspěch. A je zde někdo - je zde ten muž, co byl i na začátku snu a ten Ti bude pomáhat, je to někdo, kdo bude stát po Tvém boku a dokáže být Tvou oporou. smajlik

Mitchel 11.3.2005 19:17:46

novy

nedávný sen se odehrával v kostele, kde kamarád,který umí velice dobře německy četl čtení. po přečtení přisedl za mnou do lavice a já mu odpověděl nadherné. po mši na něj byl farář naštvaný proč v českém kostele čte německy vždyt tomu nikdo nerozumí.On nic nevysvětloval a zbalil se a odešel. Po odchodu jsme potkali naši śpolečnou kamarádku a on ji pohrdavě přehlédl a až jsme ji minuli zeptal se jestli s ní mám v úvahu ještě chodit. Odpověděl jsem, že ne.Nato on na ni okamžitě zavolal jdeme na kafe.

Reagovat

svitluny 11.3.2005 22:28:57

novy

Z tohoto snu nemám moc dobrý pocit - kamarád si hraje na něco víc - pohrdá českým jazykem a vlastně i Tvou přítelkyní - jsi pro něj hoden kávy, když s ní nejsi, kdyby jsi byl - tak by nebyl - přijde mi to jako by sen varoval - pozor - to už tu jednou bylo.....a byla z toho druhá světová válka.

Mitchel 12.3.2005 14:36:21

novy

není to má přítelkyně. je to holka o která se nám oběma líbí.měl jsem v úvahu s ní chodit. omlouvám se za špatné vyjádření. ještě mě zajímá: přijde mi to jako by sen varoval - pozor - to už tu jednou bylo.....a byla z toho druhá světová válka. před čím mě varuje ? co už tu jednou bylo ? děkuji

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611
© Rejtmon